2024. december 05., csütörtök

Hydroinfo

Adott napon: 
Keresés:
#3940
Találtam pár jó árvizes képet Gemencrõl. Link
#3939
Néhány adat az árvízrõl:
Ezzel az árhullámmal kb. 10.000.000.000 (tízmilliárd) m3 víz folyik le a Dunán.
- minden magyar lakosra jut 1.000 m3.
- ennyi víz átlagosan 8,8 hónap alatt folyik le a Dunán
- ha ezt a vizet igazságosan eloszlatnánk az ország területén, átlagosan 10,7 cm vízborítást kapnánk.
- ha inkább a Balatonba vezetnénk, a tó vízszintje 16,8 méterrel nõne meg, (persze csak ha a medrében maradna).
- A Velencei tó vízszintje több, mint 400 méterrel emelkedne.
- az árhullám a Fekete-tengerben szintjét 2,6 cm-rel növeli.
- ha valahová félre tudnánk tenni, fedezné Baja város ivóvízfogyasztását a következõ 4.000 évre!
#3938
Ismerem a helyzetet, ettõl még elkélne nálunk is egy szárazabb idõszak.
#3937
Az egy dolog hogy nálunk esik-e vagy sem. A Duna vízgyûjtõjén az elmúlt két nap során ismét rengeteg csapadék hullott, így jó eséllyel újabb, de nem ilyen mértékû árhullám várható.

A kezdõdõ újabb árhullámot jól mutatja hogy a Duna Ausztriai szakaszának felsõ része és a Duna ottani mellékfolyói gyorsan áradnak, a legtöbb helyen újra árvízvédelmi készültség van érvényben.
#3936
Akkor jobbulást kívánok.
#3935
Tele van a hátam vele, de kaptam rá gyógyszert, szóval semmi komoly.

Legjobban most egy 0 mm csapadékú hónapra vágyok vidám
#3934
Nem csak vízhólyag a sok lapátolástól? Vagy hol vannak rajtad?
#3933
Holnap dõl el, de ma rendõri kísérettel bementem a "halálzónába" nálunk minden oké volt, de a Csalogány utcában, ahova a TEK a 1,5 m magas homokzsákfalat emelte, ott áll a víz, csurig... Ez a víztömeg kb. 30-40m-re van tõlünk.

Kb péntek estétõl homokzsákoltunk, elég sokat, az jó móka volt, sok ismerõssel együtt dolgozni, az ellátásunk az óvóhelyen és a zsákolás közben is fejedelmi volt.

Aludni ismerõsöknél aludtunk a faluban, szóval jó volt.

Annyi negatívum van, hogy valami betegséget elkaptam a vízbõl, nagy hólyagjaim lettek.
#3932
Komárom-Esztergom megyében a Duna mellett, Süttõn ma 32 mm esett. (Telefonon kaptam a hírt.) Szerencsére elég kis területre korlátozódott a jelentõs csapadék.
#3931
szomoru
Mikor mehettek vissza?
#3930
Megérkeztem Horányból, bennünket is kitelepítettek még vasárnap. Nagyon kevesen múlott, hogy nem úsztak el a házaink. 50 m-re tõlünk van a másfél méteres homokzsák fal, ami tartja az ugyanilyen magas víztömeget...
#3929
A több, mint fél méteres apadásnak köszönhetõen mostanában csökken a vízszint a fõvárosban a XX. századi LNV, az 1965-ös 845 cm-es szint alá.

