2024. december 05., csütörtök

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#12235
-1 C
#12234
Az igazán érett som iszonyú finom. Kár, hogy ritka. Tavaly szeptemberben a Pilisben bóklászva találtunk pár teljesen érettet, alig lehetett engem onnan elráncigálni. Esküszöm, a teljesen puhára, barnás vörösre éretteknél még banánízt is fel tudtunk fedezni! vidám

Narancs (vagy ki tudja milyen citrus) helyzetjelentés:
Eldobált pár egész szép nagy termést, erre megemeltem a víz-adagját napi 1 literre. Most mintha abbahagyta volna. 20-30 kötött termés van a fán legalább, a legnagyobbak lassan 2 cm átmérőjűek. Nagyon izgalmas, hogy végül mi lesz belőlük: legnagyobb eséllyel narancs magjából kelt ki anno kb. 40 éve....
#12233
Kösz a jó tanácsot. A körte helyett som lesz. Korán virágzik, dísze is a kertnek és nem nő nagyra, na meg nem kell permetezni metszeni se.  Savanykásan édes lekvárja is finom. Mindig volt a fateréknak és nagyszülőknek is, kedves emlékek fűznek hozzá. Ezzel majd ha nem lesznek emlékezni fogok rájuk és a gyerekkoromra. Ez is egy a megyében honos növény lesz amit ültetni fogok, mint a nemtudom szilva.
Som: Link
#12232
Ez már ma hajnalban is necces lesz. Takt 1,9 C
#12231
Lehetni lehet, de több ellenjavallata van. Pl: A faiskoláknál már csak a többszörösen kiválogatott maradék van, tehát a csemete alapból gyengébb. Az eredés is ugyancsak. Az ősszel ültetett csemete lehagyja a fél szezonnal többet fejlődött tavaszit. Ez akkor is igaz, ha konténeres csemetét ültetsz.

Körtelevélbolhára rezisztens körte nincs, ne ültess körtét, ha nem tudsz hatékonyan védekezni ellene. 
#12230
Lehet még ilyenkor kis fát ültetni? A talaj nedves azzal nincs gond. 1 Körte és alma van tervbe véve a kis kertünkbe. Olyan fajtákat tud valaki amelyiket nem kell sokat permetezni (alma, körte)? Körtében olyan amit nem támad meg a körtelevélbolha, mert azzal már összeakasztottam a bajszomat a régi helyen. Vagy nem tudom milyen fa kellene még, ami nem nagy termetű, lehet alma helyett valami kisebb méretű kellene. Szilva barack meggy cserkó van. 
#12229
Szerencsére a tölgy és bükk fáim még nyugalmi állapotban vannak. A kajszi már izgalmasabb kérdés. laza
#12228
Vérszilva teljes pompájában:

beillesztett kép



beillesztett kép

#12227
Itt ma elkezdett a cseresznye virágozni, körte is nagyon előre van. Almán is látszanak már a virágok, de még nem nyílnak, stb-stb-stb, meg amiket Floo szokott írni laza
#12226
Bízom benne, hogy itt megúszom gyenge mínuszokkal. 
#12225
-3 °C alatt már van jelentősebb kár , -6°C szinte mindent visz, Az alma-körte még jól bírja ezt a hideget,  mert még nem virágzik, a szőlő még nincs veszélyben szerencsére. 5 napja itt még nem indult meg a keringés a vesszőkben. Lesz gyümölcs termés én bízom benne... valamit biztos hagy az embernek a természet! Eddig a fügém is jól bírta a telet.
#12224
Ezek a fafajták ilyen állapotban hány fokot bírnak a mínuszban?
#12223
Sajnos ennyi napon keresztül füstölni sem reális. Én is bízom a fagymentes verzióban.
#12222
Idén télen megnyugodtam, hogy a tavalyinál sz@r@bb tavaszunk úgysem lehet. Erre most éves szinten 50 mm csapi van eddig a tavalyi 70+al szemben és fagy szempontjából is rádobna még 2 lapáttal. NAGYON remélem nem jön be így legalább a 10-e utáni időszak, mert akkor nagyjából mindennek lőttekzavarbanbeteghányduhos, kivéve a pirosbogyós ezüstfáimat.

