Az sosem árt, ha nemcsak egy aspektusból szemléljük a dolgokat. Való igaz, ez a gondolatmenet más, mint a szokásos modellfutás-találgatás (melyet egyébként magam is hasznosnak tartok és ûzök) Remélem, ez elõbbi módszer jelentõségét nem kisebbítve valami mást (talán pluszt) tudok adni a fórumhoz.
Vannak az idõjárásban tapasztalati tények (a meteorológia valamilyen mértékig még napjainkban is experimentális tudomány) melyek a legtöbb esetben beigazolódnak, így érdemes figyelembe venni õket.
Ilyen az említett "energiaelszívás", pontosabban a hideg levegõ elszívása a gyengébb ciklontól az erõsebbe. Ha egy alacsony nyomású szisztémában két ciklon helyezkedik el egymás szomszédségéban, akkor a mélyebb, erõsebb "elszipkázza" a hideglevegõt a gyengébb hátoldaláról, és a magáéra veszi azt. Ilyesmi van kilátásban a jövõ hétre: az erõsen kimélyülõ nyugat-európai ciklon a hátoldalán délnyugat felé térítené azt a hideg légtömeget, mely egyébként minket árasztott volna el. A hideg légtömeg megoszlása a két ciklon között kérdéses. Ha mi kapunk többet a hétvégén, késõbb kevésbé tud megerõsödni a nyugati ciklon, gyengébb lesz az elõoldala is. És viszont.