Forrás: vizugy.hu
#3928
A magam lakhelyén tapasztaltakról: Gyõr alatt, egy kicsi víkendház telepen van a házam, közel a vízhez, majdnem pontosan a torkolatban, de még a Mosoni-Duna mellett. Ez a folyó itt már elég széles, és gyakorlatilag az Öreg-Duna öblének tekinthetõ. A torkolattól valamivel lefelé a Gyõr-Gönyû kikötõ építményei találhatók.
A telep magaspartra épült, ezért itt töltés egyáltalán nincs is. Ennek ellenére, illetve amellett, hogy a házat nagyjából 50 m-re megközelítette a víz a tetõzéskor, az ott tartózkodás mindvégig teljesen biztonságos volt. Senkit kitelepíteni nem kellett, szóba se jött ilyesmi. Becslésem szerint a legmagasabb vízszintre még legalább 1 m emelkedésnek kellett volna jönnie ahhoz, hogy a küszöbömig kiöntsön a folyó. A telep legrégebbi épületei több mint száz évesek, és a házak dombon történõ elhelyezésére a régiek nagyon nagy súlyt fektettek árvízveszélyes helyeken. Hogy manapság miért tûnt el ez az okos óvatosság, el nem tudom képzelni. A telep helyének jó kiválasztása mindenesetre most is kifizetõdõnek bizonyult.
Az 1-es fõút Gyõr és Komárom közötti szakaszának azonban vannak mélyebben fekvõ részei, melyek homokzsákolás nélkül víz alá kerültek volna. Ilyenek a környékemen fõleg Gyõrszentiván-kertvárosnál vannak. Az itt folyó árvízvédelmi munkálatok miatt a fenti útszakaszt napokkal ezelõtt lezárták. (Engem, mint ott lakót, persze beeresztenek)
Meghökkentõ, ugyanakkor üdítõ a motorzúgás nélküli csend. Az út a telkemtõl kb. 300 m-re húzódik a Dunával átellenes oldalon, ezért mostanában néha kissé zajos a környék.
Meglepetéssel vettem észre, hogy az út víz felõli oldalán olyan helyekre is nyúlgátat emeltek, ahol ez, és a folyó között homokbuckák helyezkedvén el, veszély legkevésbé sem mutatkozott. Késõbb felfedeztem, hogy a nyúlgát alja bizony ott is nedvesedik, az úton tócsák állnak. A víz átjött, nem a homokbuckák felett, de alattuk!
Az egész magaspart meglehetõsen átázott a pár napos rendkívül magas vízállás idején. A homokos bekötõút a házam elõtt folyton olyan nedves volt, mintha röviddel azelõtt esett volna az esõ. Naplemente után rendszerint köd gomolygott a tengernyi vízzel körülvett vidék felett, misztikus hangulatot kölcsönözve a színnek. A levegõ érezhetõen nyirkos, hûvös, és különös szagú volt.
#3927
Szerkesztettem az albumot ezért a régi link már nem volt elérhetõ. Ez már mûködik a tetõsérõl.Link
#3926
Az elöntött Pákász üdülõ Tassnál:Link
zavarban
#3925
Az apadásnak köszönhetõen mostanában csökken a vízszint a fõvárosban a korábbi 860 cm-es (2006. áprilisi) LNV alá.

