Örülök, hogy érdekesnek találtátok!

Olvasgatva a hozzászólásokat, nekem is ezek a gondolatok jutottak eszembe elsõsorban, miközben tegnap az adatokkal foglalkoztam.

Egyrészt: valóban, sokszor egészen kis apróságokon, 1-2 napon múlik csak, hogy 20 cm helyett folt kerül be az az évi karácsonyi hórovatba, vagy éppen fordítva. Lásd tényleg tökéletes példának, ahogy Laci is említette, 2009-t. De pl. tavaly is a hónap nagyobbik része hótakarós volt, karácsonykor viszont csak 1 nap a 3-ból, legalábbis mifelénk.

A másik dolog pedig, hogy ez az egész tényleg csak statisztika, játék a számokkal, az emberi emlékezet pedig, amellett, hogy szelektív, erõsen szubjektív is. Erre a kettõsségre jó példa az idei: ma reggel 1 cm volt a hóvastagság nálunk, holnap reggelre talán még hófolt lesz, vagyis a 3 napból 1 hótakarósként, 1 pedig remélhetõleg hófoltosként kerül feljegyzésre. Ez a statisztika alapján egyáltalán nem rossz, legalábbis a sokévi átlagoz, egy "átlagos" karácsonyhoz képest semmiképpen. Hogy mást ne mondjunk, félig behunyt szemmel nézve akár még fehérnek is mondhatjuk a karácsonyt az ország ezen részén is. Ugyanakkor kötve hiszem, hogy majd évek múltán, ha visszagondolunk a 2011-es "fehér" karácsonyra, emlékeinkben a leghavasabbak között fog ez megjelenni... Hiszen a statisztikába sehová nem írják oda, hogy ez az 1 cm úgy jött össze, hogy 23-án este volt egy kis havazás, majd reggelre már ónos szitálásos, esõs, locspocs lett belõle, és a folt is úgy lesz (ha lesz), hogy holnap reggelre pár négyzetcentiméternyi aszott valami marad majd. nevet
Ugyanez igaz a régebbi adatokra is persze.

Harmadrészt nagyon örülök, hogy rögtön többen is beírtátok a saját országrészre vonatkozó adatokat, jó lenne minél több ilyet készíteni, akkor lenne teljes a kép.