Légköroptika
Ahogy minden cirrusz se csinál halót, úgy a gyp esetében is kell egy kis "szerencse", mégpedig elsõsorban szélcsend vagy akörüli dolog, hogy a gyp szemcséi be tudjanak állni rendezetten, illetve az se árt, ha a kialakulás során elve szabályos, egyforma kristályok jönnek létre. Ez függ az aktuális T-tõl, hogy mennyire gyorsan tudnak kifagyni (1-2 másodperc), s eközben lévõ légmozgástól, hogy ne legyenek torzak, ahogy kifagynak, stb. Ha elmész szórakozni valahova, tuti, h találsz egy rakás szép lányt, de olyat, aki szép is meg okos is, csak ritkán. Valahogy itt is ez van. :-)
December 29-én 2 helyrõl érkezett észlelés gyp-s halóról, konkrétan az egyik észlelõ én, a másik azthiszem Dzsibon volt a Kékesrõl. Gyenge, nyílt köd, -5°C alatti T és napsütés kell hozzá nameg persze sûrû gyp-hullás, hacsak nem éjjel történik a dolog, akkor ugyan ez lehet a Hold körül is, illetve fényoszlopok formájában a lámpáknál. A pontos fizikáját nem tudom.
Bár szerettem volna kicsit többet kihozni a mai túrából azért a képeket átnézve gondoltam párat megosztok veletek. Gyémántpor tekintetében ez lett az egyik leglátványosabb mai kép: Link Szép köd Tyndallok voltak a ködfelhõ és a tiszta idõ határán: Link Link és a párna felülrõl: Link Link A másik oldalon a messzeségben a Tátra vonulatai: Link