Forrás: vizugy.hu
#3924
Úgy néz ki Tassnál 908 cm tetõzött a Duna.órákig ezen a szinten stagnált.Jelenleg 907 cm, már 2 órája.
Az LNV-nél 20 cm-el magasabb volt a tetõzés.
#3923
Tehát, a szokvány áradásokkal ellentétben vízszint emelkedéskor ahelyett, hogy felgyorsulna a folyó áramlása, teljesen megáll: állóvíz lesz a Mosoni-Duna és a Rába gyõri szakaszából. A mozgásban megállt folyókban leülepszik a hordalék, a víz letisztul, ellentétben az áradó folyóvizek általános zavarosságával, szennyességével. Elõfordult, hogy a letisztulás addig ment: a hídról le lehetett látni a Rába 3-4 m mélységben levõ fenekére, és mint egy akváriumban, úgy lehetett nézegetni a halrajokat. Ilyen visszaduzzasztott áradás, mely nem ment tovább a letisztulás fázisánál, a 70-es évek nyarain nemegyszer 2-3 hetenként ismétlõdött. Most már, miután az osztrák tározók, ill. a körtvélyesi víztározó "megfogják" a kisebb árhullámokat, a gyakori vízszintemelkedés nem tapasztalható.
Nagyobb árhullámok esetén ezen kezdeti állóvízzé válást, letisztulást a szennyes nagy-dunai áradat betörése követi, mégpedig alulról, a Mosoni-Duna nagy-dunai (véneki) torkolata felõl.
Nagyon érdekes, hogy ekkor mind a Mosoni-Dunán, mint a Rábán megfordul a folyás iránya, a víz látszólag alulról felfelé folyik. A csodálatos "akvárium" néhány óra leforgása alatt szennyes sárga "levessé" lesz, mely mindenféle uszadékot, fõleg kidöntött fákat hoz magával.
Jellemzõ, hogy a 2002-es áradás idején a Rába kettõs hídjáról (melynek belvárosi hídfõje az említett Vaskakas étteremnél van) még úszógatyás gyerkõcök ugráltak a piszkos vízbe, s úsztak el a várbástya felé. Most, 2013-ban az illetékesek ilyesmit már nemigen engedtek volna meg.
Egyébként a mostani árvíz is a klasszikus menetrendet követte Gyõrnél: elõször a letisztulás, majd a szennyes áradat alulról való betörése, ahogy a kollégák fényképei is mutatják.
Érdekes módon a Rába önálló áradásai viszonylag ritkák, és leginkább gyors hóolvadáskor fordulnak elõ. A megáradt folyó ilyenkor sûrû vöröses-sárga színt ölt, és valósággal száguld. Nagy-dunai árhullám egyidejû jelentkezése híján azonban a Rába áradása Gyõrre nézve veszélytelen. A város folyóinak vízállását abszolúte a Nagy-Duna vízmagassága szabja meg. Más a helyzet, mikor a rábai és a dunai ár idõben egybe esik. Ez történt pl. 1965-ben, s ekkor Gyõrnél ugyancsak "meleg" napokat kellett átélni.
Sok szó esett a médiában a gyõrújfalui helyzetrõl. Ez a község a Mosoni-Duna partján fekszik, Gyõr fölött 5-6 km-re. Mellékág melletti fekvése eleve limitálja egy itteni, esetleges gátszakadás veszélyességét. Az igazán veszedelmes szigetközi árakat a Nagy-Duna töltésének átszakadása okozhatja. Ez volt a helyzet 1954-ben is, mikor Ásványrárónál és Kisbodaknál szakadt át a gát, és a Nagy-Duna elöntötte Szigetköznek (mely tulajdonképpen a Nagy-Duna és a meanderezõ Mosoni-Duna által közrezárt folyami sziget) az alsó részét.
Ha most átszakadt volna a Mosoni-Duna gátja Gyõrújfalunál, akkor a víz, magában a községben elöntéseket okozva lefelé, Gyõr-Révfalu irányába folyt volna. Azonban még Gyõr elõtt a körtöltés, melynek a mûutat átbocsájtó un. kulissza nyílását homokzsákokkal eltorlaszolták, megállította volna az áradatot. Az 54-es katasztrofális árvízkárokhoz hasonlók ebbõl a gátszakadásból semmiképp nem keletkezhettek volna.
Egyébként az ilyen gátszakadás a legkevésbé sem tréfadolog. A média azt is közölte, hogy a veszélyeztetett gyõrújfalui töltés-szakaszon dolgozókat ellátták mentõmellénnyel (!)
Az ilyen fajta elõvigyázatosság szakításnál fabatkát sem ér: aki ott van, mindenki a halál fia. Apám látta a gátszakadást a Körösök mellett. Azt mondta, a teherautókat gyufásdobozként pörgette a bezúduló víztömeg. Azt mondta, az igazi veszélyt az átázott töltések, illetve a buzgárok jelentik. Az átitatódott földtömegnek érezni a mozgását, ilyen töltésen járva apám (aki pedig katonaviselt, Don-kanyart megjárt öreg harcos volt) halálfélelmet érzett.
