A keveredési zóna egyre inkább tartósnak ígérkezik.
2 héten belül több ciklonkgenezis, illetve ciklonpálya lehet a medenece és a közvetlen környéke. Már a fáklyán is erõs meleg illetve hidegoldal váltogatja egymást.

Hosszabb távon tõlönk vagy északra vagy északnyugatra az óceán fölött tartós anticiklonális hatással lehet számolni. A ciklongenezis többnyire a Földközi-tenger középsõ vagy nyugati területei a sarki levegõben a peremciklonok általi hideg lekeveredése miatt, a blokkoló AC miatt a ciklonpálya többnyire Északkelet.

GEM Észak déli teknõ óceáni blokkinggal:
Link
GFS - Skandináv blokkoló helyzet:
Link
ECM ugyancsak Skandináv blokkoló helyzet:
Link
NGP teljes nyugati és Északi blokking:
Link
BOM - Skandináv blokking:
Link
Link



Összességében az iyenkor általában elvárható ciklonok helyén anticiklonok, az anticiklonok helyén ciklonok várhatóak. Ez a MASZFEJ.
Ez nálunk gyakori ciklonátvonulást , beragadó ciklonokat jelentõs csapadékösszegeket jelenthet.

Nagyon nem látok más verziót jelenleg. Tehát az alaphelyzet elég stabil a blokking jellegéhez képest. Az hogy mikor mennyi és milyen halamzállapotú csapadék várható az már részletkérdés, mindenesetre valószínûleg ilyenkor december elején a csapadék egy része már szilárd is lehet (olyan 50%-ra saccolom). Megjegyzem, hogy tõlünk nem messze északra jelentõs hófelhalmozódásra számolok az ilyenkor szokásoshoz képest tetemes hóval.