2024. november 27., szerda

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#20868
Én is pakolgattam eleget, és azt hiszem kimaxoltam a lehetőségeket. vidám

beillesztett kép

#20867
Köszi
#20866
Én mindig letöltöm a méréseket és kimásolom őket egy saját excelbe, ami rögtön számolja min-max-ot, átlagot, jelzőnapokat stb. Úgyhogy engem nem zavar a 0-24 h-s intervallum.

A csapadéknál meg fejben számolom át, hogy ami reggel 8 előtt esik az még tegnapi csapadék, aztán ezeket is átírom excelbe. 

A csapadékmérő alján van egy menet, azt hiszem 6-os csavar való bele, rácsavarod pl egy deszkára, azt meg egy oszlopra és kész is. Gyárilag is van egy konzol, ami szép dizájnos, de szerintem drága. Link 
#20865
Adnak hozzá egy rögzítő bilincset, amivel hozzá tudod fogatni egy oszlophoz. Két AAA elemmel működik, mint a kinti hőmérő.
#20864
Kb. két éve írtam a Netatmo supportnak, hogy jó lenne ha beállítható lenne a nap kezdő időpontja. Azt írták, jó ötlet, továbbítják  fejlesztők felé...
Egyébként programból lekérdezhetőek az adatok, én csináltam egy kis alkalmazást, ami kiírja az utolsó 3 nap Tmin, Tmax, csapadék adatait a megfelelő időtartamra számolva (06-18UTC).
#20863
A csapadék mérőt hogyan lehet 1 m magasra rögzíteni?
Az is két elemmel működik?
köszi
#20862
Megnéztem 0 -50 fok a mérési tartománya a beltérinek.
Hosszú iterálás után talán most jól érzi magát.
Én arra szeretnék rájönni hogyan tudnám a napokat 0-24 helyett 19-19 intervallumra átállítani.
#20861
Nekem is Netatmo van, a beltéri és a kültéri egység távolsága 34 méter (ezt precízen kimértem) vidám Én áprilisban üzemeltem be, elég sokat pakolgattam a beltéri egységet, bent a házban, hogy jó helyen legyen, ami biztos, hogy laptop, számítógép vagy tv-től messzebb kell rakni. Végül a beltéri egység végső helye a szekrény teteje lett. nevet Még ezután is az első napokban ide-oda raktam 10-20 cm-eket, végül ezt meguntam, de szerencsére nincsen emiatt kimaradás.
Egyébként eleinte nekem sokszor 2 csíkot mutatott, főleg a csapadékmérő, a hőmérős pedig 3 csíkot, aztán azóta mindig változott, a napokban már láttam olyat is, amikor mindkét egység 4-4 csíkot mutatott a honlapon, mostanában már inkább a csapadékmérő mutat többször 4 csíkot. Egyébként érdekes, hogy a honlapon egy 5-ös skála van, a mobilon meg egy 4-es skála.
Végül a külső és a belső egység között, egy fal illetve két diófa lombkoronája van. Májusban mikor még kevés volt a falevél akkor gyengébb jel volt, mint most nevet 

Egyszer volt egy másfél vagy két órás áramszünet a nyáron, ez idő alatt mért hőmérsékleti adatok sajnos elvesztek... Csapadék akkor nem volt. Ha a Wi-Fi-vel van gond, akkor szerintem nem veszik el az adat, de 10-20 percnél hosszabb Wi-Fi kihagyásom nem volt.

Érdekes még, hogy a mérő ugye 5 percenként mér, de az adatok a honlapon vagy a mobilon csak 10 percenként frissíthetőek, ebben nem tudom mi a logika... Ha lehetne, akkor legalább 2-3 perces mérésközt állítanék be neki és mindig lehessen frissíteni. Emiatt van az is, hogy itt a metnet grafikonokon, naponta van sajnos 1-2 szakadás.
#20860
Párába, ködbe előbb döglik meg valósszínűleg.
#20859
Vajon ha a beltéri egységet is kiteszem a házon kívülre nem döglik be a fagyos időben ?
#20858
Igen, a hatótáv sajnos nem túl jó. Kell játszadozni az elhelyezéssel, nálad az alábbiak alapján talán segítene, ha nem az üveg, hanem csak fal lenne a két egység között.
#20857
lazanevet
#20856
Ezt írja a gyártó nevet

8.2.2.A bevonat ellenőrzéseA lágyfém bevonat szabad szemmel nem látható, de mivel a normál üvegfelülethez képest sokkal több infravörös sugarat ver vissza, egy lángnyelv segítségével láthatóvá tehető a következő módszert követve: Tartsunk egy égő gyufaszálat vagy öngyújtót az üvegfelülettől pár milliméter távolságra, majd kb. 45 fokos szögből nézve figyeljük meg az egyes üvegrétegek felületén visszatükröződő képét. Amelyik felületen a láng színe sárga helyett vörösre vált, azon található a lágyfém bevonat. Ha ez a belső üvegfelület külső oldala, a beépítés helyes.
#20855
Gyártó internorm. Műanyag keret kívül uv álló Alu réteg és három üveg. Semmi extra.
#20854
Milyen az a standard három rétegű üveg ablak?
#20853
Egy standard három rétegű üveg ablak.
A beltért a kültértől vagy fal vagy nyílás záró választja el. Ezzel gondolom a gyártó is kalkulál különben két kültéri egységként kéne hirdetniük és nem egy ilyen egy olyannak.
#20852
Ha thermo ablakod van, akkor arra fémet gőzölnek vékonyan, ami nagyon rosszat tesz a jelerősséggel.
#20851
Köszi. Egyébként az a hatótávolság nagy kamu amivel reklámozták. Kevesebb mint 30 m és egy ablak mégis egy - két vonalnyi csupán a jel erősség.duhos
#20849
Azt szeretném kérdezni hogy a Netatmo kültéri ma nem kapcsolódott kb. két órán keresztül a beltérihez. Akkor ezen idő alatt mért adatok eltűntek vagy majd utólag átjön a beltérire?

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-27 11:13:59

Ercsi

7.9 °C

18000

RH: 69 | P: 1025.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.