Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#9169
Rövid ideig tartó légmozgás is azonnal eltéréseket okoz. Mielõtt leállt a keleti szél, a ház nyugati oldalán levõ mûszerem már fél fokkal kevesebbet mutatott, mint a többi, amit ér a keleties légmozgás.
Most én sem akarom elhinni, de teljes szélcsendben mind az elõbb felsorolt mûszerem 9,8°C-t mutat.
#9168
Ezzel csak az a baj, hogy a két régit már volt szerencsém "Tmin-idõben" is összehasonlítani és a higanyos 0 foknál a nóném digitális +1.2 mutat, hangsúlyozom SZABADON. Jeges vízben mindkettõ 0 fok zavarban

Mindenesetre az imént így állt a helyzet:

Hg.: 3.6 °C
Dg.1: 4.0 °C
WS: 4.4 °C

Most sokkal kisebb a különbség a nóném és a higanyos között, mint általában, igaz most nem is ugyanott van a szenzor, mint ahol a higanygömb, sokat jelent a 40 cm, na meg az árnyékoló.
#9167
Ne kapkodd el a végsõ következtetést.
A higanyos gyorsabban reagál a hõmérsékletváltozásra. A digit kültériknek az elemek, a burkolat, stb miatt nagyobb a tehetetlensége. Legjobb idõjárási helyzet a mûszerek összehasonlítására a borult, szélcsendes idõjárás. Akkor nappal is, éjjel is lassabban változik a hõmérsklet.

Az én digit mûszereim egész jól együtt "futnak" most.
WS2305 10,4
WS3600 10,3
BAR-122 10,2
WS-9008IT 10,3

Ez utóbbit én is most tesztelgetem, Yuki ajánlására vettem 2 darabot. Egyet üzemeltem be belõlük.
#9166
Igen, két szenzor benne.

Legutóbbi "nézés":

Hg.: 4.9 °C
Régi dig.: 5.6 °C
WS-9008 IT: 5.8 °C

Ennek azért annyira nem örülök. Ugyanis régen mindig a higanyos szerint adtam meg az adataimat, ami ebben az intervallumban kb. 1 fokkal mindig hidgebbet mért, mint a régi nóném digi. Szobahõmérsékleten a két régi is ugyanazt mutatja, ahogy hûl, úgy nõ a különbség, DE: jeges vízben a higanyos és a régi is 0 fokot mutatott!!! Szabadban viszont 0 foknál már 1-1.2 fok a különbség. Nem értem és nem tudom melyiknek higgyek, mindenesetre a két digi az árnyékolóban, most nagyjából együtt fut.
#9165
jaaa, két szenzor benne! vidám
#9164
A "kábeles nóném" és a ws is, nem?
#9163
Ezt most nem igazán tudtam lekövetni. A higanyos szabadon, de melyik van az árnyékolóban? nevet
#9162
Nem feltétlen ragaszkodom hozzá! Te mit ajánlanál?
#9161
Sajnos szomoru WMR 100 - ban (én) nem találtam olcsóbbat...
Sorry laza
De mi lenne, ha nem ragaszkodnál ehhez a típushoz?
#9160
Gyorsabban reagálnak a kis tömegû mérõk, ennyi a titok...
Tmin körül figyeld majd meg, amikor legalább fél órán át szinte semmi sem változik. kacsint
#9159
Hg: 11.5 °C
Dg.1: 12.0 °C
WS: 12.2 °C

Érdekes...
A higanyos 0 fokot mutat jeges vízben.
#9158
Üdv!

A Conradhoz és más hasonló weboldalakhoz képest ez a legolcsóbb! De ha találnál valahol ennél is kedvezõbb árat, értesíts!
#9157
Szép estét mindenkinek! Megkezdõdött A TESZTTT!

Régi mûszerek:

1. Ódon higanyos hõmérõ szabadon, 40 cm-re a Taki-féle árnyékolótól
2. Kábeles nóném digit hõmérõ, szenzor Taki-féle árnyékolóban

Brendnyú:

1. WS-9008 IT, szenzor Taki-féle árnyékolóban

hideg
#9156
Bocs... de mi ebben az akciós?
Normál ár: Link
Valószínûleg van olcsóbb is... (még keresem...)
Üdv
#9155
Köszi a választ!

Az elhelyezéssel nem lesz gond!

