Komoly a fogalmi zavar a történetben.
1) A parhélikus kör átmérõje valóban változik a napmagassággal, ez egyértelmû. Nyilván "elõbb" összeér a fehér ív, ha a Nap magasabban van. De ezt az átmérõt én még egyik külföldi szakcikkben sem láttam kimérve. Igazából nem is lenne értelme szerintem.
2) Olyan, hogy 90 meg 120 fokos parhélikus kör, nem létezik. Jelen tudásunk szerint legalábbis. Ha létezne, akkor meg nem értem mire vonatkozhatna a fok érték.
3) A parhélikus körön 120 fokra lehet 120 fokos melléknap a Nap mindkét oldalán. A kialakulását most nem akarom ecsetelni, de ha érdekel valakit, szívesen leírom.
4) A Hevel-halo nem 90 fokos parhélikus kör, hanem 90 fokos halo a Nap körül. Ám ennek léte egyelõre nem bizonyított, ugyanis soha senki nem örökítette meg. Hevel történetében - aki elvileg az egyetlen, aki látta - lehet tévedés, lehet, hogy valójában a parhélikus körre gondolt. Errõl több helyen lehet angolul olvasni.
5) Biztos, hogy amit Te írsz "nem vicc" alatt, az a 120 fokos melléknap. Azt lehet, hogy tényleg többször észlelik, mint mi, de amit Noli fotózott, az egyelõre a teljes szakirodalmat áttekintve rejtély.