beillesztett kép

#12221
Sajnos nagyon jogos szomoru
#12220
Idéntől én is érdekelt vagyok a hobbikertészetben. 
Van jónéhány gyümölcsfám ( őszibarackok, almák, körték, meggy, cseresznye), amik közül az őszik már legalább részben virágosak.
  Aggódva nézem a jövő hétfői, keddi köcsög mínuszokat. Mennyire jogos az aggódás ezeknél a fáknál?
#12219
Nálam a gönci és a magyar kajszi fél virágzásban, a mandula és a bp. kajszi még piros bimbós. Remélem a hétfő és kedd hajnal nem hoz  komoly fagyot.
#12218
Mihálygergén szombaton még csak duzzadt rügyes állapotban volt az őszibarack. Péntekre, szombatra lehet, hogy már virágozni kezd.
#12217
Kajszik egy része teljes virágzásban, másik része már hullaltja szirmait. Őszik virágzásban. 
Következő pár nap 20-25 fokjai minden bizonnyal indítja a többi favirágzását is.
Idei első fűnyírás is megtörtént tegnap.
#12216
Csak a saját térségemet néztem, GFS szerint itt nem várható fagy, szerencsére.
#12215
Azért hétfőn reggelre -4,-6 fokok lesznek lapos, mély fekvésekben, völgyekben. 
#12214
Fagyveszély szempontjából lehet, hogy még jobb is, nem? Bár gondolom, hogy mivel hidegebb rész, ezért az késő fagyokra is több esély van valamivel. Ahogy nézem, a hétvégére jelzett armageddon elmarad, hálisten.
#12213
Hú, a vérszilva nálunk is beütött rendesen. vidám Én a körét várom leginkább, a gyümölcsfák közül annak szeretem az illatát legjobban.
#12212
Hihetetlen, mennyivel előrébb jártok. Én ma kora délután vettem észre 2 félénken kinyiló kajszi virágot.
#12211
Ez nem mi meg Te meg Ti!
Ez a természet!
Tőled vagy tőlem független! 
#12210
Itt a kajszi 40%-ban virágzik, a vérszilva pillanatok alatt virágba borult, és fantasztikus az illata nevet 
Mennyire jó érzés kimenni!
Az egyik őszi 1-2 napon belül kibontja, a másik kicsit később. Körtének még több idő kell, meggy, cseresznye, szilva: a bimbók hegye fehér.
Körben a szomszédos kertekben már rengeteg fa teljes virágzatban, úgy látszik a mi kertünkben minden ilyen kis ráérős nevet
Na majd jövőre lesz talán mandula is.

Füge még rejtőzik egy ideig. A két áfonyából az egyik már hozza a leveleket, a másikon még meg sincsenek duzzadva a rügyek. Eltérő fajták, de nem gondoltam volna, hogy ennyire. Azért remélem, egyszerre virágzanak majd....
#12209
A Zalai Későntermőt meg már februárban leszüreteltétek, mi?
#12208
Őszibarack már nálunk is (bőven), körte még néhány nap, ha így megy tovább. Alma, cseresznye felkészül. Szelídgesztenyéken, hurmákon, pekándión duzzadnak a rügyek. Kivi 1 hete még semmi, most meg néhány nap múlva levelesedik . Valahogy jó lenne megúszni további fagyok nélkül.
Na meg akár eshetne is néha (mármint 0,005 mm-nél több).
#12207
Nálunk már az őszibarack nyílik, de virágzó cseresznyét is láttam már.

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#12206
Ma, direkt sétáltam egyet a lakótelepen. A fák és bokrok januárt idézően néznek ki. Talán egy bokrot találtam, ahol közelebb menve látni pici levélkezdeményeket, de amúgy minden szürke/barna. Kicsit olyan, mintha minden kiszáradt volna. És 3 nap múlva április.
#12205
Nálam sziromhullás van. 
#12204
Nálam még mindig nincs a kajszin egy kinyílt virág sem. Jól el/kihúzzuk.
#12203
vidám

A narancs talán majd májusban megy ki. Már 1 centi átmérő felett is vannak rajta gyümölcsök, jó haragosszöldek.
A pariról lecsippantottam a virágokat, ahogy írtad. Naponta simogatom őket, erős is a száruk, egyelőre karózni nem kell. Van egy pár amelyik hurkot vetett, Z alakú a szára alul, azokat majd a föld alá temetem, hogy több gyökér legyen. 
Nagyon szépen, egészségesek, remélem még jó 2 hétig kibírják itt bent, és addigra a rémálom hidegleszakadások is elmúlnak lassan.....

