Épp most böngésztem át a modellek többségét. (rég volt rá alkalmam)
Ami kijelenthetõ, hogy továbbra is anticiklon dominancia lesz, azzal a változattal, ami végre szerencsés, hogy épp a kontinens középsõ részein fog letelepedni, és ami még kedvezõbb, hogy jó magas hõmérsékletû levegõ fogja kitölteni.
No de nem szabad elfelejteni, hogy ilyenkor az egyensúly nagyon ingatag, néhány hPa eltérés, vagy északabbra, avagy délebbre húzódás, máris más kimenetet ad.
Ez eddigi, ( csak olvastam tõletek) hogy kisimult fáklya már rég a múlté, hatalmas nagy szórást vélek felfedezni. Ez továbbra is egy Ac dominanciát feltételez hosszútávon is, így a zonális áramlások itt a középsõ részeken elenyészõ lehetõsséggel bírnak.
Északon viszont erõs nyugat-keleti áramlás figyelhetõ meg ami csapadékkal jár, ez bizony hó, és nem akarom mondani ez mit jelent, kísértetiesen hasonlít a tavalyi év azonos idõszakához.

Itt a kérdés az, hogy továbbiakban, hogy alakulnak a nyomási elrendezõdések.
Ami biztosnak látszik, hogy kb nov 5-ig csendes, de kellemes idõ, végre átlag feletti hõmérsékleti értékek lesznek, persze, a tartós köd, pára nagy talány, hogy hol, meddig marad meg? Azokon a tájakon ilyenkor lehet, kellemetlen szürke, nyirkos, szitálós nem szeretem idõ is! Az áramlási viszonyok ezt kedvezõvé teszik.
Ezután a nagy kérdõjel, folytatódhat a csendes idõ, de egyre több tag, és modell számol egy cikolánlis görbülettel amely mögött anticiklon épül fel és ez bizony ismét hideg levegõt jelenteni Európa keleti-középsõ részére. Természetesen ebbõl egy ugrás a mediterrán térség nagyra becsült ciklonjai és akár újból csapadékos, idõnként havas idõjárást feltételez.
Meglátjuk egyelõre hõn áhított enyhe óceáni áramlás csak nem akar összejönni, de reményhal meg utoljára, minél késõbb alakul, annál tovább is állhat fenn, így kevesebb ideje marad a hideg télnek:-) Egyszer csak jön már a május is:-) No de a viccet félretéve, ami látható, hogy néhány nap csend, majd ismét egy kaotikus állapotok a kimeneteleken:-)
No de az idõjárásé az utolsó szó:-)