2024. december 11., szerda

Hydroinfo

Adott napon: 
Keresés:
#790
Tegnap valamelyik reklamadon (ha jol emlekszem) beszeltek valamifele hajozasi emberrel, hogy a dunan vesztegel egy hajo, amit egyelore (evek ota?) eselyuk sincs a Balatonra vinni, mert a Sio 5 eve nem volt karbantartva, a kozuti szallitast meg nem engedik. Ott az hangzott el, hogy a csatorna atoblitesen gondolkodtak, de a csapadek elegge felfrissitette a vizet, igy nem volt ra szukseg. Ill. beszeltek arrol is, hogy 5 eve nem volt vizleeresztes, ezert kotras, karbantartas sem, igy valami csillagaszati osszeg lenne (mondtak pontos osszeget is) a kotras, a teljes rendbetetel pedig nehany nagysagrenddel meg tobb. Ha tenykent fogadjuk el, hogy a csatornan nem ment le viz, akkor a Balatonnal felteteholeg mashol tortent valami, valami meghatarozo, ahogy Gitar irta, "99 kornyeken. A hiradasok szerint 2000 korul, amikor a vizszint drasztikusan elkezdett csokkenni, a kornyezo, a terulettel vizrajzi szempontbol kapcsolatban allo banyakban megszuntettek a vizkiemelest, nehany banyat tudtommal be is zartak. Nemreg meg ennek (is) tulajdonitottak a lassu javulast. Ehhez kepest mindenkepp furcsa, hogy a vizszintben meg jelentos orszagos csapadek sem jelenik meg olyan mertekben, mint ahogy laikus szamara indokolt lenne. Kicsit olyan, mintha valahol 100cm-nel lenne egy tulfolyo, ami nem engedi a vizet fentebb. De hova lesz a viz, amikor a kornyeken is van csapadek, ami elvileg a talajba megy. Vagy valahol termeszetes vagy mesterseges hatasra atszakadt valami zaroreteg?
#789
Meteorman,

Köszönöm a kimerítõ választ, így már jobb képem van a jelzõrendszerrõl.

Félreértés ne essék, nem állt szándékomban megsérteni, a viharjelzõ rendszert nagyon pontosnak tartom, a 90%-ot valóban üti, a maradék pedig csoda lenne ha nem lenne.

Hogy lásd, miért tûnök "rendszerszkeptikusnak", elmondanék egy esetet ami "99 nyarán történt, sajonos velem.
Kedvenc hobbim a horgászat, a Balatonon rendszeresen ûzöm, fõként csónakból, azt is Tihany környékén. Azon a nyáron kieveztem cca. 2500m-re, nyugodt, csendes kánikulai este volt, foglalkozom met.-el hobbiszinten, semmi elõjele nem volt a közelgõ viharnak. Jelzés nullán, kb. este 11 körül az É-ÉNY égbolton egy villanást láttam. (ha nyílt vízen vagyok az elsõ déli vagy ny-ény-i villámlásra húzok kifelé, tudom, nem tréfadolog). Udvarinál nézem a jelzést, nullán, mondom csak fáradt vagyok, káprázik a szemem. Rá pár percre egy félreérthetetlen villámlást láttam megint, erre már sebtében összepakoltam, tekertem kifelé mint az õrült. (volt már részem a félsziget mögül jövõ, hirtelen átbukó viharban, szerencsére partról, nem voltak illúzióim felõle) Kb. félútón jártam mikor a viharjelzés beindult, seccperc alatt másodfokra kapcsolt, tudtam hogy baj van. Még ezer méteren sem voltam mikor megjöttek az elsõ széllökések, borzolta a vizet rendesen, Füred felett javában tombolt. Ekkor már tudtam hogy percek vannak csak, tudtam hogy esélytelen, hogy kiérjek, így felkészültem hogy a nyílt vízen vészelem át a vihart. Gondolom Neked nem kell elmondanom, ez milyen esélyeket hagy az embernek. Horgonyok elõre ki, cuccok lekötözve, vízmerítõ a kezemben, sátorlap csónak orrában kifeszítve hogy fogja a vízfüggönyt. Pont végeztem mikor megjöttek az elsõ komolyabb széllökések, csak imádkoztam hogy a megelõzõ elektromosságban egy villám se találjon rá a karbon botjaimra. Aztán jött az ereje, telibekapott, férfiasan megvallom, nem gondoltam hogy megérem a reggelt, senkinek nem kívánom. Sokszor két szélroham között állva kellett egyensúlyoznom hogy levegõt kapjak, bár a sátorlap sokat segített. Lényeg a lényeg, a derengés a Fonyódi nádasnál talált, soha nem örültem ennyire a napfelkeltének azóta sem.
Én úgy éreztem, igen késõn kapcsolt a viharjelzés, bár ennek csak 30%-ot tulajdonítok, a maradék a felelõtlen nagy távolság volt. Bár utólag számolgatva a megengedett 1500-ról sem biztos hogy kiértem volna. Viszont tisztában vagyok vele hogy ilyen egycellás lokális viharokat igen nehéz idõben észlelni és kiadni a jelzést, hiszen az egész fél órán belül újrafejlõdhet vagy el is tûnhet.

