2025. július 12., szombat

Meteorológiai esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#63995
Akkor ezek szerint idén nem kell jelentõsebb aszálytól tartanunk? Csak nehogy megismétlõdjön 2004 (ha jól emlékszem) júniusa, mikor egyik nap szakadó esõ és és +10 fok volt... Javítsatok ki, ha tévednék.
#63994
Összességében, véleményem szerint is hûvösebb és csapadékos tavasz és nyár várható.
Ez a hõmérsékletre és kontinensszinten értve a téli hónapokban éve óta nem tapasztalt módon felhalmozódó hó és jégkiterjedés okozata lehet.
A csapadékos jelleg a hûvösebb idõszak okán és saját környezetünkre nézve a jóval az átlagos feletti csapadék miatti talajnedvesség magas foka.
#63993
Sziasztok! Megnézegettem itt a hosszabb távú elõrejelzéseket, és a következõ hónapokra is inkább átlag alatti hõmérsékletû és csapadékosabb idõt mutatnak:
Link
#63992
Úgy néz ki, hogy az erõs blocking-hajlam a következõ két hétben is fennmarad = gyakorlatilag március végéig kitart, úgyhogy 2-3 napos enyhébb periódusok váltakoznak majd hidegöblítésekkel. 25-e után arra számítok, hogy az enyhe periódusok egyre hosszabbak lesznek és 1-1 helyen azért meglesz a > +15 fok, vagyis a hónap legvégére esetleg a kör bezárul és ugyanott tartunk, mint a legelején: változóan felhõs, tavaszias idõ, 13-16 fokos csúcsokkal. Mindenesetre az idei március legalább 70-80%-os valószínûséggel felsorakozik az 1987-es a ´96-os, illetve 2005-ös márciusokhoz. Aki még emlékszik 1988 áprilisára, én - most - valami hasonlóra számítok: nem lepne meg, ha nyárias napokban és heves hózáporokban egyaránt részünk lenne, a hõingadozás pedig elérné, illetve meghaladná a 30 fokot (április elején a közel -10 fok simán meglehet, a hónap második felében pedig a 25-30 fokos tartomány is benézhet).
#63991
Az lehet hogy a fáklya ezt jelzi (illetve bizonyos tagjai) azonban több modell idõszakos hidegleszakadásokra számít (lásd. korábbi linkeket).
Immár frissül az ECM is, amely megerõsíti 20.-a körüli hidegbetörést, amit már a GFS és a GEM lentebb támogatott
Link
Link
Link
Ráadásul az ECM az összes modellt übereli a hideg mértékét illetõen:
Link
Látható hogy 20-ra nappalra +2:+4 fokot jelez.
Így ezzel nagyot bukhat, bár mint írtam más modell is hidegöblítést jelez.

Bár az igaz hogy a friss JMA már inkább tavaszi idõt sejtet, de most nagyon egyedül van a JMA.
#63990
A fáklya József nap környékéig adja a pulzáló hideg-leszakadásokat (a mai távolabbi kilátásokba is ezt foglaltam bele).
Utána 20-tól átlagos környéki idõjárás valószínûsíthetõ.
Íme a fõváros fáklya: Link

Azaz továbbra is tartom a József nap körüli elsõ tavaszodás lehetõségét.
#63989
Továbbra is nagyon szép idõnkénti hidegleszakadások valószínûsíthetõek, mindegy pulzáló mozgással a felhalmozódásnak megfeleleõen. Így az alap makrohelyzeben nem sok változás tapasztaltaható hála az istennek.
Minden bizonnyal a jövõ hét elején már újabb fantasztikus sarki betörésben lehet reménykedni. Bizony nincs kizárva 850 hpa-on továbbra sem a -10:-13 fok. Ezt a hidegbetörést már alapból el lehet könyvelni a térképek önmagukért beszélnek.
Néhány a sok közül, mely alátámasztja (GME, GFS, NGP, GEM) :
Link
Link
Link
Link
Majd ezt követõen a hét második felében átmeneti lanyhulás után akár újabb erõsebb blokking megerõsödése sincs kizárva, akát újabb jelentõs lehûléssel, remélhetõleg -10 fok alatti 850-es T-vel:
Link
Link
A GFS mellett ezt a GEM is megerõsíti:
Link
Bár nagyon messze van, de átmeneti enyhülés után ezt követõen sincs kizárva újabb erõs hidegöblítés lehetõsége, felcsillantva a reményt a hózáporokra:
Link
Link

