Nos, délután végignéztem az elmúlt évek november 1-i "hidegmag-elrendezõdését", meg a decemberieket is, egymás mellé raktam, hozzánéztem a mért hõmérsékleti anomáliát és a következõket vontam le: az égvilágon semmiféle korreláció nincs a november elejei elrendezõdés/kiterjedés és a decemberi átlaghõmérséklet között. Márpedig, ha már a decemberre sincs ez hatással, akkor hogyan lehetne az egész télre nézve?

Ráadásul december elejére az esetek legalább felében nagyon átrendezõdött a "hidegmag-pozíció". Újabb indok, hogy ebbõl fölösleges kiindulni.

Ha Észak-Amerika kapja az elsõ erõsebb hidegöblítést, akkor Európában kampec az egész télnek...hát nem! Elég 2009-ig visszamenni: Link Ez azért elég konkrét, még Texasban is -5 fokos T850...nálunk a december +1 fokos pozitív anomáliát hozott...aztán mi lett belõle!

Szóval az az igazság, hogy engem ezekkel nem tudtatok eddig sem meggyõzni, ezután meg még kevésbé. nevet Ezennel kinevezem magam "hosszútávú-elõrejelzés szkeptikusnak". Eddig is ritkán szólaltam meg az ilyen évszakos latolgatások kapcsán, hát ezután sem fogok, mert eddig még egyetlen olyan dolgot sem találtam és más sem mutatott fel olyat, amibõl egyértelmûen, de legalább egy kicsit is objektíven lehetne bármit is mondani a hónapokkal késõbbi idõjárás kapcsán.

Nálam eddig már megbukott a jégkiterjedés, a hidegmagos sztori, az amcsi elmélet, a hosszútávú modelleket ma még csak verifikálni érdemes, szóval...maradok a 7-14 napos intervallumnál. nevet

Gondoljatok csak bele: 2 hét hidegpárna +2 fokos T850 mellett...már borul minden latolgatás. Ez a Kárpát-medence.

Ettõl függetlenül ezután is várom a vállalkozó kedvûek latolgatásait, eddig is elolvastam mindent, ezután is el fogom. Hátha meg tud gyõzni valaki.

Összefoglalva: a meglepetés sajnos elmaradt, de a véleményem elmondtam. nevet