A tetõzést követõ néhány napban most is fakadó vizek jelentek meg Gyõrben, a Móricz Zsigmond rakparti szakaszon, az árvédelmi fal aljában. Az úttesten már patakokban folyt a víz, és ha elhúzódott volna a tetõzés, itt bizony házelöntések lettek volna. Úgy látszik, Gyõrben ez az egyik kritikus hely.
#3922
Rövid "egyveleget" szeretnék adni az árvizekrõl általában. Fõleg gyõri vonatkozású dolgokról fogok írni, hiszen ebben a városban figyelem a folyók viselkedését immár 1973 óta. Másrészrõl édesapám, mint az Észak-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság jogtanácsosa, annak idején az összes veszedelmes tiszai, és körös-völgyi árvíz-védekezésben részt vett az 1960-as évek második felében és az 1970-es években, és sokat mesélt nekem élményeirõl. Így remélem, sikerül néhány közérdeklõdésre számot tartó adalékkal szolgálnom.
Mindenekelõtt megemlítem (bár ennek jelentõségét valószínûleg csak gyõri, illetve Gyõr környéki fórumtársaim fogják átérezni) hogy a 2002-es rekord árvíz tetõzésekor az egykori Vaskakas étterem melletti kettõs lépcsõsor alsó tagjának legfelsõ fokáig jött fel a víz. A lépcsõk alján elhelyezett dísz-ágyúk már ekkor kb. 2m vízzel voltak elborítva, holott az sem gyakori, ha a víz egyáltalán az ágyúkig kiönt. Akkor azt gondoltam: ilyen vízmagasságot nem lehet felülmúlni. A mostani tetõzéskor ellenben a víz ellepte a lépcsõsor magasabban levõ tagjának egy részét, s a felülrõl számított 11. és 12. fok között állt meg. Ugyanakkor elérte a valamikori étterem folyó felõli kapuját, ahol homokzsák-sort raktak fel a megállítására. Aki ismeri a környéket, nem fogja kétségbe vonni a látvány döbbenetességét.
Félreértések elkerülése végett: eddig a Rába folyóról beszéltem.
Nem helybeli társaink számára jó lesz, ha dióhéjban felvázolom Gyõr nagyon speciális vízrajzi viszonyait. Ez a város Duna menti, meg nem is. A Duna fõ ága (a nagy, vagy öreg Duna) Gyõrtõl nagyjából 10 km-re északra helyezkedik el. Magán a városon ennek mellékága (un. "fattyúág"), a Mosoni-Duna (helyi nevén a Kis-Duna) folyik keresztül. Ez nem túl jelentõs folyó, középvíznél talán 70-80 m szélességû, és kis mélysége miatt a Rába torkolata felett egyáltalán nem, alatta is csak nehezen hajózható. A Mosoni-Duna hozzávetõlegesen 10 kilométerrel Gyõr alatt egyesül a Nagy-Dunával. A Mosoni-Dunába a belvárosban torkollik be a Rába, mely az elõbbinél is keskenyebb, kisebb folyó. Szintén Gyõr területén éri el a Mosoni-Dunát a Rábca és a Marcal, azonban ezekrõl nincs mondanivalóm, mert árvizek szempontjából elhanyagolhatók.
A fenti speciális viszonyokból következik, hogy a gyõri magas vízállások többsége visszaduzzasztásból származik. Az áradó Nagy-Duna kezdetben megállítja folyásában a Mosoni-Dunát és a Rábát.
#3921
Ma tetõzik a Duna itt Dunaújvárosban. Hoztam pár képet. Link
#3920
Facebookos képek.
Itt volt a gát amit napokig építettek, és a víz elvitte...:Link
A fõ gát parancsolt álljt a víznek:Link
#3919
Tassnál az éjjel átszakadt a Pákász üdülõ felé vezetõ úton felépített gát.A víz egészen feljött a nagy gátig, ami a folyamtól úgy 1.5 km.Szerencsére a gát masszív, és a magassága is kielégítõ.Elöntötte a víz a Duna melletti fúrt kutakat is, ahonnan a környék ivóvíz ellátását biztosítják.Állítólag nincs veszélyben az ellátás.
Az üdülõben épületeknek csak a teteje látszik ki a vízbõl állítólag.
A vízszint még mindig emelkedik, jelenleg 906 cm-nél jár.
#3918
Nagyon jó, hogy felhívtad erre a fórumozók figyelmét, hiszen bármi kevéssel hozzá tudunk járulni a károk enyhítéséhez, a károsultak megsegítéséhez, az adott esetben életet is menthet.
#3917
"Eddig körülbelül százmillió forintnyi adomány gyûlt össze az árvízkárosultak megsegítésére. Sok természetbeni felajánlás is érkezett, fõleg munkagépeket és homokzsákokat küldtek." (MTI)