Kajszi és vérszilva már virágzanak, de az őszik bimbója is rózsaszín már. 
Nem kéne fagy, na.
#12202
Remélem nem győz a hideg, bár nagyon úgy néz ki (harmatpont). Jó lenne valahogy/akárhogy elkerülni már a további fagyokat, most már napról napra egyre nagyobb kárt fog okozni.
Itt rohamosan megindultak a növények, lassan a körte is virágzik, alma nagyon készülődik, hogy olyan növényeket ne is említsek, amik itt már nem szalonképesek.

beillesztett kép

#12201
Ez pro és kontra esete. Sebkezelés, ferde metszlap, minél egyenesebb vágás sokat számít itt is. A filmet megkeresem, érdekes lehet. Köszi.
Szerencsére sok helyen próbálkoznak spec fűmagkeverékkel a talajerózió ellen a szőlőkben.  De nyilván ez még mindig kevés. Sajnos sok olyan szőlőt is látni ahol 30-40 centis partfal van a sorok között, egyik oldalról szabadon a tőkék felső gyökérzetével.
#12200
Egy ismerős bácsinak a kertjében van egy pici pincéje (ezt így nevezik?) fele a földben fele a föld fölött, földdel takarva. azt mondja tavaszig bőven elállnak az almái.
#12199
Igen a tárolás! Egyelőre nincs mit tárolnom nyersen, de néhány év múlva probléma lesz itt is. Veremben gondolkodom, földtakarással, szellőzéssel. Esetleg hó (jég?) az aljára télen, arra meg szalma és utána mehet rá az alma. Persze a gázok miatt kéne valami minimális szellőzés is.
Állítólag régen ehhez egész jól értettek, majd utána kellene néznem.
#12198
A pogácsaalma nagyon bírja a strapát. A környékemen az 50-es években épült ikerházas utcákban az volt a sorfa. Ahol nem vágták még ki, ott még mindig terem mindenféle beavatkozás nélkül. A legtöbb már csonkolva lett, mert nagyra nőttek - ezt is kibírták a fák. Amúgy én szeretem is, karakteres íze van, szép, pitébe is jó. Egyetlen probléma, hogy megpöttyösödik hosszabb tárolás során, nekem legalábbis még nem sikerült hosszabb ideig úgy tárolnom, hogy ne jöjjön elő ez a probléma.
#12197
Persze a szőlőt metszeni kell, talán ezt senki sem vitatta, ott más problémák vannak/lehetnek (pl. talajerózió): Link

Metszeni pedig kell, különben táptalajt adunk a betegségeknek a sűrű lombkoronával is. Illetve a termőegyensúly felborul.
Metszésnél tele lesz apró sebekkel az egész fa (persze ha le lesz kezelve, úgy egy fokkal jobb).  Gyulai Ivánnak van egy kisfilmje a gyümölcsészetről, hogy - szerinte - hol rontjuk el a gyümölcstermesztést (nem a nagyüzemről szól, hanem a háztájiról!) Nekem nagyon érdekes volt (tudom már linkeltem korábban, de hátha...) Link

Szomszédban van egy pogácsa-alma fa. Lehet hozzáértő szemmel nem szép, de nekem gyönyörű. Többszöröse a normál almafáknak, sűrű lombkorona (mint egy igazi fa). Jobb években hatalmas termés, persze majdnem mind kukacos, de bőven marad a humanoidoknak is. A "gazdája" semmit sem csinál vele.
Na majd 2 hét múlva lefényképezem virágzás közben, valami ilyesmi lehetett az édenkertben isnevet
#12196
Szőlőre volt is kísérlet a metszés nélküli megoldásra. Eleinte szép meg jó, pár év alatt egyre satnyuló termés, rövidebb vesszők, elöregedő tőke volt az eredménye.
Részemről ez a biomizéria nem működik. Szigorúan betartva a mikor miből mennyit használunk, milyen várakozási időket tartunk be működik.
Azt vallom az általam kontrollált növénytermesztés még mindig egészségesebb, mint a bolti ki tudja mivel kezelt, féléretten leszedett áru.

