Akkor viszont én is mondanék valamit nevet

Az elsõ és legfontosabb: A saját mért értékeidet hasonlítottad össze eddig is az avasival, ezért bátorkodtam én is ugyanezt tenni. (Ill. azt hittem, hogy a te 2010-es adataid is "közel hitelesnek" tekinthetõek. nevet.

2. Hogy mikor hol van melegebb vagy hidegebb és fordítva...nos, ezekre lehetne kiragadni példákat, mindkettõre találnánk is dögivel, ezért érdemes akkor már inkább nagyobb intervallumban mért értékekkel operálni.
Az éppen aktuális mért értékek nyilván az állomás környékére a leginkább reprezentatívak, mi sem természetesebb ennél. Az állomás pedig már 1989-tõl ott van az Avason, talán ideje lenne már ezzel megbékélni, fõleg, hogy mást úgysem lehet tenni.
Azt viszont nem gondolnám, hogy annyira felülreprezentálná -átlagban- a várost és környékét.

(Most néztem, a múlt évben pl. Snowhunter is (mondhatni elég alacsony fekvésben, a 4000-4500 lelkes Mályiban) tizedre ugyanannyit mért éves átlagnak, mint amennyit az avasi állomás.)
Floo is sokszor jött a múlt évben a csillagdai minimumokkal, amelyek ha éves közepet vizsgálunk, hiába voltak jók, a maximumai ugyanis eléggé alacsonyra sikeredtek.
Ebbõl aztán az sült ki, hogy a 2010. évi középhõmérséklete tizedre megegyezett a sokat szidott iklódbördõcei állomáson mérttel:
2010:
Iklódbördõce: 9,8°C
Becsehely, csillagda: 9,8°C
Vagy ott van a zalaegerszegi dombi OMSZ állomás: 9,8; Szombathely: 9,7. Tavalyelõtt is ennyi volt a különbség, csak fordított sorrend alakult ki a kettõ között.

Ez nyilván nem azt jelenti, hogy dombon nem lehet magasabb- jóval magasabb, alacsonyabb- jóval alacsonyabb közepet mérni, csak éppen a dolog összetettségébõl adódóan kerülni kell a leegyszerûsítéseket és az általánosításokat.
Ezt most nem kifejezetten neked jegyeztem meg.
Az a jó a mikroklímában, hogy ezerféle kombinációja van a különbözõ paramétereknek és ebbõl kijön a millióegyféle mikroklíma "fülke". Viszont ettõl szép a téma. nevet