Mondjuk ez már sajnos a magas napállás miatt 0:+6 fokos hõmérsékletet eredményezhetne nappal, így nappal a fagy esélye nullára redukálódhat szomoru :
Link
#63988
Én tél fan vagyok és egy modellt nem linkeltem mostanában. Én is ugyanígy a tavaszt várom mint te, a télnek lejárt az ideje.
#63987
...de még tavaszt sem. Link Link Amolyan "még nem tavasz, de már nem is tél", szóval tényleg koratavaszi idõ...
szerk.: ez inkább középtáv, a hónap vége felé már átlagosnak mondható idõ néz ki. Egyelõre...
#63986
Sajnos a vendégeim(akik szombatra foglalóztak Csesznekre) e-mailt küldtek,hogy az idõjárás miatt nem akaródzik jönniük.Sajnos,aki idegenforgalommal foglalkozik,annak zsebe bánja a "rossz" idõt.Ha síelni jönnének,akkor a hónak drukkolnék,de márciusban már nem a téli sportért jönnek a Bakonyba... zavarban
Biztosan azért szuggerálom,hogy ne legyen hidegbetörés szombaton(pláne hó),hogy vendég is legyen,meg a kerti munkákat ott is elkezdhessem. szegyenlos
#63985
Mint mindég ECM...
#63984
Ugyan..., amíg nincsen ciklongenezis mediterrán térségben, addig ezek a hidegleszakadások gyors lefolyással végigrobognak felettünk..., jórészt csak konvektív csapadékot adnának, persze pár kisebb frontot leszámítva... Link (4 napon belül két hidegleszakadás is, közte felmelegedés...) nem mondható stabil állapotnak..., kora-tavasz...

Ez már nem tud telet csinálni...

Remélem azért a GFS jön be... nevet
#63983
Most kinek higgyünk?
ECM Link

GFS Link

A tél-fanok mindig azt a modellt linkelik amelyik a kedvezõbb, és az idén az összes be is jött, tehát akkor..
#63982
Remélem 100.000.000% vidám
#63981
Péntektõl, ha hinni lehet a GFS-nek, akkor a kedvenc idõjárásom lesz, északnyugati irányítás.
A GFS pedzegeti 1-1,5 hét múlva egy nagy kiterjedésû, meleg anticiklon kialakulását és nyugat felõl ránk húzódását, ami többnapos meleg, tavaszias idõjárást hozna országszerte.
Szerintetek mennyi ennek a valószínûsége?
#63980
Kattintottam egy gyors fáklyát Ukrajnára, az általa említett AC néhány órán belül úgy kezd el összeomlani, mint a kártyavár. Link

A blokk továbbra is fennmarad a hétvégére, amely biztosítja a feltételeket a hideg levegõ további utánpótlásának a sarki területek felõl. Hogy ez mennyire lesz hideg, az még kérdéses, talán nem néz be a múlt hétvégi -10 alatti T850, illetve nem is biztos, hogy úgy telibe trafál majd minket. Szerintem a hegyeinkben hétvégén még lehet tenni egy igazi télies érzetû havas túrát is, amennyiben pedig a hidegöblítés nem lesz annyira kemény, úgy idelenn egy kis beleéléssel rá lehet majd fogni, hogy tavaszodik azért. Az éjszakai órákban azért jellemzõnek tartom majd a fagyot a hétvégén is.