Aki pénzben szeretne segíteni, ez a hivatalos adományvonal és számlaszám:

Ezt a számot kell hívni: 1357
A bankszámla száma: 11711711-22222222
#3916
Aztán át ne szakadjon!vidám
#3915
ezt (is) mi építettük nevet Baja, június 9.

beillesztett kép


#3914
Szerencsére a tegnap 20 órától, ma 03 óráigig tartó 891 cm-es tetõzés után már 2 cm-t apadt a Duna a fõvárosban.
#3913
Link lehangoló
#3912
Hát... :Link szomoru Sajnos elég lehangoló, nagy a víz nagyon sok helyen buzgárok vannak, a Fõ utcában végigsétáltam ott folyamatosan megy a homokzsák pakolás, mert a rakpartra már senki se mehet le.
#3911
pár képet lõttem tegnap Gerjennél. Na kb így kell kinézni egy rendes gátnak. kb még 1 métert várnak rá Link
Link
Link
Link
#3910
Egy képet én is berakok, 891 cm, ha jól olvasom le:

beillesztett kép

#3909
Nagyjából hasonló útvonalat jártam be én is ma délután. Lehet, hogy a kõkorláttól tartanak, hogy megadja magát a víznyomásnak, egy szakaszon több ponton nagyon szivárgott. Lehet ezért van a környéken a plusz biztosítás. 3 képem máról: Link Link Link
#3908
Megnéztem én is Bp. belsõ részét, mind a pesti, mind a budai oldalt. A pestivel semmi gond, rendõr sincs ott. A budai oldalon a Bem tér és a Batthyány tér környéke tûnik komolynak. Minden homokzsákot véd és figyel valaki, rendõr, polgárõr valaki áll mellette. A Felsõ rakparton a homokzsákkal erõsítik meg a kõ korlátot, több helyen szivárgás volt már. A Batthyány tér teljesen lezárva, a Fõ utcára terelik az embereket. A Fõ utca és környékén mindenhol homokzsákokat raknak a házak bejáratához, szerintem nem a Dunától félnek, hanem a keddre készülnek, ha jön valami komoly csapadék. A Margit sziget le van zárva, rendõröket figyelmeztették rádión, hogy jön O.V. még a kocsit is szépen párhuzamosra parkolták. Holnap nem tudom mi lesz a szemétszállítással, mert egy rakat kukáskocsi állt a HÉV felett terhelésnek, nem hiszem hogy el fognak menni onnan egyhamar. Volt mûködés képtelen troli és szép felújított kék busz is a sorban, nagyon hirtelen csinálhatták az egészet, ha ilyen vegyes felhozatalt sikerült produkálni.
#3907
Ma volt idõm bejárni a budai és a pesti rakpartot is. Jó pár képet hoztam. Itt megtekinthetõek: Link szomoru
#3906
Hoztam pár képet én is

Link
Link
Link
#3905
A Dunakanyar tegnap:

beillesztett kép



Nagy méretben érdemes nézni: Link

Letöltés / Fotó letöltése.
#3904
Megérkeztem Bajáról! A Petõfi-szigeten voltunk egész nap, keményen nyomtuk a melót. nevet
#3903
Link
Link
Tegnap délután a Bogyiszlói révnél, 815cm lehetett a vízállás ekkor a legközelebbi vízmércén(Dombori a vízpartról látótávolságra van). 1 nap alatt kb 50 cm-t emelkedett. Még legalább 30-50 cm várható.
#3902
Tassnál:Link
Képek:Link
Vízállás jelenleg 895 cm.
#3901
Nekem is nehéz, hogy nem tudok, tudunk innen segíteni. [esõ]
A vízállásról adott tájékoztatás nagy segítséget jelenthet, hiszen, akik kint dolgoznak, nem tudnak a neten nézelõdni, hogy éppen hogy alakul a víz magassága, milyen irányba megy a folyamat.

A vizsgához sok sikert kívánok!
#3900
Flurries igen, én nem.
Nem tudtam menni. Kérdeztem az egyetemet, hogy lemondják-e a hétvégi vizsgákat, de nemleges választ kaptam, így tanultam. szomoru Köti a törvény a kezüket, nem tolhatják ki a vizsgaidõszakot.
Amit tudtam, segíteni, az az volt, hogy a gáton dolgozóknak adtam folyamatosan a tájékoztatást a vízállásról. Ez nem valami sok...
#3899
Minden elismerésem egyébként a védekezésben résztvevõké, innen a Metnetrõl, ahogy tudom Palui, Dotya, Becko8, TLT részt vettek/ részt vesznek.
Gondolom, többen is, olyan jó lenne tudni, hogy még kik (gondolom, õk egy darabig nincsenek inernetközelben).