Azóta nagyon figyelem a jelzést, be is tartom annak módja szerint. Az sem árt ha az ember bízik a megérzésében és a jelzéssel együtt alakítja a teendõket, így az a 10% is kiküszöbölhetõ.

A hétfõi jelzésnél csak az lepett meg hogy 2 - 1 - 2 kapcsolás volt 2 órán belül, ami igen ritka, vártam is a vihart vagy a szelet de csak a du. folyamán érezhetõ fokozatos gyengülés volt. Lehetséges hogy kiadjátok sötétedésre is a másodfokot, "ami nappal biztonságos éjjel már rizikósabb" alapon? (amúgy cca. este 10-re le is kapcsolt). Persze azért érezhetõ volt hogy a jelzést inkább a "déli" partnak adtátok ki.

Persze a korrektség kedvéért le kell írni, hogy hétfõ hajnalban, mikor éjfél magasságában kiadtátok az elsõfokút majd rá egy órára a másodfokút, a tényleges vihar olyan 4 körül ért oda, úgyhogy bõven maradt idõ kiérni. Ez pedig olyan volt amit a jelzés nélkül igencsak bekaptunk volna.


Amúgy minden elismerésem, kevés ember vállalna ekkora felelõsséget, amivel a munkád jár. Az esetem pedig tudom hogy kivétel ami a szabályt erõsítí, mivel azóta folyamatosan megbízhatóan tájékoztat, a túlbiztosítottság pedig legfeljebb kissebb bosszúságot okozhat a vízen élõknek, míg az ellentetje sokkal rosszabbat.

A hétfõi pedig kifejezetten érdekel, ha elküldenéd és nem okoz gondod, akkor örülnék neki.

Üdv
András

#788
Meteorman! Hívj fel légyszi,vagy kapcsold be a mobilod!
#787
Dunaparti, gondolom nem voltál az obszervatorium latogatason, mert akkor hallhattal volna egy kicsit a viharjelzesek hattererol. Nos en viharjelzokent dolozom, hat lassan most mar egy eve, ugyhogy valamennyi raltasom van a dolgokra.

A viharjelzés, az vihar elõrejelzés, ugyanis a várható kritikus szélsebességet (I. foknal 12 ms, II. foknál 17 m/sec max. legalabb egy helyen az adott medencében széllökés) megelözöen fel, másfél órával elötte kell jelezni. Másfél és 3 óra között óvatos, 3 óra fölött túlbiztosított viharjelzésrõl beszélünk, ami már nem jó. Ez veszélyjelzés, tehát ha olyan a helyzet, h hiába a falevél sem mozdul, akkor is másodfokot kell kiadni, hiszen épp ettõl veszélyes, h senki sem számít rá.