Metszeni pedig kell, különben táptalajt adunk a betegségeknek a sűrű lombkoronával is. Illetve a termőegyensúly felborul.
#12195
Fú, nagyon utálom a full édes almákat. Anyáméknak van Gála, mindig csak "gyerekalmának" hívom, mert a finnyásabb gyerek is biztos megeszi, mivel csak egy enyhe cukoríze van, aztán annyi. Pitébe sem jó a tök édes alma. Abszolút támogatom a régi almafajták megőrzését, ha lenne nagyobb kertem, akkor ültetnék én is, de nincs elég helyem.
Emlékszem, gyerekkoromban a szilva milyen közönséges gyümölcsnek, igénytelen fának számított. A házunk környékén több évtizede elhagyott szőlős- és gyümölcskertek voltak, zsákszám szedtük ott a szőlőt (igaz, noaht vidám) és a szilvát (kinézetre és ízre olyan volt, mint a Besztercei, de a fák el voltak vadulva, tüskések voltak). A dió sorsába most bele sem megyek...szomoru
#12194
A nemtudom szilva lekvárnak jó, na meg szilvóriumnak. Kaptunk 2 sarjat, ami kinőtt a faterék fája alatt. Ha nem fünyiróznék ez alatt is nőnének a kis sarjak. A törzsénél mindig bújik kifelé. Nem kell metszeni permetezni, csak lemosózni szoktam, meg az elszáradt vesszőket kivágni. A szomszédomnak is adtam sarjakat, elkezdte visszametszeni el is száradt. Ezt szeretem rá se kell bagózni és adja a nagy termést, jó lenne ha mindennel igy lenne, de, nem, ez is csak azért mert itt van a hazája. 
#12193
Dehogy akarok én bármit átnevelni nevet Egyszerűen csak kapnak egy esélyt  azok is, akik pár év múlva úgyis kiöregednének. Azt meg már írtam, hogy utána rezisztens fajták jönnek. A mostani időjárást nézve erősen szárazságtűrő fajtákban kell gondolkodnom....
#12192
Tényleg azért nincs íze a hagyományos fajtáknak sem, mert az eltarthatóság miatt érettlenül szedik le. Az utóéréssel a savak bomlanak, a keményítő cukorrá alakul, az enzimek bontják a szilárdságot adó pektineket is, de íz- és aroma anyagok nem keletkeznek. Egy alakalommal - hogy egy starking almafa ne szakadjon, törjön össze - egy cimborám kb. 60%-os méretnél leszedte a termése felét. Komposzt helyett  a kamrába vitte. Kínjában beérett, kiédesedett, de semmi alma-íze nem volt. Szekács ángyunk (nyugodjon békében) szavaival élve: "Se' íze, se' bűze, mint a rác Istók tót anyja valagának."

Összességében: Ha a zember ízletes, érett gyümölcsöt, lekvárt akar enni, jó pálinkát akar inni, termelje meg, készítse el maga, vagy bízza a felmenőkre.

Könyörgöm, Donnie: 

Ha valakinek nincs ideje a saját gyümölcsfái gondozására, növényvédelmére, és/vagy bio mániás, szakember segítségével keressen rezisztens fajtákat, de ne próbálkozzon kifejezetten érzékeny fajtákat "átnevelni". A károkozó gombáknak nincsenek természetes ellenségei. Kizárólag az időjárástól függ, hogy lesz-e termés, vagy akár túléli-e a növény az adott évet?

Az őszibaracknál, szőlőnél a metszést nem lehet elhagyni. Az ültetés utáni években az alakító metszés más gyümölcsöknél is feltétlen szükséges. A későbbiekben is lehet szükség némi korona-alakításra, pl. ha a zember nem akarja, hogy a termés súlyától ágak szakadjanak le.
#12191
Nem is tudom, én nem vagyok ekkora szilva fanvidám Valószínűleg azért, mert néhány évvel ezelőttig csak a boltban találkoztam "szilvával". Kivéve pl. Szalafőn az októberben érő kisméretű nagyon finommal (Besztercei?).
Engem főleg az almák érdekelnek és ott szépen megfigyelhető az édes irányba eltolódás (braeburn, fuji), amik már értékelhetetlenül édesek, de ízük szinte nincs. Régen a golden is jó volt, mostanában az is totál ízetlen. De még a starkingokból is hiányzik a "gyerekkori" íz. Persze lehet ebben benne van az is, hogy éretlenül szedik le az almát.
Nem tudom ismered-e, de vannak Magyarországon "tündérkertek", amik elvileg azt a célt szolgálják, hogy a helyi fajtákat összegyűjtsék és a fák nagyobb korában lehessen vinni róluk oltóágakat (mondjuk génbank). Itt Cserszegen is van egy ilyen, most már lassan termőfélben lévő fákkal.
Szilvára visszatérve a kertünkben érő "helyi cserszegi" kisebb méretű szilvák nagyon finomak, a termésbiztonság - egyelőre - csapnivaló (bár ebben benne lehetnek a mostani tavaszi fagyok is).