Amiben egyetértek, hogy igen sajátos hidat lehet látni az ukrán brit AC formájában, amely igencsak befolyással bír a jelenlegi csapadéktevékenység erõsségére, esetleges regionális hóhelyzet kialakulása szempontjából mind pozitív, mind negatív irányban.
#63978
Hogy mikor tavaszodik ki nem tudom,de jelenleg Izlandon,Skandináviában és Kelet-Európában hasonlóan 0 körül,vagy kevéssel fagypont alatt van a T mint nálunk Közép-Európában.Nem tudom,hogy hova vonul a MED,mert én helyben látom pörögni,mert a kemény brit-ukrán AC híd nem engedi "vonulgatni".Középpontja még mindig Korzikánál van és okklúziós felhõmezõje a Pireneusoktól a Fekete-tengerig szétnyúlt mint a rétestészta.Sok helyütt kemény havazással indult,de mint a rétes tésztája,a felhõzete elvékonyodóban.Ezt bizonyítja,hogy a délelõtt még a Kanizsa-Pécs vonalban lévõ intenzívebb havazás fél nap alatt kb. a Szombathely-Szekszárd vonalig bírt elõrtörni.A helyben topogás délnyugatnak sok havat ad,de itt pl. egy hópihe sem bírt eddig esni,de elõbb lesz belõle esõ,mert a hómentes helyeken még most is 1-3 fok van.A tartós keleti áramlás Románián át nem sarki hideget hoz,így nem is értem Reiszt(m1),aki szerint holnap alig emelkedik 0 fölé a T.Csak elõbb alá kéne menni valahogy...
#63977
Az igazi tavasz érkezése még várat magára egy ideig, úgy tûnik, nem akar megszûnni a blocking, a modellek a következõ 10 napban is stabil AC irányítást adnak Brit és/vagy Francia országi központtal, ennek hatására tõlünk északra-északkeletre skandináv ciklonok tevékenykednének, melyek hátoldalán még esélyes hideg leszakadás.Néhány modell már pedzegeti is ennek lehetõségét 20-a körül.
#63976
Bakonyvár: véleményem szerint sem a mostani med, sem pedig az "ukrán" AC nem játszanak kulcsszerepet a makroszinoptikus helyzet további (át)alakulása szempontjából. Megmagyarázom, miért: a med elvonulását követõen a magassági áramlás határozottan északnyugatira vált, ezzel több hullámban hideg, nedves levegè áramlik fölénk. Ez az áramlás kb. szombaton indul be és napokig fennmaradhat (pld. friss ECM). Izland térségében újabb peremciklonok alakulhatnak ki, ezek biztosítják a változékony, az évszakhoz képest hûvös idõ fennmaradását messze a jövõ hétbe nyúlóan. Hogy a jövõ hét közepe után legalább pár napra jelentõsebb enyhülés következzen be, ahhoz a blokkoló brit AC-nak egyértelmûen a kontinens belsejébe, illetve még keletebbre kell(ene) húzódnia, hogy végre számottevõ enyhülés induljon el. A friss GFS-operatív hátborzongató, szerencsére a fáklya 8-10 napon túl egyértelmûen felfelé mutat, a kevéssel 0 fok alatti 850 hePa értékek márc. 18-a után országszerte 10 fok körüli, vagy kevéssel afeletti csúcsokat eredményezhetnek, ha ez így bejönne. Mindenesetre már csak az utóbbi évek legnagyobb jégborítottságra való tekintettel a tél, illetve a március végi, ill. áprilisi hidegöblítések jócskán visszafoghatják a kitavaszodást, ez a véleményem továbbra is. nevet
#63975
Mára kb. 6 fokot melegedtünk itt Pápán,délen már csak 1-2 fokkal lett 0 alatt.Alighanem tegnap volt országosan a hideg mélypontja.Hasonló a helyzet mint februárban: a keleti hideget a közép-európai gerincet é-ról és délrõl is megkerülõ ciklonok szorongatják és bezárják a szibériai jégszekrényt.Viszont új,hogy a briteknél erõs AC blokkol,és fenyeget egy északi-sarki hidegöblítés.Ugyanakkor az ukránoknál elég magas a nyomás,ami a medit nem engedi északkeletre,míg a skandinávokon át a hideget sem ránkzuhanni.A kifejlet attól függhet,hogy a medi,brit AC,ukrán AC hármasból melyik gyõz ill. adja be hamarabb a kulcsot?
#63974
A mai (márc.8 12Z-s) fáklya számomra nagyon biztató. Hogy miért? Mert 15.-tõl határozott emelkedésbe kezd. Konkrétan felmegy 0 fokig, ami itt lent jelenteni fog +15 fokot is akár. És ez már nem az "üveggömb" tartomány, mert kb. 1 hét van addig. És a tendencia Link is ezt sugallja. Hajrá Tavasz! nevet