A legalapvetöbb dolog, h a Balaton eleg nagy es amikor nincsen pl. markans front, vagy erösebb konvergencia, nagyobb magassági széllel, valamekkora labilitással, akkor nem fogja a szél átfújni az egész Balatont. Vannak szélmérõk a Balaton körül, amik vagy elkapják a lokális szeleket vagy nem a megfelelõ feltételek esetén.
Nekem volt olyan esetem, h a magassági szél élesen kb 2500 m között hirtelen indult be, ezt a vadon (radaros vertikális szélprofil mérés Pogányváron) 15 percenként tudtam követni, és a modellek alapján láttam, h ez az éles váltás alacsonszintü jet nálunk is meg van, ráadásul 1500 m-en volt egy inverzio, alul eleg labilis, volt egy-két gomolyfelhõ és a nyugati-medncében egy konvergencián zivatarok alakultak ki sorban, amikböl 23as lökések voltak. A keletibe csak egy-két gomoly volt, amelyek nem akartak felérni 2500 -ig ugy 1500on lehett az alapja, ha beleér a semmibõl rögtön viharosat kever le. Nem ért fel odáig igy nem volt semmi. Sütött a nap ezerrel es kerdeztek ezren telefonon, h mi a bajom, h ragyogo napsütésben nem veszem le, elaludt a viharjelzö, v nem ért hozzá, hát nem látja, h süt a nap.
Az emberekben a felhös idö rosszat jelent, szél csapdék hüvös. A napos idö meleget, szélcsendet stb. Pedig a délnyugati gradiens szél csak derült idöben tud fújni, akár viaharosan, ami a legveszélyesebbnek számít a déli parton (beviszi a mtracokat). Most ebben az evben nem nagyon volt ilyen, illetve a lekeveres gomolyokkal is ilyenben esetben müködik látványosan.

Ez év májusában láttam példát amikor 8 m/sec-os szelek voltak egesznap jettel középszinten es egy ac Agárdnál 17.3 m/sec lökést kevert le es nem volt átmenet, sütött a nap. A gomoly elkapta a szélmérõt es az pont belemért, elötte nyilván volt máshol is csak ott nem volt szélmérõ.

Vagy például, amikor a Balaton nyugat-medencéjében szupercella ment át, kiadtam a másodfokot a konvergenciára, amivel a zivatar eny-dk iráyban haladt aztán ra 10 percre ketté vált (bameg ez szupercella), felismertem, h szupercella, akkor ha jobbra eltérül akkor a nyugatit kapja el, egyébként pont Tihany környékén ment volna el, ami a két medence határán van. Értesitettem vizirendöröket, h nagyon vigyázzanak nagyon durva dolgok lesznek, az elörejelzést is módosítottam, ok azt mondtak, h mindenkit sikerült kizavarni, egy hajo benn maradt ott 4-en beleestek, akik közül sikerült 3at kimenteni, a negyedik meghalt.
6 cm-es jeges estek hazkat rongált meg a szél, szóval iszonyat durva volt akkora volt a miskolci, vagy még nagyobb.
Eközben hözögtek egyes emberek, most nem neveznem meg öket, h milyen rossz volt a keleti-medencében a viharjelzés.
Mellesleg, amikor Te felelsz egy személyben a Balaton és a Velencei-tó körül nyaraló emeberek tizezreiért, akkor egy kicsit aért macerás a dolog na. Ugyis, ha hibázól, azaz az emebr életet követelõ szél nem volt elõrejelezve, akkor Te vagy annak az embernek a haláláért felelõs, és börtönbe is csukhatnak. Természetesen a legrosszabb a saját lekiismereteddel elszámolni. Soha nem szeretne senki ilyet a viharjelzök közül, volt már rá példa egyébként, föként régebben.

Szóval egy külsõ szemlélõ, aki ráadásul egy helyen van az nem fogja átlátni az egész Balaton idõjárását, a radaron mi van ez egy dolog, ugyanolyan fontos a nyomás gradiens átlagosan, illetve helyileg, nagyon fontos az advekció típusa, kis hideg advekciónál alacsonyszinten már erös szél tud lenni ezt a magassági térképeken ill. általában a nyomás tendenciából lehet látni, a magassági szél, labilitás, ill. mindennek az alapja a különféle objektomok, konvergenciak, instabilitási vonalak, amiket csak 3 óránként kézzel megrajzolt mezoanalizis térképeken lehet követni.

Szoval mindent egybevetve a viharjelzés, egyfajta veszélyjelzés, amit nem lehet tökéletesen csinálni, mert ngyon összett, mellesleg a viaharjelzések átlagos bevállása 90 %, tehát nagyon jónak mondható. A Balatonnál sokan saját kárukon tanultak meg, h bizony jok a jelzések és hoszú távon jobban járnak, ha rá hallgatnak. Szóval mindig lehtlesz egy kiragadott pédát hozni, és bele kötni egy-egy napba, attól is függ, ki viharjelzõ, épp milyen napja van, hiszen ö is csak ember, de ha mindent figyelmbe veszünk, és a Balaton környékén élõ emeberek véleményét is meghallgatjuk, vizirendörökét, életmentõkét akik folyamatosan figyelik a viharjelzéseket, szóval jók, nagyon jók a visszajelzések.
Ennyi, ha érdekelnek konkrétumok, akár a hétföivel kapcsoltban akkor irjál.

