Összegyûjtögettem jó pár tegnapi Tmin adatot Vas megyébõl, és ábrázoltam õket egy kezdetleges, saját magam által rajzolt hõtérképen: Link Ugyanezek az értékek és helyszínek domborzati térképen feltüntetve: Link
Ez alapján jól látszik, hogy hol fújt a szél egész éjszaka, és hol volt legalább átmenetileg szélcsend. A szelesebb északi vidékeken általában 1, 2 fokig hûlt le a levegõ, míg a szélcsendesebb déli részeken -1, -2 fokos minimumok születtek.
A legmelegebb Szombathely környékén volt, a városi meleg levegõt dél-délkelet felé fújta ki a szél, jól látszik ez Táplánszentkereszt adatán. Ugyanennyi fok volt Nardán is, itt szerintem a Kõszegi-hegység enyhe fõnös hatása léphetett fel az északi szél miatt, másra nem igazán tudok gondolni. Az OMSZ 2 fokot mért még Káldon is. Érdekes a sárvári adat, az idõképes automata, amirõl tudom, hogy megbízható, -0,7 fokos mért, míg az itteni észlelõ +0,8 fokos minimumot regisztrált. A különbség oka valószínûleg az eltérõ mérési helyekben keresendõ, ugyanis ahol csak rövid idõre is elállt a szél, ott gyorsan tudott csökkenni a hõmérséklet (gondolok itt az automata mérésére).
A leghidegebb helyek a Rába és a Pinka völgye, valamint az Õrség voltak, de Pornóapátiban a szél miatt még éjfél elõtt állt be a Tmin, reggel már nem volt hûvösebb -0,1 foknál. Másutt eléggé egységesek a minimumok, kivétel ez alól Kondorfa, de ez érthetõ, mivel a település egy dombon fekszik. A leghidegebb Vasalján volt, de a másodminimum is csak 2 tizeddel marad el tõle.
Az adatok jórészt az Idõképrõl származnak, emellett itteni és OMSZ-es méréseket is felhasználtam. Azonban a megye délkeleti, valamint északkeleti területeirõl így sincsenek mérések, ezért ezeken a részeken sajnos elég hiányos a térkép. Ha esetleg valaki tud még minimumokat bárhonnan a megyébõl, azt szívesen ráteszem a térképekre.