Nem sztereotípia!
Az interneten meg a leírásokban a klímát illetõen egy csomó badarság van össze-vissza kutyulva, de nagy ritkán egy-egy helyes észrevételre is rá lehet bukkanni.
A wikipédián Nagykanizsa éghajlati leírásában többek között:

"Nagykanizsa a fekvésébõl adódóan nem élvezheti a tartós hótakarót, mert idõrõl idõre óceáni vagy az Adria felõl érkezõ enyhe légtömegek elolvasztják azt."

És ez alapvetõen igaz is, legalábbis a nyugati irányításos, zonálisabb években, általános iskolás koromban rendkívül látványos volt, hogy ha hétköznap esett hó, akkor nagyon gyakran a hétvégére tervezett szánkózásból már nem lett semmi.
Arra is sokszor volt példa, hogy napközben-este esett 10 centi hó, és már fordult is délnyugatira a szél, elkezdett egész éjszaka bömbölni, és reggelre már csak néhány hófolt maradt.
Soha nem felejtem el, azokban az években évekig nem láttunk havat, amikor egyszer csak reggelre esett 5-10 centi hó.
Ujjongva mentünk suliba, hogy juhéjj suli után szánkózunk, utolsó óra osztályfõnöki volt, elkéretõzünk és szánkózunk egy nagyot.
Hát délután 1-kor volt vége az utolsó óránknak, addigra egy deka hó sem maradt.
Persze most, ezekben a szélsõséges években jellemzõ, hogy az adott idõjárási esemény heteken, akár hónapokon keresztül tudja ugyanazt a térséget sújtani úgy.
Más kérdés, hogy a szélsõségesség azzal is jár együtt, mint ami a 2009-es és a 2010-es decemberi genovainál volt, hogy 30-40 centi hó olvadt el néhány nap leforgása alatt.