Donnie: pls ne ültesd még ki a paradicsomokat. Én már egyszer megtettem ilyentájt. Lett utána még egy kör, asszem egyik sem élte túl. Nagyon nem tesz neki jót a reggeli hideg, akkor sem, ha nincs fagy. Plusz kiültetéskor hozzá kell szoknia az UV-hoz is és utána rendbejönni, ami a reggeli hidegekkel duplán nehéz nekik. Szedd le a virágokat, karózd ki és növögessenek bent (bár én tervezem, hogy az enyéim holnaptól nagyon fokozatosan kimennek majd az árnyékba napozni). Ha túl magasak lesznek, lehet vízszintesen elültetni, nekem eddig mindig bevált (sokkal nagyobb gyökértömeg és annak pozitív hatásai).
#12190
No, hát 2 paradicsom palánta is rendesen kivirágzott az ablakban.
Ilyenkor mit érdemes velük csinálni?

Nagyon kellemes időt mutatnak már jövő hét közepére a modellek, fagy sehol, és 20 feletti tmaxok. Ez nyilván nem marad tartós.
Hány foktól lehet beteg az ilyen előrehaladott állapotban levő paradicsom? Mi az, ami túl hideg már neki?
Tudni kell, hogy eleve szinte fagyvédett a kert, a nemrégi, fagyzugokban mért -8 -9 fokok mellett itt -2 -3 volt csak. A leanderek február vége óta kint vannak, és kutya bajuk, nagyon jól néznek ki.
Plusz magaságyásban is lennének a parik, kb 1 méter magasan.
Túl korai lenne április legelején kiültetni őket?

A narancson közben 1 centisek lassan a termések, és gyönyörű az egész fa úgy, ahogy van. Na, őt tuti csak akkor viszem ki, amikor már hajnalonta is inkább +10 fok lesz, semmint 4-5.
#12189
A Batul almáról olvastam már, egy erdélyi ismerősöm megígérte, hogy hoz majd, ott elég gyakori.
A Penyigei "nemtudom" szilváról is hallottam már, a leírás és a képek alapján nézegettem a környéken, hátha találok olyat. Majdnem biztos, hogy amibe Magyarpolányban belefutottam egy összeomlófélben lévő ház kertjének a szélén, az árokparton, az az volt. Nem magvaváló, kerek, ringlószerű, édes-savas. Úgy rémlik, hogy szeptember elején érett. Ránézésre lehettek vagy 40 évesek a gondozás nélküli fák, de teremtek szépen. Ez tavalyelőtt volt, amikor tavaly mentem csekkolni a helyzetet, addigra elkelt a telek, épült rajta az új ház. Nézegettem a fákat, erre odajött az újdonsült tulaj és kicsit mérgesen kérdezte, hogy mi járatban vagyok...? (Amúgy mondom, nem is a kertben voltak, hanem kerítésen kívül, az árokparton). Aztán legutóbb, amikor arra jártam, már sehol nem voltak a fák, kivágta őket a jóember, elejét véve annak, hogy "lopják a szilváját".
Amúgy az íze miatt nem ültetnék penyigeit. Nem rossz, de ha ettél már beszterceit...Persze tudom, hogy hiába álmodozik az ember arról az ízről, ha nem lehet a fajtával hosszútávon számolni, mert sarka vírus érzékeny. A Stanley-mmel is úgy vagyok, hogy nagyon édesre be tud érni, mutatós, nagy, de csak egy nagy cukoríz az egész, nincsenek zamatai. A Penyigei ilyen szempontból még jobb is, mert ott azért vannak némi savak is, még ha a szilvát nem is főleg a savai miatt szereti az ember, de legalább van valamilyen íze.
#12188
Sky, Amanita, és a közelieknek;

