2025. július 12., szombat

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#7672
Taki árnyékolóját bárhová el lehet helyezni. Akár erkélyre is!

beillesztett kép


Én (ha még gyártani fogja) szeretnék egyet a jövõben a kerti állomásomhoz. Ami már ilyen "adótoronycsonkra" lesz építve. Szabványszerûen legyenek a széljelzõk - viharvadász kamerák. nevet
#7671
Huhh! Nem ócsóó kicsit? Mit tud? Ugyanazt mint az EOS? Nekem a hosszú expo meg a fényszabályozás miatt kellene!
#7670
Nem semmi, ez nagyon király dolog. Így utólag is gratulálok hozzá! Taki weather webshop.:-D
#7669
Köszi a kis reklámot. nevet
A T. megrendelõknek üzenem, akik utaltak már elõleget, hogy a mai postával elment az összes csomag. Kivétel nélkül mindenki 5.000 Ft elõleget utalt, így a postásnak 6.390 Ft-ot kell majd a kézbesítéskor fizetni. Ebbõl 4.500 Ft a fennmaradó összeg, 1.890 Ft a postaköltség. Ez lehetne 400 Ft-al olcsóbb, ha nem törékenyként adom fel. Ezt nem mertem megkockáztatni. A dobozokba tettem beüzemelési és használati útmutatót, valamit megtaláljátok rajta az összes elérhetõségemet.
Köszönöm mindenkinek a rendelést, remélem elégedettek lesztek a cuccal. Taki
#7668
Sztem egyiket se nevet Vegyél helyette inkább egy pentax k100d-t (használtan 80-90 eFt) esetleg egy olympus E410-et ( Link )

A pentaxhoz a régi objektíveket (10-20-30 éves) is tudod használni, azokat 2 marék gombért megkapod. (mondjuk azokkal mindent neked kell állítani)
#7667
Rendben! 160ezer forint áfával. Szerintem a nyáron összegyûlik rá a pénz. Ha nem akkor akkor meg õszre. Csak addig szeretnék tisztában lenni a dolgokkal. nevet És ezzel a 400D-vel azthiszem hogy éjjeli csillagos tejutas képeket is lehet csinálni ugye? nevet
#7666
Mindenképpen a 400D-t javaslom (tapasztalatból); automata üzemmódban is tudsz vele nagyon jó képeket csinálni, még a "kit"-objektívval is (ami azért nem nagy durranás), ezenkívül van különbözõ programautomatika-szolgáltatása és teljesen manuális módja is, amikor csak rajtad múlik, mi lesz a képbõl nevet Hasznos szolgáltatás a kikapcsoláskor automatikusan végrehajtott ultrahangos szenzortisztítás. Én nem bántam meg.
Példa-kép: Link
#7665
Üdv!
Inkább ideírom: Canon EOS 300D - mi a véleményetek róla. Jó? Vagy a 400D-t vegyem meg? Milyen képeket lehet vele csinálni? Tud olyat hogy a fényerõt manuálisan tudom szabályozni? Stb. Lassan szeretnék venni egyet mert a telefonnal nemtudok olyan tisza képet csinálni!

Köszi! nevet
#7664
Üdv. A ws1600-as lenne a neked megfeleõ. Bár a csapadékot meg a szelet nehézkesebb ott mérni de ez a mûszer 30-ezerért komolynak tekinthetõ. Javaslok hozzá egy kitûnõ árnyékolót amit TAKI készít. Olcsóbb mint egy hõmérõ ház és könnyen instalálható! kacsint
#7663
Sziasztok!
Szeretnék egy komolyabb mérõmûszerbe beruházni (hõmérséklet, légnedvesség, légnyomás, szélsebesség, csapadék mérõ), de viszont PANELBAN lakom. Tudna nekem vki segíteni, h melyik típusú mûszer/mérõállomás lenne a legideálisabb? Kb 30 ezer forint értékben gondoltam. Elõre is köszi a segítségetnevet
#7662
Szia!
Néhány forrás:
Link
Link
Link
Link