Hát igazából konkrét kérdés nincs. Jelenleg egy WS2305 van üzemben és ez mellé kéne mégegy mûszer. Pl. értékek összehasonlítása miatt!
#9154
Szia!
Nekem ilyen mûszerem van, alapvetõen elégedett vagyok vele, ha jól fel tudod szerelni (ennél a típusnál ez különösen fontos) akkor örömödet leled benne.
Ha valami konkrét kérdésed van tedd fel nyugodtan. kacsint
#9153
Üdv mindenkinek!

Mit gondoltok a WMR 100-as mûszerrõl? Most aciósan tudok venni! (47000Ft-ért) Igaz ehez kell még egy UV szenzor is meg egy hõ/pára szenzor... Valakinek van vagy volt ilyen mûszere? Érdemes megvenni? Vagy inkább maradjak a WS-eknél? Bocs nagyon régen nem foglalkoztam ilyesmivel és tanácstalan vagyok.

Köszi a válaszatokat elõreis!
#9152
Hú, útonállók? nevet
#9151
Elárulod, hogy mikor viszitek?
Akkor szervezünk rá egy oszlopvadászatot és lacsapunk rátok valahol útközben! laza laza laza
#9150
Ha leesne a szállítójármûrõl egy-egy db, akkor lennék szívesen orrgazda laza
#9149
Ha már könnyen pattan, akkor én is kérnék egyet szegyenlos
#9148
Annyi infóm van, h a Gödöllõi mérnökségre kell bevinni õket. Jó lenne egyet megpattintani... kacsint
#9147
Pl jóárasítva eladjátok õket? kacsint
#9146
A héten elkezdtük kicserélni az autópályákon a meteorológiai oszlopokat. Jó lenne tudni, h a régieknek mi lesz a sorsa. Nem hinném, h mind a 33 db kuka.
#9145
Sziasztok!
Mivel én panelban lakom így a szélsebességet nemtudomtökéletesen mérni az egyik szélmérömmel és hát találgattam hogy hogy lehet megoldani,mert zavart hogy a délnyugati szélnél alacsonyabb volt a ws 9045-ön széllökés mint a ws 1600 on az átlagszél és hát úgy sikerült rendbehozni a pontosságot hogy a szélméröt megdöntöttem,mert a panel miatt a szél úgymondva lefordul és nem vísszintesen fúj hanem fentröl lefelé majdnem és hát most ahogy bedöntöttem a ws 9045-ös szélméröjét így pontosan is mér már.Csak azt szeretném kérdezni hogy a szélmérönek nem e lehet majd semmi baja vagy valami gond vele hogy így megvan döntve?
Amúgy a ws 1600 as szélméröjével semmi gond ,azzal tudom mérni a szélsebességet gond nélkül.Lehethogy a kisebb lapátú szélmérönél vannak ilyen gondok mint nálam a panelben hogy nempörög be mikor fentröl fúj a szél.
A hömérséklet érzékelö még nincs leárnyékolva de a szenzort lefújattam fehérrel a külsejét és a tetejét vagyis az esövédönek a belsejét feketére fújattam és még napon se mutat 2-3 foknál többet,de persze ez is le lesz árnyékolva hogy pontos legyen teljesen.

beillesztett kép


beillesztett kép

#9144
Akkor ha majd levélhullás lesz, lefestem a csöveket fehérre.
Köszi a válaszokat.
laza havazas
#9143
Szerintem is meg kellene ezt tenni, pár óra munka és sokat jelenthet a méréseknél (nem mellékesen az összhatáson is javít). kacsint
#9142
Talán nem sok a vas, de fehérre le kellene festeni szerintem. OMSZ-be is vason(acélon) van, de ott fehér.
#9141
Hát itt van az árnyékolóm,középre függesztve a kerti, már nem használt fóliasátor vas állványon.Remélem nem sok a vas körülötte.
Link
#9140
Na itt is van a három hõmérõ -25-tõl + 50-ig mérnek

Link
Link
Link
Link
Link
#9139
Azt tudtam, hogy nem rozsdásodik, csak a hõvezetésében nem voltam biztos. szegyenlos Így oké. vidám
#9138
Eladó az egész cucc...de ha nem kell senkinek,akkor olyan mûszerkertet rottyantok össze,hogy még én is csodálkozni fogok rajta.
Én leszek a kiterjesztett 53122 met állomás laza
#9137
bandiba! Jó hogy felhívtad a figyelmünket a készülékre.
Majd számolj be légyszíves ha felállítottad az állomást hogy mik a tapasztalataid.
#9136
Gyerekek...újabb szerzeményeim vannak
van 3 db talaj?hõmérõ...ferdenyakúak az elsõ 10,a második 20 a harmadik 30 centiméter mélyen megy a gondolom talajba
Nemsokára felteszem a képeit,hátha érdekel valakit..

