2025. május 29., csütörtök

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#18095
Szia! A tölcséres megoldás csak arra jó, hogy az egyébként 1 mm-es billenés helyett 0,1 mm lesz a felbontás. A pontosság sajnos továbbra is ugyanolyan marad mint elõtte volt, mert a kanálba jutó csapadék mennyisége, ami egy billenést vált ki, nem változik. Ha pontatlanul mért eddig, továbbra is pontatlan marad. Ha egységnyinek vesszük az egy mm csapadék méréséhez szükséges mennyiséget, és helyette annak mondjuk 1,01 szerese fogja a billenést kiváltani, akkor a növelt felületnél 10x1,01 fogja az 1 mm-t eredményezni, vagyis a hiba semmit nem változik.
#18094
Igen! vidám
A pereme is 5 cm magas, így tényleg nem pattog ki belõle semmi (még az apróbb jégszemek sem).
A tölcsér tényleg jó, de az enyém már sajna nyugdíjazandó lenne, mert az UV csak megette több év alatt. Az anyag annyira elfáradt, hogy a tavalyi takarításnál az egyik füle a kezemben maradt... laza A gyûjtõfelületen is van egy hosszanti repedés, de a szivárgás még nem vészes, egy kis flakonos mûanyag alapozót találtam itthon, azzal lefújtam, hátha kibírja még az idei évet. nyelvnyujtas
#18093
Üdv!
Lehet vadászni a kipattanó esõcseppekre, lehet állitgatni a billenõkanalat, de azért a legjobb megoldás (szerintem) a felfogófelület növelése! nevet
Évekkel ezelõtt Bellone-val kitaláltuk a WMR-hez a "tölcséres" megoldást (egy borászati, teflon tölcsér, ami ráadásul vizlepergetõ...), amellyel 0.1 mm pontossággal mérhetõ a csapadék, ráadásul a 35 cm-es átmérõnek köszönhetõen a "kipattanás" is elenyészõ...
#18092
Szerintem pont azért mér kevesebbet, mert többet billen, gondolom a beltéri nem képes feldolgozni.Nálam (ws2350) elég sokszor kihagy a billenés számláló. Valamennyi javulást úgy értem el, hogy közelebb engedtem a reed csövet a mágneshez, úgy hogy kifúrtam a mûanyagot. Próbáltam infra-sorompóval is, így nem volt kihagyás, de a sûrû billenéseket nem bírta, megint kihagyott.
Lehet, a Davis "agya" rugalmasabban kezeli ezt.
#18091
Szia! Azáltal ,hogy elõtte vagy utána áll meg ,nem számít mert a gyári beállításnál is marad víz a kanálban a víz felületi feszültsége miatt.Az intenzív esõt is próbáltam modellezni ,azt hittem ,hogy többet fog mérni de tévedtem ,kevesebbet mért.Tettem fölé finom szûrõt a kipattogó víz ellen is mert megfigyeltem ,hogy igen sok víz kipattog intenzív nagy szemû esõ alatt.Egy másik variációval amikor 30mm-er megemeltem a perem magasságát így már nem pattogott ki annyi víz de akkor is kevesebbet mért. Ez a tapasztolatom.
#18089
Szia Tibi!
Igazad van, erre nem gondoltam. De mi a helyzet akkor, ha a csapadékmérõ többet mér? Akkor ez a megoldás már nem mûködik.
#18088
Üdv! Azáltal, hogy elõbb áll meg a végpontnál, marad benne valamennyi víz, ha ez mindkét oldalon egyforma akkor "csökkentette" a térfogatát, hiszen az soha nem folyik ki.Indulásnál- mondjuk, ha teljesen kiszárad, ugyan annyi hátránnyal indul.
Érdekelne azonban az, hogy egy intenzív csapadéknál vajon pontosan tudja-e számolni a billenést, mivel így a két billenés közötti idõ csökken.
#18082
Nem rossz ez a megközelítés. A Davist is hasonló módon kell (lehet) kalibrálni Link
#18081
Szia !
Lemaradt az elõbbirõl .
az én mérõm eredetileg kevesebbet mért ,a 10mm viz belecsepegtetésekor csak 29x billent 33 helyett .és a zöldikéhez is mindég kevesebbet mért .Vettem egy másik vh-2080-ast annak a csapimérõjéhez képest is kevesebbet mért.Az újat is kalibráltam kíváncsiságból abba is belecsepegtettem a 49ml vizet az pontosan 10mm mért.
#18080
Szia!
nos az én meg figyelésem azt mutatta,hogy ha emeltem a kanál ütközési magasságát kevesebb idõ kellett az átbillenéshez vagyis kevesebb egy oldalon töltött idõ, kevesebb víz a kanálba.kisebb erõkar kell a felemeléséhez.
Mind ezt legalább 100ml víz felhasználásával csináltam .lehet,hogy nem stimmel a logikám de az eredmény engem igazolt .még azt is méregettem ,hogy egyszeri átbillenéshez mennyi víz kell.sokat vacakoltam vele ,de a végén bejött.A maradék vizet pedig úgy értettem,hogy a 49ml-er vízbõl maradt a 33 átbillenés után egy pici a fecskendõben .minden próbálkozásomat 10mm vagyis 49ml vízzel csináltam,hogy el ne tévesszem a számolást( mert élég fárasztó volt annyi vizet kicsepegtetni)de tényleg megérte vidám
#18078
Üdv Mindenkinek!
Megosztanám!!
Csapadékmérõk kalibrálása.
Saját tapasztalatom a csapi mérõ szétszedése után.
A billenõ kanál már ki volt kopva 0.2mm függõleges irányba.
Átfúrtam egy 2.2mm-es fúróval,mivel az eredeti 2mm,a tengely a fúró sima vége. most már nem kotyog.
Következett a csapi mennyiség kimérése (kiszámítva 49ml felel meg 10mm csapadéknak) injekciós fecskendõvel a kanálba csepegtettem,ami a 0.3mm osztásúaknál 33x kell billenni a kanálnak a 0.5-es osztásúaknál 20x.
Az enyém vh-2080 már kevesebbszer billent a 49ml csak 29x.
Megoldás: fúrtam egy 3-as menetet az ütközõ mellett mind a két oldalán, csavar bele és egy kicsivel feljebb csavartam mint az eredeti ütközõ (kb:1-1mm) újra mérés próba és elsõre sikerült eltalálnom az állítást .A kanál 33x billent és még maradt a kanálban 0.1mm-nek megfelelõ víz.MOST MÁR PONTOS! vidám

Utolsó észlelés

2025-05-29 04:15:20

Miskolc

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

140501

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 42. sorozata

MetNet | 2025-05-01 14:48

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 42.