#63973
Szerencsére nem teljesen így áll a dolog,ugyanis keleten lent is enyhülést hoz a mediterrán ciklon,közel leszünk holnap-holnapután a 10 fokhoz. Hétvége újabb hidegöblítést tartogat,utána fokozatosan mehetünk ki végre a télbõl,jövõ hét elejétõl inkább közepétõl,országosan 10 fok feletti maximumokkal. Bár az még messze van...
#63972
Nos, egyenlõre marad a késõ téli, mintsem kora tavaszias idõ. 13-14.-én egy mediterrán ciklon elõoldalán enyhülést várok, 14.-én tavaszias hõmérsékletekkel, hogy aztán 15.-én kiadósabb esõvel, széllel, késõbb akár fõleg északon és nyugaton havasesõvel, hóval ismét lehüljön az idõ. Az azt követõ pár napban anticiklonális dominanciát várok térségünkben, naprol-napra, lassan emelkedõ hõmérsékletekkel. A folytatásba még nem mennék bele. . . nevet
#63971
Jómagam nem úgy látom,hogy "elfogyna" a sarki hidegmag. Az elkövetkezõ 6-10 nap még mindenképpen télies idõjárást tartogat számunkra. A csütörtökön érkezõ mediterrán ciklon hoz ugyan enyhülést, de csak a magasban. Idelenn hamisítatlan márciusi tél várható, a mostani hétvégén újabb "hidegleszakadással". Jó esély van rá, hogy hótakarós nemzeti ünnep vár ránk. Persze számításba kell venni,hogy a Nap energiája március idusán már jóval nagyobb,mint például december végén, így napközben olvadás várható,akár plusz 3-4 fokkal,fagyos éjszakákkal országszerte.
A 15-e utáni atlanti ciklonaktivitás (amely ugye makroszinoptikus váltást,s ezáltal enyhülést hozhatna) sem tûnik most tartósnak a modellfelállások alapján.
#63970
Komolyan, elfogyott az északi hidegmag?
Ezek szerint a riogatás sem érvényes már, hogy az atlanti makacs anticiklon újra és újra hidegleszakadásokat fog hozni ránk még egy jó darabig?
#63969
Megnéztem néhány térképet,és azt látom,hogy az anticiklonális Közép-Európa a leghidegebb Európában.Skandinávia már jórészt pozitív T-t mutat,csak az É-Ural táján van -10-es hideg.Akármilyen irányú lesz az elkövetkezõ napokban a légáramlás,ide csak melegebb vidékekrõl hozhat levegõt.Ugyanakkor ha marad az AC,akkor a hideg is tart még,de elõbb-utóbb a márciusi nap felõrli.Ez utóbbi esetben viszont nem lesz havazás.Ha mégis lesz(ez erõsen bizonytalan),nem lesz tartós,hisz nincs már hidegmag északon(975-ös ciklon vitt É-Európára meleget).Nehogy úgy járjunk,mint februárbanzavarbanokan hosszú hetekig tartó zimankót vártak az elsõ héten,de az elsõ 2 hét hidege után beindult a februári melegözön...
#63968
Hú, a NOGAPS vagy 15-20 mm csapadékkal kevesebbet mutat, mint tegnap...
Minõ meglepõ..., vajon visszapakolja még a 30-35 mm-t a keleti országrészre, avagy marad a reális 10-20 mm-nél? kacsint
#63967
Ahogy én megfigyeltem, a kemény telek, illetve kemény hidegbetörésekkel tarkított telek után a legtöbb esetben hideg tavaszelõ volt, vagyis sokáig kitartott a tél.
Mint ahogy most is és 1963-ban, 1969-ben, 87-ben 96-ban és 2005-ben is Link Link Link Link Link
Szóval a tavasz egyenlõre várat magára, "Addig is alszom egyet, mint Shakespeare Júliája"
#63966
A február havi anomáliák:
Link
Igaz, ami igaz. A térkép önmagáért beszél... nevet
#63965
"Szembe kell nézni a ténnyel, hogy a majdani kitavaszodásnak a leghalványabb jelét se látni...a tél - beleértve a késõ téli periódusokat - még legalább 40 napig tarthatja magát"
Mifelénk azért nem tartott ki annyira a tél, országosan kb így alakult február második fele: Link
Persze ez más tájegység, de itt kemény tél sem volt, csak az elmúlt 5-6 évhez képest tûnik annak.
#63964
Így igaz, ezt én is akartam már említeni.
Nagy-nagy kalapemelés Ferri elõtt, hiszen már február elejétõl többször említette, hogy elhúzódó télre, lassú kitavaszodásra számít, és ezt végig következetesen tartotta is, mindvégig megalapozottan, érvekkel alátámasztva.
#63963