Nameg a régiek is állnak,vagyis a barográf,a higrográf,és a hómérõ
#9135
Szia!
nem mûa. betétes, hanem a könnyebb szétszedhetõség érdekében a felsõ anyákat csavarrögzítõvel szerelem, hogy szétszedéskor az alsók lazuljanak. Amit mûanyagnak látsz, az LOCTITE csavarrögzítõ. nevet
#9134
Szervusztok!,Szia Hari!

A müa.kupak jó ötlet, bár Taki önzáró,un.müa.betétes kúpos anyát használt, ami tökéletes.
A kupak jó akkor, ha erõs nap felmelegíti a csavar kúpját, bár ez a hõ-levezetés elenyészõ szerintem.De akkor is jó elképzelés!

Majd lefényképelem az én felfüggesztésemet is holnap. Majd érdemes lesz fix helyre, beton,vas,tömörebb fa állvány mellé rõgzíteni, hogy kiteleltessük.
nevet
#9133
Ügyes vagy! laza Ám azok horganyzott anyák, mattulnak, nem rozsdásodnak. Horganyzott, M6-os zárt anyaként megvásárolható, bárhol, bármikor, kb. 20 Ft/db a legdrágább helyen. kacsint Melegedni pedig nem tud lefelé, mert a menetes szár acél, mely rossz hõvezetõ, a távtartók pedig alumíniumból vannak, melyek ebben az esetben inkább hõszigetelõként viselkednek, mint hõvezetõként. Lézeres ponthõmérõvel az "elsõ emeleten" lévõ távtartók, a két felsõ zárt tányér közt lévõk sem melegebbek, mint az árnyékoló közepe. Ezek miatt felesleges a kupak.
#9132
Az árnyékolóm tetején lévõ 3 csavarra tettem egy-egy fehér kupakot, hogy védjem õket az esõtõl, kosztól és napfény melegítõ hatásától.. Link
#9131
Ennek majd még utánaolvasok akkor, de a szobában a hõmérsékletet, akár csak óránként feljegyezni már nehezebb lesz. Azt percenként frissíti, és csak min/max-ot tud tárolni. zivatar A légnyomást szerencsére 12 órán át tárolja.
Annyit tudok mondani, hogy amíg együtt futottak, addig a szobában durván 25-31°C volt a napi menete a hõmérsékletnek, Lõrincen 19-35°C között. A front után itt még 8-án is ez volt a tendencia a szobában, miközben kint már 17-24°C között változott. Ma bent 25°C körül volt, míg kint 11-26°C között volt.
Köszi a választ. nevet
#9130
Hát ha pontos értéket akarsz, akkor állítsd be. A helység hõmérsékletét is fel kellene jegyezni, mert ha nincs rendesen hõkompenzálva a nyomásmérõ akkor az is okoz eltérést. Abból talán látszana, hogy az okozza-e a bajt.
#9129
Mivel azóta sok kavar volt, még egyszer be merészkedem tenni. Az adatokat azóta bõvítettem, kicsit alakítgattam a diagramokat.
Van egy kis Lidl-ös meteorológiai állomásom. Eléggé amatõr, de a légnyomást tizedpontossággal tudja mérni. Az adatait pár napja feljegyzem. Az elején eléggé pontos volt, de a 7-i éjjeli és 8-i nappali események hatására elcsúszott. Vagy nem tudom, hogy miért, de elkezdett szép lassan egy 2 hPa-os eltérésre beállni. Hol kicsit alatta, hol kicsit felette van mostanában az eltérés. Beteszem a grafikonokat, ha nem lennének kivehetõek a részletek, akkor a linket nézzétek meg esetleg.