és egy kis mûszertani alapismeret, van benne szó a higanyos hõmérõkrõl:
Link

Az árakról kérdezd a gyártókat, forgalmazókat, mindnek van telefonos és e-mail elérhetõsége. Annyit azért tudni kell, hogy ezek a labor és meteorológiai hõmérõk mind kalibráltak, hitelesítettek, az áruk sajnos elég húzós. Remélem tudtam segíteni.
#7661
Higanyos hõmérõkrõl kellene nekem leírás kép ár. valaki linkeljen már be egy oldalt.elõre is köszönöm
#7660
Hõmérséklet mérésére nem alkalmas!Még éjjel, vagy borult idõben sem megfelelõ!Borult idõben, nappal fölé mér, éjjel bõven alámér az állomásomnak.
Csapimérésre jó.
#7659
A németektõl rendelt Hellmann-nak van egy hibája, az viszont fajsúlyos, ezért olcsó:
A mérõhenger javarészt mm-es felosztású, a tized mm-eket nem jelzi.
Ezt kiküszöbölni kalibrált egyéb (olyan ami 1mmt is már mér, nem csak bizonyos mennyiségtõl) mérõhengerrel lehet, pl. egy 100ml-es az 5mm-ig mér.
#7658
Nagyon köszönöm-e kimerítõ leírástnevet és sorry a késõi válaszért.
#7657
Jó reggelt!
Ervin, megnyugtattál a pontosságát illetõen.
Arra viszont gondoljon, aki venni akar, hogy a hõmérõ adatait nem szabad komolyan venni, hiszen nehéz leárnyékolni.
Vagy, ha mégis sikerül, nagy szárazság kezdõdik. :-)
Csapadékmérõnek, viszont - úgy tûnik - megfelelõ, és még megfizethetõ.
#7656
Én nem régen bruttó 42 000 Ft-ért szereztem be, postaköltséggel együtt. Úgy látszik No-ban olcsóbb.
#7655
Nekem nagy álmom egy Hellmann. De nehézkes a beszerzése, mivel itthon vagyonokat kérnek érte. Németországból 65-70 € + postaköltég-ért már lehet rendelni, de úgy döntöttem, hogy még várok vele. Remélhetõleg a ws2300 csapadékmérõje és a két hagyományos közül végre megtalálom a megbízhatót.
#7654
Én esküszöm a Hellmann-ra. Csapadékírós változata (ombrográf) meg intenzitást is mér.
#7653
Kiegészítésként: az énáltalam mért legnagyobb intenzitás 1 óra alatt 73 mm, 1999. június 19-én!
#7652
Ezek elég szép kis intenzitások:

48 órás legnagyobb csapadékösszeg:
288 mm Kékestetõ, 1958. június 11-12.

24 órás legnagyobb csapadékösszeg:
260 mm Dad, 1953. június 9.

60 perces legnagyobb csapadékösszeg:
120 mm Heves, 1988. augusztus 23.