Udv.

Zoli
#786
Nem is kellett várni 20.-ig. A vízszint elérte a 100 cm-t.
#785
Inkább ezt nézd meg:
Link

23cm
#784
Link
#783
Mennyi volt a Balatonnál az eddig minimum pont? Ezt az oldalt nézem és 16cm-t ír 2003 Októberében, helyes adat? Most 99cm kb!nevet
#782
Már mint régebben.
#781
Már voltak rendõrök az obzervatóriumban régebben az infóm szerint. Azóta inkább fölébecsülik a ziviesélyt,mint,hogy hibázzanak. Üdv: egy laikus
#780
Üdv,

Akarattyán az éjjel 54mm esett, Tihany-Sajkodon 48mm, utóbbi nagyon rövid idõ alatt, max. 1 óra. Vízszint csodálatos, rapsicoknak aranyélete lesz eresztéskor. szomoru

A viharjelzés pedig egy nonszensz néhanapján, hétfõn egész nap másodfokon járatták, du. 3 körül levették elsõfokra majd 5kor vissza másodfokra (idõ: cirka). 2 óra alatt a szél csendesedett, mégis visszakapcsolnak. Valakinek ötlete van? Mert a pillanatnyi helyzet szerint le kellett volna kapcsolni a jelzést, tükör víz volt fodrodózással, enyhe, max. 10ms-os lökésekkel, nem indokolja a viharjelzést északi parton, vihar égen-földön nem volt, radar nyugis. Déli parton tudom, biztos kemény görgõk voltak, a délutáni szél maradványaként, de ez a keleti-nyugati medencére osztás nem túl szerencsés, plusz a viharjelzés kapcsolgatásában olyan fáziskésések vannak hogy csak na...csütörtökön elsõfokon járatták és Tihanyra olyan vihart kaptunk hogy gyõztünk menekülni. Máskor meg egy gyenge záporra a helikopterrõl zargatnak...Hogy van ez, van valakinek "belsõ" infója? nevet
#779
Ma reggel a keleti medencében volt jelentõs csapi. Délután meg inkább a nyugati oldalon. Szerintem simán verjük 20.-ig a 100 cm-t. Amennyiben ez a tendencia folytatódik,akkor tavasszal flexelhetik a zsilipet!-))
#778
Na a Balaton kap még hétfõn egy 50mm-t aztán tényleg azt lehet mondani, hogy rekordkevés bevételel zár a balatoni turizmus, de a vízszint viszont rekord pozitív!nevet
#777
Ma 2 centit emelkedett a Balcsi szintje, így már 98 centi, ekörül utoljára 99-ben volt (100 cm). A Velencei tó szintje meg 147 cm-re emelkedett, ez több, mint tavasz végén, nem túl gyakori, hogy egy tó szintje augusztusban érje el a maximumát, bár kitudja, hátravan még a szeptember is.
#776
Nem lesz gond a Dunán, a heves áradás csak hajnalig tartott. Jelenleg Kienstock felett tetõzik, alatta a határig már csak kb.10 cm-es emelekedés várható. A rajkai szakaszon az 1.fok közelében tetõzik ma késõ de., lejjebb jelentõsen ellapul.
#775
elnézést de a mostani balatoni vízállás mikor volt utoljára ilyen magas?
#774
Áradnak a patakok és folyók Ausztriában.
Ma reggeltõl erõteljes áradás tapasztalható Felsõ- és Alsóausztria vízfolyásain a néhol 60-90mm/nap esõ hatására. Késõ délutánra Kienstock és Korneuburg térségében is 1.5-2m-t áradt a Duna és éjfélig további gyors áradás várható.
Jelenleg a Felsõ-Szigetközben is erõsen árad, reggelre elérheti az 1.fokú készültség szintjét is a rajkai szakaszon.
#773
Igen, igen. Félretéve minden kétkedést a befolyás mértékérõl, összességében szerencsére teljesen helyreállt a vízszint, sõt! Nem túl gyakorta van közel 100 centi augusztus végén.

