2025. április 10., csütörtök

Bioszféra

Adott napon: 
Keresés:
#22043
OK, akkor minden rendben. Már elcsodálkoztam, hogy új fajt fedeztetek fel és én nem tudok róla. :-))))

Közben multitaskink üzemmódban rohangálok a konyha (sajtos ostya) és a gép (Discovery fellövés) közt, bocs, az akadozó válaszokért.
#22042
Visszanéztem a fórumon, a #14304. hsz. szövege megvan, 2008.12.09-én tettem fel vele a képet, sajnos csatolt a kép az extra tárhelyével együtt elkallódott, mindenképp az eredeti alapképet kell megkeresnem a másik gépben szomoru
Amúgy TÉVEDTEM HEGYI ZUGPÓK csak én aposztrofáltam ki tudja miért alpesi darázspóknak tán mert emlékezetemben szép nagydarab csíkos jószágként maradt meg, hogy az alpesi jelzõt mi a bánatért tettem mellé tán a "hegyi" név miatt, a fene tudja [esõ]
Jaurinum ítélete:"Ez például egy igencsak szép színezetû hegyi zugpók."
További magyarázata:
"Ne vonj le messzemenõ következtetést a magyar elnevezésbõl, az gyakran félrevezeti a laikust. Hiszen ezek a jelzõk (de gyakran a nemzetség ill. nem nevei is) sokszor "jobb híján" születtek, tükörfordítással, relatívan értendõk. Egy "hegyi" nevû pók vagy kétéltû nyilván nem fog sarkon fordulni, ha éppen egy sík lapályra visz az útja, vagy a szibériai nõszirom elterjedésének sem szab határt az Urál hegység, él és virul a kárpát-medencei mocsárréteken is. Nem ismer táj- és más ember alkotta határokat, ott fordulnak elõ, ahol ökológiai valenciájuk eléri a szaporodáshoz elengedhetetlen szintet, és ez a legtöbb esetben sok földrajzi egységet, élõhelyet magában foglal.
A hegyi zugpók esetében a magyar név nem a tudományos fordítása, a Tegenaria ferruginea rozsdás zugpókot jelent. Nem tudom, miért nem így nevezték el, talán megfelelõbb lenne."
----------------------------------------------
No a hír igaz csak apró pontosítással - nem osztogatják hanem fosztogatják... a képet azért elõkeressem?
Most olvastam a #22041-t, elõkeresem, hozom vidám
#22041
Én örülnék, ha meg tudnád keresni! A tetragnathával meg amúgy is régóta tartozol, esõben úgysem sok mást lehet csinálni, hajrá! :-)
Én is csak giccses vízcseppes virágokat tudnék fotózni az erkélyen... Meg azon agyalok, hogy süssek-e sajtos ostyát. :-)
#22040
Vagy két éve feltettem a fotót, a bejárati ajtó mellett pihent fél napig, majd eltûnt. A kép láttán Jaurinum ítélte annak nevet Elõkeresem, egyúttal a tetragnatha-násztánc és a növendék imádkozó sáska képét is tavalyról, úgy vélem látványosak kacsint
#22039
Egyébként igazad van Noli minek pénzt kidobni olyasmire, amit magad is meg tudsz csinálni, egyetértek. De nem mindenkinek vannak barkács indíttatásai, okos ötletei (az ilyenekbõl élnek meg a "kütyügyártók")
#22038
Alpesi darázspók? Én errõl lemaradtam, megmutatnád nekem?
#22035
Akidobos ilyen "szörnyet" nem láttam még képen sem, kösz hogy feltetted a fotót nevet
Noli ajánlgattam a tréfás kütyüt

beillesztett kép

lentebb csatoltam, megrendelhetõ a neten vidám Ha a plafonon vagy másutt mászkál, hadd mászkáljon, csak szorult helyzetbõl "mentem" ki õket vidám
Õt meg "csak úgy" tegnapról, a "Mosoly Albumába" vidám

beillesztett kép

1248 pixelen: Link
Jó napot, jó locsolkodást a kollegáknak, az idõjárás is besegít, itt az imént szaladt át egy alapos zápor laza

Utolsó észlelés

2025-04-10 16:02:55

Kõszeg

13.3 °C

00007

RH: 51 | P: 1019.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

137830

Hírek, események

Az áprilisi hidegbetörés magyarázata különböző időjárási és éghajlati hatásokkal

Érdekességek | 2025-04-07 15:23

pic
A hétvégén érkezett hidegbetörést, és általában a kora tavaszi időszak hasonló eseményeit többnyire a poláris örvény tél végi felszámolódásával hozzák összefüggésbe.