10 perces legnagyobb csapadékösszeg:
64.2 mm Zirc, 1915. május 24.
#7651
Így már érthetõ, köszönet a gyors válaszértnevet
#7650
Második. VM= Vmeteo, 0812=2008-as 12 tányéros, .2 pedig a második verzió.
#7649
Magyarországon mekkora az eddig mért maximum csapadékintenzitás?
#7648
Ez elsõ szériából való vagy a másodikból?
#7647
Mai napon felszereltem a Taki-féle hivatalos nevén VM0812.2 nevû tányérárnyékolómatnevet Egész nap ment a tesztelése. Két szenzort néztem és vetettem össze az egyik az árnyékolóban volt kint a kertben tûzõ napon a másik teljesen fehér könyezetben 100%-ig árnyékban, természetesen mind a kettõ 2m magasan fû felett. Az eltérés alig -alig volt észrevehetõ 1-2 tized végig a nap folyamán. Eddig teljesen jól mûködik, meg vagyok vele elégedve. Köszönet érte Takinaknevet
#7646
Köszi! Szükség lesz egyre mert amikor elmentem az egyetemre akkor esett 10 mm esõ majd rögtön bele is fagyott és széttörte. szomoru
#7645
Mivel nekem még nemrég óta van ilyen csapadékmérõm, de már többször megnéztem belülrõl(csak egy kicsit), és már volt jó pár csapadékos nap, mondok egy-két dolgot. Mint ahogy láthatod, két egységbõl áll. Van egy belsõ, ami kijelzi, és van egy külsõ, ami méri a csapadékot. A belsõt bent simán, a külsõt pedig kinn, a csapadékmérõ elhelyezési szempontjainak megfelelõen kell elhelyezni. Szerencsére a külsõt le lehet csavarozni pl. egy fadarabra, így teljesen vízszintesen áll, és nem mozoghat. Viszont az lényeg, hogy két oldala szabadon legyen, hogy a kifolyó víz ne a fát mossa.
A külsõ: kb. 13cm átmérõjû(nem mértem, és nem is akarom :-D ), ezért szépen beleesik az esõ, és nem mér alá/fölé. A külsõ 3 részbõl áll. Egy lecsavarható palástról, ami felfogja a csapadékot, egy billenõ kanálból, amibe belefolyik a csapadék(páratlan billenés 0.4mm, páros 0.5mm), és egy adóból, ami a hõmérsékletet illetve a csapadék mennyiségét küldi a belsõnek. Egyenlõre nagyon meg vagyok vele elégedve. Tényleg megéri ennyiért. Csak az zavar kicsit, hogyha pl. csak 0.3mm gyûlik össze, akkor nem billen a kanál, viszont a következõ csapadéknál már lehet, hogy 0.1mm-nél billen, és az 0.4mm csapadékot jelent - pluszba. Bár ez az összcsapadékot nem befolyásolja, viszont a napi eloszlásnál nem biztos, hogy szerencsés. De én ennek ellenére tejesen meg vagyok vele elégedve, remélem majd a nagy nyári zivataroknál is kipróbálhatom, és nézhetem majd a gyorsan gyûlõ csapadékot.:-) Ja, és nekem még azért tetszik nagyon, mert lehet mérni vele szabályosan(6UTC-6UTC), egyórás, huszonnégyórás csapadékmennyiséget, illetve az utolsó leesett csapadékot.
#7644
Jó választás a WS3600. Egy hátránya, a felsõ tartományban a páratartalom mérés pontatlansága.
#7643
Köszönömnevetszép kis szerkezetnevet
#7642
Az enyém még nem jött meg, így még nem szedtem szét nevet
Elv: kültéri egységet kiteszed a szabadba, nyilván NEM védett helyre. Csapadék beleesik. A tölcsér aljából a víz belefolyik a mûszerbe egy kisméretû kanálba. Amikor a kanál megtelt az eszköz kiad egy impulzust amit az elektronika feldolgoz és kiüríti a kanalat. Az adatot rádióhullámon továbbítja a beltéri egységnek. Te meg a fotelben ülve leolvasod az értékeket.
#7641
Lehet iszonyat hülye kérdés(sõt tuti),de ezzel hogy lehet csapit mérni?
#7640
Link itt megnézheted 7.300 Ft. Ha picivel lentebb görgetsz akkor itt is van róla kép, Krisz árulta. De már elkelt kacsint
#7639
És az elektronikus az hogy néz ki,meg milyen árakban vannak ezek,jól hangzik fõleg az elektronikus.
#7638
Alapvetõen két fajta van:
- mechanikus : tulajdonképpen egy "vödör" ami be van skálázva. Neked kell minden elvetemült reggelen leolvasnod valamint kiürítened. Csapadék intenzitást nemigen lehet vele mérni.
- elektronikus: félautomatánál mér és Te üríted, automatanál mindent "õ" csinál. Csapadékintenzitás mérésére is jó.