A kert művelése mindenki saját meglátása szerint történjen. Nincs ebben semmi rábeszélés, elfordítás.
Nekem a volt gyümölcsös kertem félig homokon, és  gazdag gyomnövényes talajon, ( előtte ugye sertéstrágya tele gazmaggal) beművelése után 2-4 évig... keserves volt.
Na a  gyümölcsfák élettere adott, akkor próbáljuk szebbé tenni. A talaj erő utánpótlás akár traktoros szerves trgy. mázsákra osztva, vagy ahol ez nem műkszik, kézből hintett műtrágyákkal, ( újabban a Nitrogénre külön eng. termelőiigazolvány kell, hogy nem vagy robbantós terrorista), meg a a többi nano mikroelem,( 8 féle nyomelem kb.) elhintése, bepermetezése.
Az aktív permetek IDŐPONTJÁT kell eltalálni, tehát egy kártevő max. rajzására, a gomba fertő max. esti-reggeli Rh: 70%< C° 10< feletti időpontját. Persze ne fújjon  ezerrel a szél, csak 1-2 méterre/ sec. Ha nem sikerül, akkor az esti 19 óra utáni idő, vagy másnap.
Nem vagyok híve az agyon permetezésnek, tehát adott hónapban, termő ciklusban mikor érdemes permetezni, akár csak egyszer, de az tökéletes legyen. laza
#12187
Alma: van egy ember Pórszombaton, aki árul régi magyar fajtákat (konténeres kiszerelés), vettem tőle 4 éve, nekem szépen nőnek nulla vegy mellett is (ha kell a telefonszáma, írj).
Tavaly az első termett is. Egy almát hagytam meg rajta, az hibátlan lett (az íze is), asszem batul. 20 méterrel odébb lévő OBI-s alma (előző tulaj): 2 alma lett rajta (már közepes fa, de a többi virág elfagyott), nyár közepére megnőttek az almák, aztán összekukacosodtak és leestek bőven érés előttzavarban

Szilva: van itt egy helyi fajta (édesanyám váltig állítja, hogy besztercei, de én ebben nem vagyok biztos). Vannak évek, amikor jól teremnek, nagyon szépen nőnek, sőt túl szépen, tele van a kert sarjakkal. Ha erre jársz és még van helyed, szívesen adok.
Még az elején vettem nemtudom szilvát, meg valamilyen nagy méretű sárgán már édes ringlót is. Azok sem voltak még betegek sosem. A ringlót az elején kettévágtam kaszával (aztán öszeragasztottam celluxal laza), azóta nő, mint a bolondgomba.

Igen, a növényfajták fontosak (lennének nálam is). Most már nem vennék őszit, hanem az itt helyben termő, kissé keserű, de amúgy finom verziót ültetném magról. Sokkal gyorsabban nő, tényleg nem kell permetezni és úgy sem lesz beteg.
#12186
Úgy kezdtem, ahogy ti. nevet Bár nem volt benne annyi tudatosság. Ha most "bioban" utaznék, akkor azért használnék bizonyos szereket (réz), megválogatnám a növényfajtákat, figyelnék a társításokra meg ilyesmik (érdekes lehet a "rendes gyökérzettel" rendelkező, nem oltott fák nevelése is, amiről Amanita írt). Így talán lenne némi esély. Végül is cseresznyéből már tudom, hogy mi az, ami nem kukacosodik (Szomolyai fekete), mert a cseresznyét egyáltalán nem, a meggyet pedig csak monília ellen vagyok hajlandó permetezni. A két meggyem így megkucosodik, az egyik kb. 50%-ban (Pándi), a másik 100%-ban (ennek a fajtájára nem emlékszem). Ezek helyett most a Feketicsivel próbálkozom, még nem fordult termőre. Almánál nyomon vagyok (figyelgetem a felhagyott kerteket, hol milyen fajta terem gondozás nélkül is). Szilva: Stanley van, sajnos nem lehet megúszni permetezés nélkül. Egyik ismerősnek van valamelyik Besztercei, hihetetlen finom, hibátlan termése van permetezés nélkül is, pedig papíron teljesen esélytelen az is. Talán olyan helyen van a fa, ahol nagyon jól érzi magát, és így jó az immunrendszere, vagy nem tudom, annyira nem értek hozzá. Korábban volt egy másik fajta Beszterceim nekem is, de csak potyogott még úgy is, hogy permeteztem. Ennyit tudok hozzátenni a bio témához. nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-12-05 01:38:17

Ercsi

4.4 °C

27000

RH: 84 | P: 1024.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.