Nem láttam elütve egyet sem, magasan repkedtek szerencsére.
Amúgy is kevés fecske és gólya van, ez az idõ most nagyon nem használ nekik, mint ahogy Godazoli írta, sajnos fogja veszteség érni a fecske és gólyaállományt ebben az idõben.

A tihanyi fügére visszatérve: ha olvastad az agrometben a Tihany-sajkodi fügegyûjteményrõl (már ha lehet annak nevezni) szóló írásomat, az idei télen a Balaton közelében a december 20-21-i éjszaka idején nem volt befagyva a víz, így az fûtötte a vízhez közel lévõ területet.
De csak egy keskeny sávban, mivel végig az északi parton teljesen összevissza van ahol elfagytak a fügék, van ahol nem. Pl. Balatonfüred belsõ területein vannak teljesen elfagyott fügék, és vannak teljesen épek is, az adott füge és a víz közti távolság, illetve a füge és a víz között lévõ terep milyensége függvényében. Volt ahol érvényesül a víz által tárolt hû fûtõ hatása, volt ahol nem.
Ez a víz közelében lévõ partmenti részre érvényes, egy bizonyos magasságban már az inverzió jótékonykodott.
Ezek szerint a Belsõ-tó környezetében lévõ terület távol volt a vízhez ahhoz, hogy túléljen a füge.
De arra járva rengeteg fügét láttam épen egészségesen, akár teljesen gondozatlan, elvadult területen, szóval nem tartok attól, hogy a nyáron nem tudsz majd fügét enni laza