Más.
Hol tudnék olyan térképekhez vagy adatokhoz jutni, ahol a csapadék pontos mennyisége van jelezve területi lebontásban, visszamenõleg akár évekre is?
#772
+1 centi (96), ez 62 centivel több a Balcsi szintje, mint 2003-ban ugyanekkor. És talán még emelkedik is, ha bejön a gfs elõrejelzése.
#771
Ferenc!

Most azért már eléggé telítve van a talaj körben a tó mentén, azt igazán nem foghatjuk rá, hogy elszivárog a víz, sõt.... De, igazad van, majd meglátjuk....
#770
Télember! Úgymint a múltkorinak mi..
#769
Az osztrák elõrejelzések szerint a mai nap folyamán Felsõ- és Alsóausztria hegyi patakjain, folyóin igen komoly vízszint-emelkedés várható. Egyes helyeken (szokásosan az Enns és a Kamp mentén) komolyabb árvizek is lehetnek. A Dunán is lesz néhány méteres áradás (Kienstock és Bécs között a legnagyobb, 2-3m biztos), de mivel a felsõ szakasz kevesebb esõt kap, ezért lefelé (aládagasztó utánpótlás híján) jelentõsen ellapul majd. A Szigetközben lehet 1.fok holnap estétõl, Pesten már aligha.
Mindez csak személyes vélemény...
#768
Hajnal óta erõsen esik. Remélem lesz látszatja a Balaton vízmagasságában is....
#767
volt. most újra 21 fok, aztán megint csak 15 lesz.
#766
donpalesz: szerintem a viharok csak szimplán megforgatták a vizet. felszippantották a meleget és a helyére 5-10 fokkal hidegebb vizet pottyantottak vissza. Ezért 18 fokos.
#765
Sziasztok, valaki meg tudná mondani hol köbethetem nyomon az Északi-tenger vízhõmérsékletét Oostende partjainál?
#764
Ehh, még 1 centi minuszszomoru
#763
Ferenc! Ez már bohózat , ahogy mérik. Amikor én néztem,emelkedett. Kizárt,hogy egy két nap alatt csökkenjen kánikula nélkül. Fõleg úgy,hogy nem is stagnált a víz egy napot sem.
#762
A Balcsi szintje 25, a Velencei tóé 32 centivel magasabb, mint tavaly ilyenkor.
#761
Sió! 96cm-> csökken. Na erre varrjon gombot valaki,akkor 20mm csapadékot kapott bvefolyással együtt??
#760
Sziasztok mindenkinek!!!
Nem is gondoltam volna, hogy a júl 26-i beírásommal ilyen lavinát indítok el a Balaton vízállása és a Sió-csatorna szabályozása körül.
Ami azt illeti az már önmagában is óriási tény,hogy júl. végén aug. elején/ahol volt egy 5-7 napos kánikula 32-37C-al/nem csökkent a vízszint ,sõt egy icipicit még emelkedett is./Köszönhetõen az aug 2-ai zivataroknak és az aug 3-ai folyamatos csapadék hullásnak.
Ami azt illeti az aug. 2-ai zivatarok /Tapolcán 2-öt,Szentgyörgyhegyen 1-et ,valamint Badacsonyban 1-et és Badacsonytomajon még további 3-at/éltem át igen sok csapadékot adtak és igen intenzívek voltak.
Nem is egészen egy nap alatt 12 órától 24óráig,gyakorlatilag 12 óra leforgása alatt 7 zivatart éltem át és abból 3-4 igen intenzív volt.Ez valóban páratlan élmény volt.
2-án este 9 óra tájban pl. a Balaton fölött egy idejûleg 3 helyen is volt zivatar 1 kb. Tihany fölött , 1 Balatonlelle fölött egy pedig Máriafürdõ fölött volt.
Badacsonytomajból nézve csodálatos élményt nyújtottak a körös körül lévõ felhõ-felhõ és felhõ-föld villámok.1-et 2-öt meg is örökítettem belölük.
Más, a nyaralásom alatt a melettem horgászó srác egyik éjjel 5 db angolnát fogott ki./ebben voltak közepes és felnõtt példányok is/.
A következõ éjjel is fogott még 2db-ot.
úgyhogy van bõven angolna utánpotlás a Balcsiban.
Úgy néz ki 28-30-ig még pár napra visszatudok még menni az idén.
#759
Ferenc!

