Meteorológiai műszerek otthon
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK
Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!
Műszereim LINK
Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
csákó! HA van lehetõséged akkor mindenféleképpen a kábeles megoldást válaszd mert azzal 8 másodpercenként kapsz friss adatot. Ez szeles idõben igen fontos lehet, mert különben csak 30 másodpercenként vagy 2 percenként küldi az adatokat. Biztos jó erõs elemeket raktál a fõszenzorba? Azért szerintem próbáld ki, hogy a szélmérõt 3m-es-nél kisebbre vágod hátha nem lesz a 91,8km/h-s hiba.
kicsit kabaréjellegû ez a rádiós adatvétel. 10m-re sincs a készülék a szenzortól légvonalban, mindössze egy üvegablak van a jel útjában és b.szik venni bármilyen külsõ adatot. Baromira bosszant! Pedig a HF reception fel-fel villan idõnként.
köszi szenzor. Sajnos nem vagyok könnyû helyzetben, hogy hogyan szereljem fel a szettet.
Segítsen nekem valaki ws2300-as témában:Lehet úgy mûködtetni a szenzorokat, hogy pl. a szél és esõmérõ kábelen jön, míg a T adatok rádión keresztül? vagy egyszerre csak egyféle adatátviteli móddal mûködik a szerkezet?
Ha küldenétek, azt megköszönöm. [email protected] a címem.Ha kész lesz, elküldöm nektek is, hisz pont az lesz a célja, hogy akinél folyamatos nethozzáférés van, online felkerüljenek az adatok a metnet-re.
Ha kell még, szintén tudok küldeni. Egyébként jelenleg mit használtok az adatok ábrázolásához? Excel?
Kp! nekem van history.dat-om mivel ws 2300-asom van. ha akarod most küldöm, de ha kész a progi akkor muti!
Az értelmezhetõség kedvéért, " A T adatok nem túl reprezentatívak", a többivel minden rendben....
A ház melett van a szenzora (a faltól 60 cm-re), tehát az adatok nem túl repereztatív a hõmérõ. Bár a csapadékot és a szélerõsséget ezzel mérem.Ha az adatok pontossága nem számít, szívesen küldök history.dat-ot:-))
Kinek van conrad féle ws-2300 vagy azzal rokon idõjárás-állomása? Akinek van, tudna küldeni nekem egy-egy példa history.dat-ot? A progihoz kellene amit fejlesztek hozzá.
Nem tudjátok hol találok olyan helyet a neten ahol digitális csapadékmérõk vannak? (katalógusfélére gondoltam)
Otthon elkészíthetõ "storm monitor". Még nem volt idõm végignézni a leírást de ezzela müszerrel elvileg a gépen elemezhetjük a villámok "erejét" hehe.Link
csak "kicsit" drágák ezek a szélgenerátorok! HUNWIND-R 650:660.000 Ft+Áfa HUNWIND-R 1300:780.000 Ft+Áfa és 15km/h-s szélnél kezdenek el tölteni.
Én benne lennék egy ilyenben szerintem egyáltalán nem is rossz ötlet és visszahozza az árát: (csak egy kis hely kell hozzá és persze szél! Link "A jövõ a szélenergiáé" ?
igazad van ssimi, nyugodt idõjárási helyzetben megbízható. Viszont ha megfelelõen változékony az idõ, akkor szép sûrûn lehet állítgatni a térkép alapján jelzett magasságpontokhoz.
Kedves Csákó! Az ilyen elven történõ magasságmérés igenis megbízható, fõleg nyugis idõjárási helyzetben. Csak úgy kell csinálni, mint az egyéb geodéziai méréseket: minél több ismert magasságú pontot kell bevonni, így az adódó pontatlanságokat korrigálni tudjuk...
csákó: Való igaz, a légnymomásból számitanak magasságot (illetve fordítva is: a beállított magasságot átalakitják légnyomásértékke) Beállitható, mind a tengerszint feletti magasság, mind a tengerszinti légnyomásérték. Mutatja a lokális légnyomásértéket is, így azt hiszem nem lesz olyan nagy probléma vele... :-) ZsZs.
ZsZs. Én úgy tudom, hogy a Suunto órák (helyi mountexes szerint ezek nem órák hanem "kézicomputerek" hehe) légnyomásból számolják ki a magasságot, tehát igazából sokszor kell majd az órán a légnyomást állítanod ha relatíve pontos adatot akarsz, miután a légnyomás folymatosan változik. (pl. egy zivatar idején ha a ziv.a fejed felett áll, elég érdekes dolgokat fog majd mutatni). Nem okoskodásnak szánom, de az az ilyen elven mûködõ magasságmérés nem sokat ér, hacsak a mérés elõtt közvetlenül be nem állítod a helyes értéket.
ZsZs!Budapesten a légnyomás 10.30 perckor 1030hPa! Nyugodtan beállíthatod ezt az értéket mert ez maximum 0-5-1hPa-t változik mert anticiklonális helyzet van.
bali!Köszi az értéket, sajnos lekéstem. :-( Az óra Suunto Vector, viszont rájöttem arra is, hogy vagy a tengerszintfeletti magasságot, vagy a légnyomást kell beállitani, az egyik beállitás (ki)korrigálja a másikat. A magasság könnyebbnek tûnik... :-)Esetleg ha írsz mégegy légnyomás adatot, most du fél4-ig óránként ránézek a fórumra...Mégegyszer köszi, ZsZs.
ZsZs!Budapesten 23.30-kor a légnyomás 1029hPa. E szerint állítsad be az órádat. Ez különben egy CASIO?
Sziasztok!Bocs a láma kérdésért, egy órán kellene beállítanom, a tengerszintre számolt légnyomást. A met.hu honlapján olvasható légnyomás szerintetek ilyen tengerszintre számolt légnyomás, vagy valami helyi variáns? S ha esetleg igen, hogyan lehet megtudni Bp-n a tengerszinti légnyomást?Nagyon megköszönném a választ! Üdv: ZsZs.
attól függ mivel hasonlítod össze.. ha a ws2305-tel akkor biztosan nem éri meg, de ha körbenézel a többi szutyok között, azok között szerintem nem olyan rossz, bár a tény, hogy ha jól láttam nem rádiós a stuff és ez azért behatárol bizonyos dolgokat.
Ma dobta be hozzám a Conrad a karácsonyi akciós katalógust. Van benne egy mûszer, WS 9045 a kódjele (a neten nem találtam róla semmit, állítólag tök új), ami az érdekesség benne, hogy a többi jelenleg kapható és olcsónak számító mûszerrel szemben ebben van már szélmérõ is (igaz a barométer kimaradt belõle), mindenesetre 35k-ért lehet, meggondolandó.