Az az igazság, hogy nem egy példa volt arra, hogy komoly lehûlést kapott ki a GFS meg a többi modell az elõrejelzéseibõl, s bár azóta pontosabbak lettek, nem zárhatjuk ki ennek esélyét sem, mert a zöme még mindig 240, de inkább 300 óra környékén/felett van.
Jómagam tévedtem, amikor az erõs ciklogenezis miatt nem tudtam elképzelni ilyen erõs blokkoló AC kiépülését - az akkori elõrejelzésekre ez illett is, ilyen klasszikus brit AC egyetlen egyszer sem jelent meg 300 óra fölött, mint ami most van 300 órán belül Link . Csalódtam kicsit a 300+ elõrejelzésekben, mert bíztam abban, hogy a várható idõjárás körül szórnak, csak nagyon magas szórással és megtippelhetetlen várható értékkel. Ennek eredménye egy olyan verzió lett, amit eddig egyszer sem láthattam a GFS-en (vagyis 3 napja jelent meg elõször, azóta stabilan ekörül szór kis szórással). A ciklonok ereje nem sokat gyengült, csakhogy É-ra szorulnak, amivel persze lepusztítják a blokkoló AC-ket, csak sokkal lassabban, mint eddig várható volt, és sokkal hamarabb bedöglenek. Mire áttörnék a határt (AC Izland felett végzi 384-re), már nálunk a hideg nevet A változások iránya most sorozatosan jó irányba alakult nekünk, ezzel megteremtve a bizakodás táptalaját.
Illetve néhány utolsó szó a jegesedésrõl: Link a Kara tengeren az a kis rés ott "átlagos már", mert Link tavaly is ott volt. Ez rémes csak: Link mivel ha megnézitek, hol kezdõdik a grafikon, tavaly messze elõrébb jártunk. Ezen a területen változás nem várható 150 órán át (ciklonok, enyheség), utána érkeznek oda hidegebb légtömegek (384 óránál egészen igazi).