Errõl beszéltünk....
#758
97! Emelkedik.
#757
Na a vízszint alapján az átlag csapadék méghozzá a befolyással együtt(!) 20mm volt, mert összesen 2cm-t emelkedett a Balaton. Nevetséges, csak a ráesésbõl vártam 5cm-t aztán még állítólag ottvan a befolyás is ami a ráesés nagyobb hányadát teszi ki..
#756
Téves adatot adtam meg.Bocsi! A város tisztított csatornavize a második zsilip után csatlakozik a csatornába. Ezt ma tudtam meg,ill. azt is ha engedik a Siót, akkor nem látszik a kivezetõ csõ,és......
#755
Kivezetõcsatornákon folyt volna el? Hát.... Számoljunk csak!

Átlagban esett mondjuk 80 mm a tó felszínére, azaz 8 cm. Ez 600 négyzetkilométerre kivetítve annyi, mint.... 48 millió köbméter!!!! Tényleg elfolyt volna? Na, ne vicceljünk! Azért 48 millió köbméter víz nem tud olyan gyorsan elfolyni....

Mellékesen a Velencei-tóból pedig vajon miért nem folyt el?
#754
Meteorman!
Van mérõállomás a Balaton nyugati medencéjében? Milyen csapiadatokat mértek ott?
#753
nevet Lejjebb ereszkedett a vízfenék nevet

Gyanítom,. hogy nem veszett el az a víz

Tipp: valószínûleg a kivezetõcsatornákon keresztül elfolyt
#752
Osztom a véleményed Télember, mint korábban is írtuk a tudományos megállapítást a befolyó és ráesõ % megoszlása sem gyõzött meg. Ráadásul Neked helyi tapasztalatod is van, igaz én elég messze lakom a Balatontól, de egyezik a véleményünk.
#751
vidám
#750
Lehet, hogy a hirtelen leesett csapadék súlya alatt összetömörödött a víz, vagy lejjebb nyomódott a vízfenék.
#749
Conglomo!

A szerdai SC nem a Balatonból képzõdött, az azóta lejött 40 mm. pedig pláne nem!

Különben már sokszor beszéltünk arról, hogy vajon miért nem jelenik meg a ráesõ mennyiség a Balaton vízszintjében? Többen hozzászóltak tudományos alapossággal megmagyarázva, de engem -és még többeket- egyáltalán nem gyõztek meg.
Tény, hogy ennyi csapinak nem egy centit kellett volna emelnie a szinten.
#748
ferenc, azért sztem az a 60mm jelentõs része a Balatonból van. a vihar gyakran szippantja fel és köpi vissza a vizet, nem?
#747
Ferenc! Kérdezd azokat akik mérik!-) Ebben a viharos idõben én sem mennék ki szivesen méricskélni. Persze ha ez lenne a munkám..
#746
Én csak azt nem értem, hogy a ráesés az miért nem azonnal jelentkezik a vízszintnél?? Az elmúlt 2napban, Siófokon és kornyékén már 100mm volt, de csak vagyünk 60mm-t átlagban a Balatonra réesõ mennyiségre, azaz akkor is 6cm-t kellett volna emelkednie nem 1-et!! Ha ráesett az a mennyiség akkor az most hol van?? A ráesésnél azonnal emelkedik a vízszint ha a józan paraszti ésszel gégiggondolom. Itthon a kerti tavam emelkedett is 4cm-t, mert 41mm csapadék volt, nyilván mert ráesett ez a mennyiség.
#745
Donpalesz!

De honnan jönnek be, és miként szaporodnak?
#744
Olyan 7 centit én is remélek, mivel Siófokon már javában 100 mm. felett vagyunk, de a tó átlagában is biztosan megvan a 80-90 mm.
#743
100%. a radarképek szerint min. 5 óráig esett az esõ min. 1mm/h intenzitásban a Balaton teljes és vízgyûjtõterületén.
#742
Gondolom akkor jöhet be 1-2 angolna, mikor feltöltik a siófoki Sió szakaszt.

A Velencei tó szintje 7 centit emelkedett, a Balatoné 1-et, de biztos fog még emelkedni a következõ napokban...
#741
Ferenc!

Tudományosan valószínûleg nem helytálló, de én is hajlok erre.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-12-11 08:23:41

Szolnok

1.0 °C

na00

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131953

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.