Egyébként tényleg mindenhonnan olyan híreket olvasok, hogy nagyon jó a szervezettség, a lakosság is a legtöbb helyen maximálisan együttmûködõ.

Az elõzõ hozzászólásommal nem akarok bulvárkodni, de nekem Leányfalu nagyon a szívem csücske és - amennyire elehet - követem az ottani helyzetet.
#3898
Ez gyönyörû, még ez is... zavarban

"Robbanóanyagot találtak a homokban Leányfalunál

Egy robbanóanyagot tartalmazó ködgyertyát találtak az árvízi védekezéshez vitt homokban Leányfalunál vasárnap délelõtt - közölte a Honvéd Tûzszerész és Hadihajós Ezred kommunikációs tisztje az MTI-vel.

Németh-Zsohár Agnieszka százados tájékoztatása szerint a két kilogrammos magyar gyártmányú pirotechnikai eszköz az árvízi védekezéshez szállított homokból került elõ a Móricz Zsigmond úton, egy benzinkút mellett.
A töltõállomáson tartózkodó két embernek, illetve a környéken lévõknek el kellett hagyniuk a helyszínt, amelyet négyszáz méteren egy idõre le is zártak.
A ködgyertyát a tûzszerészek a központi gyûjtõbe vitték - tette hozzá a kommunikációs tiszt."
MTI
#3897
Nagymaros 751 cm, tovább árad úgy, hogy már apadnia kellene... szomoru
#3896
..azért szerencsére lényegesen kisebb területi lefedettséggel. nevet
#3895
A következõ 72 óra.. Link
Nem akarok vészmadárkodni, de ez igencsak hasonlít a 2 héttel ezelõtti állapotokhoz.
#3894
8 és fél éve élek Királyréten, de semmi hasonlóra nem emlékszem, de a szokolyai idõs korosztály sem.
Én bízom benne, hogy ez nem következik be, hisz" már - mint írtam - órák óta stagnál a szint, már nem emelkedik.

Reggel Vácról jövet Szendehely-Katalinpuszta elõtt 5 busszal találkoztam, melyen katonákat szállítottak. A buszokon a sofõrök kivételével mindenki aludt, elgyötört arccal. Emberfeletti munka van a hátuk mögött.
Valamint ami még feltûnt: hihetetlen összetartás és fegyelmezettség uralkodik a térségben, nem csak az árvízzel elöntött részeken. Most nagyon büszke vagyok, hogy magyar vagyok.
#3893
Milán: volt már ilyenre példa?
Szentendre és Visegrád között is lezárták a 11-es utat, ahol most csak a lakókat és a védelemben résztvevõket engedik be, de ahogy olvastam, annyi átfolyés van, hogy gyakorlatilag csak terepjáróval járható. Kisoroszi napok óta el van zárva, mert körülvette a víz. Gondolom, a katonaság és a polgári védelem tud segíteni az emberek ellátásában.
#3892
Már több, mint fél métert apadt az új rekordunk óta, lassan fellélegezhetünk.
Elképesztõ az a morál, amivel az emberek dolgoztak, mikor az új zsákszállítmány megérkezett, úgy mentek rá, minthacsak egy szegény afrikai faluba hoztak volna élelmet... 10 évestõl a 65-ig minden korosztály jelen volt, kellemes légkörben telt el a "munkaidõ", nem a víztõl való félelem határozta meg a hangulatot...emlékezetes néhány nap marad ez, annyi biztos.
#3891
Nagymaros is rég búcsút intett a 2006-os 714 cm-es LNV-nek, az új "rekord" 750 cm lesz minden bizonnyal. Órák óta tetõzik a Duna a térségben. Reggel igen bizarr látvány volt, hogy Kismaros -Verõce közti útszakaszon ömlik át a víz. Ugyanis ha ezt az útszakaszt is lezárják, akkor teljesen beszorulnak az alábbi települések, nem lesz kiút közúton: Szokolya, Kismaros, Nagymaros, Márianosztra, Zebegény, Szob, Ipolydamásd.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-12-05 01:38:17

Ercsi

4.4 °C

27000

RH: 84 | P: 1024.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.