Itt (illetve a vulkáni napnyugtákról korábban született cikkekben) viszont olvashatod, mi a "szuperpontos", többek közt azért van a fórum. Ha meg helyesbítenek, akkor nem megsértõdni kell.
A SO2 nem fest erõs sárgára, mivel a SO2 Rayleigh-szóró, az erõs sárgát meg Mie-szórás okozza, az eltérés a méretben van. A kéndioxid alapó cseppecskék mérete a fény hullámhossztartományánál kisebb cseppméretû, ettõl lesz Rayleigh-szóró részecske, míg a nagyobb méretû aeroszol - pl. homok, pára - Mie-szórással kiveszi a kékeket a fény színösszetételébõl, s a sárgás irányba tolja el. Errõl is volt már többször szó a fórumban, biztos nem voltál itt ezen alkalmakkor.
Ilyen az ég, ha poros-homokos: Link
Ilyen, ha vulkánia van: Link v agy Link
Elég nagy a különbség.
Ha orbitális mennyiségû a kéndioxid felettünk, ami idén egyszer se állt fenn, s amint errõl is sok alkalommal szó volt már itt a fórumban, akkor lehet látni fehéres-sárgás SÁVOKAT, HULLÁMOS, FELHÕSZERÛ képzõdményt pl: Link Link Ilyen látszott 2008-ban a Kasatochi és 2009-ben a Szaricsev kitörését követõen, amikor 3-4 DU volt felettünk a SO2. Összehasonlításul a 2008-as képek: Link