#7637
Hát mivel még sose volt ,ezért megkell kérdeznem,ezt hogy érted?
#7636
Milyen csapadékmérõt szeretnél venni?
#7635
Csapimérõt milyen boltokban lehetne beszerezni?
#7634
Link - én innen rendeltem. Nem garantálom, hogy itt a legolcsóbb és azt sem, hogy nincs a szomszédodban egy kisbolt, ahol ugyanez megvásárolható, de mivel én nem találtam mást és lövésem sincs, hol tudnék körülnézni a környéken igényes csapadékmérõ ügyében, így rendeltem egy ilyet. 1380? Ft a csapadékmérõ és ehhez jön a szállítási és csomagolási költéség. Summa: kb. 3100 Ft. Nem állítom, hogy jó üzlet volt, de végsõ kétségbeesésemben megoldásnak látszott. Aztán, majd ha megérkezik, ha megérkezik egyáltalán, azt is el tudom mondani, hogy valóban jóféle e a cuccosnevet
#7633
Szia Bandiba, üdv és jó szórakozást a Metnet-en nevet Csak semmi szomorú smiley, fõ a jókedv nevet
#7632
Üdv Nektek, új regisztrált vagyok :-( ezért elõször tanácsot kérnék: sok internetes nézelõdés után (és persze anyagi szempontokból is...) WS3600 beszerzését tervezem a közeli jövõben. Van-e tanácsotok vagy ellenjavallatok? Köszönöm az esetleges választ (elolvastam az eddigi postokat, de nem találkoztam negatív véleménnyel...) Várok ebben az árkategóriában esetleges más javaslatokat is! esetleg használt berendezést is vennék!
Jelige: Kezdõ :-(
#7631
Üdv. Egy ilyen cucc ügyben én is érdeklõdnék. Ár? Rendelési idõ? Weben lehet? Elõre is köszi aki tud segíteni! nevet
#7630
A befogadó felület átmérõje és a befogadási mennyiség maximuma a két legfontosabb paraméter.
Elõbbinél a 10cm-es minimum ajánlható (ám legalább 5cm), utóbbinál az 50mm-en felüli minimum.
#7629
Rendeltem egy ilyet: Link
Pontosnak, precíznek tûnik. Régebben dicsérte valaki, remélem megoldódnak vele a csapadékmérési problémáim. Jó lenne, ha már megérkezne. Winkler nevû cégtõl rendeltem. Van esetleg valakinek tapasztalata velük kapcsolatban? Szállítási idõ, miegymás?
#7628
Eladó egy 2008 januári HAMA EVS 500 idõjárás állomás.+GYÁRI HÕMÉRÕHÁZ (Külsõ belsõ hõmérséklet mérés belsõ páratartalom mérés, légnyomás tendecia, holdfázis kijelzés, min max adatok tárolása)
6000 Ft
#7627
Persze tudtál. Köszi
#7626
Ha én jól értelmezem, akkor a lényeg csak annyi, hogy telített oldatot kell elõállítani. Az enyém-féle táblázatban ott is van a fejlécben, hogy "saturated salt" (másutt "saturated solution"). A Tiednél azért adtak meg vízmennyiséget, mert van megadva fix sómennyiség is. De az általad legelõször linkelt kanadai oldalon is láthattad, hogy nem túlzottan precíz receptúrát adtak meg, mégis szépen mûködött, mert csak a telítettség volt a lényeg.
Gondolom én... nevet
Egyébként tapasztalatom szerint kalibrációnál a hõmérséklet állandóságára kell leginkább hangsúlyt fektetni, nem annyira a pontos só-víz arányra.
Azért remélem tudtam valamit segíteni így is.
#7625
Úgy nézem, hogy a te táblázatod bõvebb, nekem csak 4 anyagra van táblázatom. Azért érdekel az MgCl2 mert azzal lehet alacsonyabb tartományban kalibrálni (33%). Azért ha a keverési arányokat (víz-só) is feldobnád valahová, az is jó lenne, összevetném a másik leírással.
#7624
Akkor ha leírásod már van, csak egy táblázatot Link -elek ide.
A MgCl2-ról csak annyit tudok, hogy utak sózására is használható, meg hogy élelmiszer-adalék (valami E-betûs izé). Ezek szerint túl drága nem lehet... nevet
#7623
Találtam én is egy pontosabb leírást, páramérõ kalibrálására:
Link

MgCl2-t be lehet valahol szerezni? Ez valami drága anyag lehet?

Utolsó észlelés

2025-07-12 06:03:39

Zirc

9.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

142764

Hírek, események

Lehűlés számottevő csapadékkal!

Időjárás-változás | 2025-07-05 09:59

pic
Vasárnap egy hullámzó front közelíti meg hazánkat, ami a jövő hét elejének időjárását is jelentősen befolyásolja.