2024. november 30., szombat

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#20418
De igen. Relatív vagy tengerszintre átszámított légnyomás. De itt is számít a hőmérséklet. Ha nálam 3-4 fokkal melegebb van mint az agárdi Synop állomáson, akkor már nem korrekt az adat “lemásolása”.
#20417
Szia! nevet 
Az nem lehet, hogy te a tengerszintre átszámított légnyomásokkal dolgoztál akkor, mikor hozzáállítottad a műszeredet a környezőkhöz? Csak azért, mert a műszerszinti légnyomásról a tengerszintire történő átszámításnál már játszik az éppen aktuális hőmérséklet is.
#20416
Mindenkinek köszi a segítséget! nevet
#20415
Két éve (mikor volt egy kis pénzem) az olcsóbb meteorológiai állomások böngészésénél az is szempont volt, hogy lehessen kalibrálni. (Egyesek szerint e szót csak akkor használhatom, ha sok pénzért hitelesíti egy cég, mint ahogy a vérnyomásmérőmmel történt.) Szerintem meg kalibrálom, hogyha beállítom egy számomra elfogadhatónak tartott értékre. Pl., ha Fehérváron lévő négy amatőr állomás légnyomásadatai nagyon közel vannak egymáshoz, azt hitelesnek tartom, de segítségemre van még a néhány km-re lévő agárdi Synop állomás is. Ha van eltérés hőmérsékletben, páratartalomban a hivatalostól az valószínű később sem változik. De a légnyomás képes elmászkálni, ezért havonta illik kalibrálni. Itt a fórumban ajánlották ketten is ezt a ws-t, (nem akarlak elkeseríteni,de 10.000 ft-ból megvolt egy fejhallgatóval együtt a Hestore.hu-n. Már nincs.) A leírásban nincs a hőmérséklet állítási lehetősége (sokat próbálkoztam a gombok nyomogatásával, de nem találtam), de a légnyomás és páratartalom értéke korrigálható. Link   Hogy fontos ez? Kinek igen, kinek nem. Mikor még észleltem, fontos volt számomra, A legtöbb digitális kütyü (hőmérő, mérlegek, vérnyomás mérő) igazából arra való, hogy saját magához lehessen viszonyítani.Ha tegnap +2 fok volt, ma -3 C°, akkor most 5-ttel kevesebb van mint tegnap. Ha tegnap 125/80 volt a vérnyomásom most meg 140/90 akkor be kell vennem a gyógyszert.  Kb. ennyi. Némelyiket lehet pénzért kalibrálni (hitelesíteni), mint írtam én a vérnyomásmérőmmel megtettem. Kérdezted az analóg időjárási állomásokat. Nekem kettő van. (Nem egy városban.) A páratartalom mérőt úgy kell beállítani, hogy egy nedves zsebkendőt ráteszel, ekkor felmegy 100 %-ra, ezután szépen beáll a megfelelő értékre. Nos. Az egyik azóta is 20 %-kal többet mutat, a másik meg még nem mutatott 30 %-nál többet, Mind a kettő 10.000 ft volt tizen éve. Egyébként ebben az árkategóriában (10-30 ezer) a digitális műszereknek is a leggyengébb pontja a páratartalom mérő. 
#20414
Én is ilyen állomást keresek, ami nem kerül sokba, de megbízható és pontosan mér.
Lász ezt ajánlotta: "technoline ws 1600"
#20413
Az a baj, hogy én ilyen egyszerűbb, olcsóbb műszerekkel nem nagyon kerültem kapcsolatba, így nem ismerem annyira őket. Nem azt mondom, hogy a legdrágábbakat vettük meg, mert erről szó sincs, csupán meghatároztunk egy elvárt mérési pontosságot, egyéb követelményeket, és megnéztük, hogy a követelményeknek megfelelő műszerek közül melyik a legjobb, ugyanakkor ha lehet, olcsóbb.

De a többiek biztos tudnak segíteni, mert szerintem vagyunk elegen ahhoz, hogy legyen még legalább egy (vagy több) ember rajtad kívül itt, aki hasonló követelményeket fogalmazott meg leendő műszerével kapcsolatban. kacsint
Szóval akkor akinek van javaslata, dobja be. nevet
#20412
Szia!
Ha viszonylag pontosan akarsz mérni, akkor nem jók az "egybeépített" műszerek függetlenül attól, hogy analóg vagy sem. A légnyomásmérőt egyenletes hőmérsékleten kell "üzemeltetni" (ezért mindig egyenletesen fűtött helységben van elhelyezve), a hőmérséklet mérése 2 m-en hőmérőházban vagy árnyékolóban történik rövidre nyírt gyepfelület felett stb. Az általad linkelt műszert ezek alapján nem lehet megfelelően elhelyezni.
#20411
Igen, nyilván nem a legkomolyabb műszert linkeltem be, viszont mindenképp olyat szeretnék, ami valóban jó és megbízhatóan használható. Tudnál esetleg tippet adni egy olyan műszerre, ami alapvetően jól működik, ugyanakkor nem kerül csilliókba? 
#20410
Ezek szerint akkor kicsit félreértettelek, mert a lelki szemeim előtt az analóg műszerek említésekor a meteorológiai állomásokon használt analóg műszerek jelennek meg. vidám 
Ennél a műszernél talán a nem megfelelő szellőzés okozhat pontatlanságot, de ez nem biztos, mivel csak egyfelől látni a műszert. Rendes specifikáció meg végül is minek? Miért is lássa a vevő rendesen, hogy mit is vesz? Na mindegy, ez van...

Ez nyilván nem egy olyan műszer, amivel klimatológiai adatokat lehet gyűjteni, de alap dolgokra jó lehet. Nyilván nem mindegy az elhelyezés sem. Kérdés, hogy mi a cél? Mennyire akarsz pontos méréseket. Mert ha mondjuk gyűjteni szeretnéd az adatokat valamilyen komolyabb céllal, akkor lehet, hogy más műszert kellene nézned. Ha viszont csak kitennéd, hogy reggel, mikor kimész a kertbe, vagy mész valahova, kb-ra (szerintem kb. egész fok pontosságra) meg tudd mondani, hogy most akkor mennyire is van hideg, arra szerintem bőven jó. Ha vigyázol rá, akkor ennek szerintem nem sok baja történhet így ránézésre, de azt vedd figyelembe, hogy ilyen műszerrel még nem volt dolgom. nevet 
#20409
Köszi a kimerítő választ. nevet Én ezt néztem a Conrad oldalán, fogalmam sincs a használhatóságáról, viszont szeretnék valamit, ami azért megbízhatóan működik. 
Link
#20407
Mennyire megbízhatóak az analóg műszerek?

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-30 20:29:14

Szentmártonkáta

2.9 °C

na00

RH: 87 | P: 1030.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.