2025. február 02., vasárnap

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#32033
Egész héten síeltünk, illetve én egy napot küzdöttem egy kölcsönzõs snowboard-dal is. Majd teszünk fel még képeket (légköroptikával kapcsolatosat is).
#32032
Azért csak jobban örültem volna, ha sikerül jelenidõ kódokkal behatárolni nevet
#32018
Kék könyvben a 76-os: Jégtûk (köddel vagy anélkül)
Tehát a jégtûhöz sem kell feltétlen köd,

Mivel ahogy Krisztián is írta, rengeteg féle formában megjelenhet a vízgõz fagypont alatt, ezért csak kellett lennie egy oknak, ami miatt pont az ilyen alakú jégkristályoknak adtak egy jelenidõt és nem egy másiknak.

Szerk: Közben olvasom, hogy már leírták elõttem. nevet
#32007
Na ja, de azt is írta, hogy nem biztos, hogy jégtû :-) Na tényleg, a lényeg, hogy a meteorológusok és a légköroptikusok egyáltalán nem egyeztettek ez ügyben.:-)
#32005
A 76-os, 78-as jelenidõk sem feltételezik a ködöt. Legalábbis tegnap Lõrincen az aktuális észlelõ azt mondta, a kettõ közül az egyik Stratusból, a másik Cirrusból hullik. Antibulvár meg azt írta annak idején, hogy a 76-oshoz nem kell felhõ: Link
#32004
A leírásod egyértelmûsíti a gyp jelenségét. Persze, hogy mind csillog, hisz miniatûr, sima felületû kristályok. Nálam a decemberi így hullott (totál derültségnél, kb 50km körzetben nem volt felhõ) Link
A köd is stratus, ugye, csak bokánál. :-) A stratus, ami alulról nézve a hegyen van, ha benne vagy, dettó köd. Kedvezõ körülményekkor ez ki tud fagyni és csinálja a fesztivált odafenn. :-)
Ez a cseh cucc: Link hasonló helyzetet mutat, mint a Te gyp halód. Ott vannak a ködréteg tetején, ezt még egy kicsivel fentebbrõl már simán egy felhõnek látod, nem ködnek, de itt még köd.

Biztos megvernek érte a meteorológusok, de nem fedhetõ a gyp jelenidõkkel. Szerintem. Már csak azért sem, mert a gyp nem biztos, hogy KÖDbõl hull, ami ugye rontja a látótávolságot, egyszerûen csak van elég pára a levegõben, de ez nem kell, hogy köd legyen.
#32003
Szóval szerinted a gyémántpor se nem 76-os, se nem 78-as jelenidõ?

Akkor leírom részletesen, hogy nézett ki a dolog. Hidegpárna, 8 okta Stratus. Alul borult ég, majd köd és hideg, ahogy kiértünk, gyengén felhõs ég (egy-két kondenz és lenticularis).

Felül nem volt semmi extra. A halojelenségeket mindig akkor láttuk, amikor már megközelítettük a felhõt, gyakorlatilag a felhõ tetejében voltunk. Ha tovább haladtunk lefelé, pillanatok alatt beködölt, onnantól nem láttunk semmit. Szóval nagyon úgy tûnt, hogy ezek leginkább felhõelemek.

Egyébként nem is a halókra figyeltünk fel, hanem a csillogó, hulló porra, olyankor mindig megálltunk körülnézni. Szóval nagyon látványos volt a sok-sok csillogó szemcse az ember körül. Tehát nem csak a halótól váltak láthatóvá, ott potyogtak az ember körül.
#32001
Köszi nevet
#31998
Sziasztok!

Hoztunk pár fényképet nevet
CZA 1600 méteren: Link
22-es, melléknap: Link
Jannesz szerint kisebb volt, mint 22 fok, az lehet?
Az egész napi galéria itt van: Link
Van benne hidegpárna alulról-felülrõl-belülrõl, néhány síelõs fotó, hõlégballonok, ködbe veszõ fák, stb.


Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-02-02 01:32:15

Ercsi

3.4 °C

18000

RH: 79 | P: 1026.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

135731

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.