Hagy tegyem hozzá (amellett, hogy igazad van), hogy szinte minden nap más-más volt az áramlási irány, ami ebben az idõjárási helyzetben (ez egy bárikus mocsárhoz kezd hasonlítani, ha jól figyelek) szinte természetes. A helyi hatások csak abba szólnak bele, hogy az adott labilis légtömegben hol indulnak meg a feláramlások. Hogy aztán az áramlás azokat merre sodorja, az már más kérdés. Azokon a helyeken, ahol a környéken csak messzebb van "zivitermelõ" hely, ott valószínûleg a KÜN alatt nem nagyon lesz komolyabb csapadék.
Nálunk pl. tegnap egy fejlõdõ zivi eltalált, de túl gyorsan mozgott (ÉK-i irányban), ezért alig adott csapadékot. Tegnapelõtt ugyanonnan dél felé került el.
Szerdán egy, kb. a Naszály irányából érkezõ zivatar talált telibe minket, durván 10-15mm-t adhatott (21mm volt aznap, még éjszaka esett hozzá elég sok). Másnap a szinte ugyanonnan érkezõ, jóval hevesebbnek látszó zivatar a Naszály után Romhány környékén hirtelen ÉK felé kanyarodott (az volt a második Mihálygergei zivatar). Viszont a 2-3mp-enkénti villámaival és a rózsaszínû felhõivel lélegzetelállító látványt nyújtott.
Egyszóval (hogy esélylatolgatás is legyen) ebben a helyzetben csak azok a helyek írhatják le magukat, ahol csak messze található olyan hely, ahol gyakran alakul ki zivatar helyi hatásra. Márpedig, ha a helyzet valóban sokáig így marad, valószínûnek tartom, hogy csak az igazán peches helyek maradnak szárazon.