beillesztett kép


Az eltérés grafikonja:

beillesztett kép


Kicsit talán így szemléletesebbek.
A két kép: Link és Link
Még annyit hozzátennék, hogy a mûszer óránként mér légnyomást, valószínûleg elég nagy a tehetetlensége.
Állítsam be újra a lõrinci értékre szerintetek?
#9128
Fura. Most meg már megy a historyból a feltöltés. Nemrég magától megjavult.
#9127
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6584 - 2008-09-08 17:06:53)

Nem ír valami hibát az Az "Utolsó feltöltés eredménye" ablakban?
Egyébként a visszamenõleges adatokat most már mindig csak az utolsó elõtti indítástól töltené.
#9126
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6583 - 2008-09-08 16:08:55)

Elindítom, békén hagyom, akkor sem csinál semmit. régebben mindig feltöltötte rendesen. Most nem csinálja.
#9125
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6582 - 2008-09-08 14:27:42)

És még egy: ha a feltöltõ elindítása után rögtön a "FELTÖLTÉS MOST" gombra kattintasz, nem tölti fel a visszamenõleges adatokat.
Tehát csak elindítani, és békén hagyni vidám
#9124
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6581 - 2008-09-08 14:17:49)

Érdemes esetleg az elõbb leírt keveredések kiküszöbölésére újratelepíteni a feltöltõt.
Ami abból áll, hogy megjegyzitek a mûszer nevet és a jelszót, valamint a beállításokat.
majd ahol a feltöltõ exe fájla van, törlitek a következõ fájlokat:
metnet_ws_adatgyujto.ini
ack.tmp
last.tmp
ver.tmp
error_log.txt
Ezután elindítjátok a feltöltõt, és mindent újra beállítotok rajta.
Mûszer név, jelszó, mûszer tipus, currdat elérési út, dat elérési út, stb.
Elvileg az új beállításokkal mennie kellene.

Ja, és a feltöltés nem azonnal indul, hanem a bellított feltöltési idõintervallum elsõ letelte után.

Mici, KP, bocs, hogy belekotyogtam nevet
#9123
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6580 - 2008-09-08 14:12:54)

MInden meg van neki adva rendesen.
De ha pl kikapcsolom a feltöltõt és hagyom a heavyweathert pár órát menni, majd újra elindítom a feltöltõt, akkor se tölti fel a régebbi (az elmúlt két óra) adatokat.
#9122
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6579 - 2008-09-08 14:07:40)

Nem tölt fel semmit, ha elõbb a HW-t indítod el, mert nincs mibõl adatot szerezni.
A pillanatnyi adatokat egy a HW által létrehozott currdat.lst fájlból nyeri a feltöltõ, a visszamenõleges adatokat pedig a HW dat fájljából szedi össze. Tehát, ha nem megy a progi, nincs mit feltölteni. Az utoljára feltöltött adatok idõpontjait megjegyzi a feltöltõ, így valószínûleg az lesz az elsõ hibaüzenet, hogy már szerepel erre az idõpontra mérés az adatbázisban...
amennyiben elõbb a feltöltõt indítod el.
Ráadásul így rosszul tárolhatja el a visszamenõleges adatok utolsó feltöltési dátumait is.
Nekem egy ideje rendesen mûködik. KP-t sokat nyaggatam ez ügyben, lehet, hogy Õ mûtött valamit rajta.
Fontos dolog, hogy a feltöltõben meg legyen adva a pontos elérési útja az adatbázis és a currdat.lst fájlnak.
#9121
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6578 - 2008-09-08 09:39:17)

Nekem ilyen gondjaim nem voltak feltölt rendesen, nincs piros rész. csak az hiányzik már a rendes feltöltéshez hogy a mûszer neve ott legyen a listán.
#9120
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#6577 - 2008-09-08 06:27:0laza

Nálam megy a feltöltés, de valamiért a feltöltõ program nem tölti fel a régebbi adatokat. Egyszerûen nem. És senki sem tudja, hogy miért.
Ja és ha elõbb indítom el a feltöltõt, mint a HW-t, akkor piros hibával nem tölt fel semmit.

Utolsó észlelés

2025-07-09 14:12:40

Pécs - Málom

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

142554

Hírek, események

Lehűlés számottevő csapadékkal!

Időjárás-változás | 2025-07-05 09:59

pic
Vasárnap egy hullámzó front közelíti meg hazánkat, ami a jövő hét elejének időjárását is jelentősen befolyásolja.