Most tetten érthetjük a CFS egyik gyengeségét, illetve pontatlanságát. Nagyszerûen látható, hogy a kiinduló adatok nagyban meghatározzák a további hónapokra vonatkozó elõrejelzéseket és ezt a hetes periódusokból legyûjtott adatokon jól észre lehet venni:

Október 07. és 16. között nyomát sem lehetett látni (legfõképpen a periódus elején) az aktivizálódó izlandi minimumnak, így az akkori kiinduló adatok mellett elképzelhetetlennek mutatkozott a novemberi pozitív anomália: Link egy példa hozzászólás: Link (most itt nem a személy a lényeg, hanem a felfestett jövõkép, amivel akkoriban még mindenki 100%-ban egyetértett volna)

Október 17. és 26. között a modellek egyre inkább az izlandi minimum megerõsödését várták, ami az egyik hidegmag Grönlandhoz helyezõdésének a következménye. Ilyenkor születtek azok a hozzászólások, amik a novemberben elkezdõdõ zonális irányítást kezdték valószínûsíteni. Link láthatóan a CFS is igazodni látszott a körülményekhez. Bár a dolgok nem a tartósabb zonalitás felé hajlottak, hanem a déli típusú meridionalitás felé. Ezt ugye többen észrevették, többen pedig nem.

Október 27. és november 05. között egyre egyértelmûbben változtak a tényezõk, egyre inkább a nyugat-európai stabil teknõ, illetve az izlandi-brit viharciklonok kerültek elõtérbe. A kiindulási adatokhoz méltóan a CFS is bemelegített Európára: Link lényegében szólva zonális és déli meridionális áramlási rendszerek váltakozása van napjainkban.

Ami azt illeti, a nyugat-európai teknõ és zonális áramlás váltakozása a következõ 1 hétben is fennálni látszik, így a modell elképzelhetõen tovább fogja emelni a novemberi pozitív anomáliát.
Több modell azt körvonalazza, hogy átmeneti gyengülés lesz a hidegmag tekintetében az északnyugati térségben, aminek a következtében csökkenõ ciklonaktivitással és anticiklonális térhódítással lehet számolni az észak-atlanti térségben. Ezzel akár megbomolhat majd a mostani sorozat és ismét közelebb kerülhet a sarki hideg hazánkhoz is.
Természetesen ez a hosszútáv kategóriája, de elõbb-utóbb be fog következni... én úgy számolom, hogy november harmadik felére közelebb kerülhetünk az ilyenkor átlagos hõmérsékletekhez, illetve akkorra várom az elsõ komolyabb télies fordulatot is.

Aztán, hogy ez a változás tartós lesz-e azt egyelõre nem tudni. Nyilván sokan azt gondolják, hogy ennyire elõremenni nem szerencsés, de nekem ez a személyes véleményem. Viszont azt 100%-ra veszem, hogy a november erõs pozitív anomáliában lesz.

Ezek után ténylegesen elmondható, hogy az idõjárás egy meglehetõsen kaotikus rendszer, amiben 1 hónap leforgása alatt a várthoz képest teljesen ellenkezõ folyamatok is elõfordulhatnak.

Szeretnék elnézést kérni, ha ez okoskodásnak tûnt.