Ferri!
"Hosszabban elhúzódó tél, viszonylag késõi kitavaszodás - ez az, ami az eddigi fejlõdés alapján egyre reálisabbnak tûnik véleményem szerint." jan. vége
"Szembe kell nézni a ténnyel, hogy a majdani kitavaszodásnak a leghalványabb jelét se látni...a tél - beleértve a késõ téli periódusokat - még legalább 40 napig tarthatja magát" febr. eleje
"A tekintélyes hó- illetve hidegtartalékok Észak- Kelet és részben Közép-Európában viszont továbbra is arra engednek következtetni, hogy jó néhány hidegöblítés, sõt akár több napos átlag alatti hõmérsékletû idõszakok is jöhetnek az elkövetkezõ másfél- két hónap alatt. Ennek valószínûsége mindenesetre többszöröse a korábbi három télhez képest." febr. közepe


Csak egy pár idézet tõled, hogy mennyire következetesen kitartottál, egy esetleges elhúzódó tél esélye mellett... Most már tényként látszik, hogy nagyon jól tetted!
#63962
A makro-visszaváltás teljes mértékben bejött, a fáklyát elnézve pedig legalább a csillagászati tavasz 1. napjáig /márc. 21/ tavasznak a Kárpát-medencében se híre, se hamva nem látszik. A fórumon oly ádáz vitát kiváltó med elvonulása után március 3. hete is késõ télies napokat ígér. Az egyetlen reményt csupán abban látom, hogy a márc. 15-e utáni hidegleszakadás nyugatabbra megy le, így mi elõoldalt kapunk néhány nap erejéig. A reálisabb folytatás azonban úgy néz ki, hogy az igazi tavasz majd csak valamikor márc. 25-e után érkezik majd meg (nálam ez 15 foknál magasabb nappali csúcsokat, illetve az éjszakai fagyok távozását jelenti).


#63961
Ja..., ha így nézzük te is ferdítettél kicsit, ugyanis én sem cáfoltam a jövõhét közepi csapadékot, csupán a NOGAPS futásait tartottam kicsit túlzónak..., szóval nem tudom mirõl is beszélünk...
Azzal pedig én is tisztában vagyok, hogy a legtöbb modell mutat csapadékot szerdától..., egy szóval sem állítottam, hogy nem lesz csapadék.

Szerk.: Okés, majd nyilván meglátjuk hogy lesz...
Nekem az a gyanúm, hogy délnyugat-nyugat járhat jól a ciklonnal, pénteken pedig az északi országrészben várható bizonytalan mennyiségû hó, de kevesebb, mint nyugaton...
#63960
Én területi eloszlást nem írtam csak mennyiséget és hõmérsékletet. Nem kéne kiferdíteni !

Szerk: Én nem tartom túlzónak: Majd meglátjuk !
#63959
Nem is tudom..., szerintem az ECM fele annyi csapadékot vár a keleti országrészre például, mint a NOGAPS..., ráadásul 2-szer gyorsabban is áthaladna a csapadékzóna a keleti területek felett, mint amivel a NOGAPS számol.

Arról nem is beszélve, hogy az ECM nyugaton számol komoly mennyiségú csapadékkal, a NOGAPS pedig éppen ellenkezõleg a keleti-délkeleti területeken.

Szerintem nem igazán összemérhetõ a kettõ, de nyilván mindenkinek más a véleménye...

Sõt... a NOGAPS gyakorlatilag a JMA-tól is több csapadékor vár, ami rendkívül ritka akármelyik modell tekintetében is...

Amíg a JMA 5-10 mm-es intenzitást vár (inkább közelebb az 5-höz) 24 órás szummában, addig a NOGAPS 6 órás periódusokban vár ugyanilyen erõsségû intenzitást hosszú idõn keresztül a keleti országrészre..., de ha a wetterzentrale térképet megnézzük... Link

Szóval a többi modellhez képest szerintem irtózatos módon túlbecsül..., még a JMA-tól is durvább...

Szibéria! Majd meglátjuk mi okod van kételkedni a NOGAPS-ban, de egy dolgot most borítékolok neked: nem keleten-délkeleten fog esni a legtöbb csapadék, mint ahogy a NOGAPS mutatja ! Nem hiszem, hogy a többi modell a NOGAPS-hoz igazodna... inkább fordítva.
#63958
Õszintén:
Globálisan nézve a jövõ hetet nem látok olyan modellt, ami megcáfoná a jövõ hét közepi csapadékot.
Már maga a Metnet távolabbi kilátásai is bevállalják:
A DWD makrofelállásában is nagy legalább 5 mm fölötti csapadék van benne:
Link
A GEM ugyancsak.
Ráadásul a GFS tendenciája is ezt erõsíti meg:
mostani futás:
Link
Link
Link
Link
Link

Nem tudom hogy mi okom lenne kételkedni az NGP-ben.
Az ECM--rõl nem is beszélve:
Link
Nézd meg, ez is 8 mm fölött számol 3 órás csapadékösszegben. Gyakorlatilag durvább, mint az NGP.
Nem látok egyetlen okot arra, hogy miért kellene száraz idõvel számolni a hét közepére.
Ráadásul a hõmérséklet is elég beszédes ugyanerre az idõszakra:
Link

