Na üdv, szépen sorjában reagálok;
Floo: dolgoztam a kutatóban, elfogult vagyok nevet, de semmivel sem rosszabbak az adataik, mind bármely OMSZ állomás mérõjének most pedig olyan felszereltséggel bírnak amit sokan megirigyelnének. (3 automata a 2 telephelyen, többek között egy Lufft WS 600)
Valóban, a napfény összehasonlításokra egyértelmûen azonos térbeli elhelyezkedésû (pl, fennsík vagy jelentõs domborzati és növény árnyékolástól mentes) területeket kellene választani.
És az is igaz, hogy az évjárat jobban befolyásol mint az országrész, de azért Békés és Nógrád (v. Sopron v. Kõszeg) adatai kötött egy átlagos 2-300 óra eltérés tuti van.

Zotya: kicsit jobban megnéztem az oldalad, és a grafikonokat, adatsorokat, lebilincselõ!! Nagyon érdekes archív listákat, lekérdezéseket lehet találni igazán profi, gratulálok.

ÉS hogy ontopik is legyen, megvan az adatsor (egyébként Pogányt VáraljaMet beírta nemrég, ~2000) és valóban, ahogy Floo is említi nem éri el egy teljesen síkvidéki mérés értékeit. A kutató dûlõje D-DKi fekvésû, a késõ délutáni nap már lebukik a hegy mögé fõleg a nyári félévben. Az adatok egyelõre aug. végéig vannak meg de Zotya adatai alapján a szeptembert az itteni májussal behelyettesítve 1900 órát kapunk. (szept, nélkül 1640)
Összehasonlítva a szekszárdi és a mecseki adatokat, a téli tavaszi hónapokban van nagy elõny az utóbbi javára, a nyári hónapokra ez teljesen eltûnik. (Lehet a téli, tavaszi jobban ködös idõszak okozza?)