Hát, az elõzõ évben is jó ha 5-6 nap zonalitás volt. Igazából hasonló a helyzet, mint tavaly. Én ezért nem félek attól, hogy itt valami extrém dolog készül.
Gondolj csak bele, hogy az utóbbi 4-5 hónapban jórészt abból álltak a blocking helyzetek, hogy folyton kialakult egy Nyugat-Európai teknõ, aztán néha lefûzõdött a cut-off ciklon, néha szimplán hullámzott a front felettünk.
Egyik pillanatról a másikra viszont változtak a blocking karakterisztikák Link Link hosszú idõ óta ismét rövid ideig pozitívba került a NAO és AO... most pedig az elõrejelzések szerint ismét megy negatívba a két index. Jellegében elég nagy változás zajlik le a következõ 1 hétben, mert ismét egy olyan blocking berendezkedés felé mozdulunk el, ami bizony elég tartósan fennállhat, de nem lehetetlen egy újabb átrendezõdés sem. Semmi készpénz nincs arra, hogy maradnak az anticiklonok tartósan a britek környékén, illetve a skandinávoknál.

Link igazából a skandináv-brit-izlandi térségben igen masszív magasnyomású zónák kialakulásával kecsegtet a blocking index a 7-14 napra lévõ idõszakra, illetve attól keletre megnyílik meg a lehetõség brutális mennyiségû sarki eredetû levegõ dél felé áramlásának. Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy ennek nagyobb része tõlünk keletebbre, a Kelet-Európai síkságot öntheti el, illetve mi a hidegnek csak az "enyhébb" részét kapjuk a következõ idõszakban. 10 nap múlva egészen benne lehet a pakliban, hogy bejön esetleg egy -5ös izoterma, de ez tavaly is megtörtént, illetve az utóbbi évek több, mint felén is jelen volt.