Még a kevésbé ismert modellek is elég sok csapadékkal számolnak:
A SKYRON is néhol 5 mm/6 órás átlaggal:
Link
és 0 fok körüli hõmérséklettel:
Link

Magam részérõl nem tartom rossz modellnek az NGP-t hosszú távon, és ezután is használni és nézni is fogom.
#63957
ECMWF is vár országos csapadékkal, de 20mm körülivel a GFS-hez hasonlóan csak DNy-ra számol.
#63956
Ez mind szép és jó, de vajon az ECMWF-rõl is elmondható mindez? Mert, ha utánanézel, ez a modell is kísértetiesen hasonló forgatókönyvet+csapihozamokat vár..Továbbá a GFS-s is pakolgatja be a csapit lassan, de biztosan:
Link
(DNY)
#63955
Egyetértek! Bízni talán lehet a kellemes, meleg nyárban. Bár tényleg "ijesztõ" a zonalitás, hiszen ahogy mondtad, egyre jobban benne van a pakliban... szegyenlos
#63954
Szibériának azért még pislákol a reménysugár! kacsint
#63953
20 mediterrán közül egyet fogott meg a többit elbukta...
#63952
Nálam okosabbak majd elemzik a dolgot biztosan,de ha megnézzük 3 hónapja nem volt zonalitás,nagyon stabilnak tûnik még mindig a blocking hajlam,de elõbb-utóbb megszûnik az AC dominancia nyugaton és akkor pont egy ellentétes folyamat miatt,de a nyarunk se lesz meleg... Ebben a témában,szerintem érdekes lenne,szakértõbbek véleményét is hallani ebben a fórumban.
#63951
Most õszintén...
Ha a mostani téli szezont nézzük..., volt olyan, hogy a NOGAPS-nak bejött valami? Én nem nagyon emlékszem...
#63950
Én is ugyanezt néztem:
Ráadásul északról meg újabb erõs hidegbetörések is valószínûsíthetõek:
Link
Azaz északról meg sarki légtömegek.
Ezekbõl lehetnek a jó kis havazások hózáporok, Így továbbra sem várható unalmas tavasz. Hátha lenne még egy pár cm hó ? Jó esély van rá én is alig várom már.
#63949
Bizony, ha EZ eltartana nyárig, feltételezhetõen viharos nyár igérkezne oriási hõingadozásokkal, viharokkal- amolyan USA-s helyzetek jönnének elõ.
Bár 02/03-as tél is elég hideg volt, mégis ´03 nyara nem a hûvosségérõl lett hírhett. (személy szerint viszont én nem várom, hogy zonális irányitás vagy esetleg folyamatos ciklontevékenység jellemzi majd az idei nyarat.) laza zivatar
#63948
Link Végre elindul a hónapközepétõl a meleg DNY Európa felõl (talán)....
#63947
Az NGP továbbra is nagyon durva és már 100 órán belül van:
Szerda estétõl-csütörtök reggelig jelentõs csapadék általában 8 mm körül vagy afölött:
Link
És meglehetõsen hideg idõben (-3:-9 fokos 850-es T mellett):
Link
Jó kis csapi lehetne ebbõl !
#63946
Nekem is teljesen hihetetlenül hangzik a csütörtök pénteki nap, de volt már rá példa és az is tény, hogy megmaradó hóval.
2005 március 10-11.-én, azaz napra pontosan volt megmaradó hó:
Itt van 2 két abból az idõbõl (az elsõ március 10.-én, a második 11.-én készült), amit nagy nehezen feltöltöttem_
Link
Link

Viszont az inkább igaz, hogy ez egy nagyon erõs hózáporból alakult ki és nem mediterrán ciklonból:
Link

Csütörökre és péntekre viszont jó eséllyel alakulhat ki hasonló helyzet tönkreverõdött medi, illetve konvergencia zónából.
Link
Link
Link

És bizony megmaradásra is jó esély lehet este:
Link

Utolsó észlelés

2025-07-11 23:31:52

Szokolya - Jókai út (Tszfm 187 m)

12.1 °C

RH: 87 | P: 1014.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

142764

Hírek, események

Lehűlés számottevő csapadékkal!

Időjárás-változás | 2025-07-05 09:59

pic
Vasárnap egy hullámzó front közelíti meg hazánkat, ami a jövő hét elejének időjárását is jelentősen befolyásolja.