Berajzolni nem nagyon érdemes, mert egy elmosott, kontúr nélküli fénykúp az állatövi fény, hova rajzoljam a határát? :-)
Inkább mutatok olyan képet, ami fényszennymentes helyne készült róla:
Link
A Tejutat talán látod (ez az északi fele, ami nem különösebben gazdag gáz- és porfelhõkben, így nincsenek olyan színes, fényes foltjai, mint a déli Tejútnak, amit nyáron látunk a déli égbolton), a Tejúttól jobbra az Orion, gondolom õt is megismered. A Tejúttól balra egy ferde, világos fénykúp "támaszkodik" neki a Tejútnak, a horizonton meg a kelõ Vénusz látszik, kb onnan indul ki a fénykúp. Ez az õszi megjelenési formája, ez hajnal elõtt látható a keleti égen. Ezen Link kicsit jobban hasonlít arra a helyzetre, amit én fotózgattam mostanában, csak ez halszemes kép.
A tavaszi égen meg este látható, napnyugta után kb egy-másfél órával kell nézni (ilyenkor meg ennyivel napkelte elõtt), tiszta égen látható csak, akkor, amikor a Tejút is jól látszik.
Ha nem találták volna fel a világítást, akkor ez egy szalag lenne, ami keresztülhúzódik az egész égen, hasonlóan a Tejúthoz, csak azzal 30-40 fokos szöget bezárva (itt van egy ilyen kép: Link ). Az okozója meg az ekliptika síkjában lévõ bolygóközi por, amit megvilágít a Nap.
Namíbia egén így fest: Link (brutál tiszta, páramentes egük van!)