Az elkövetkezõ héten továbbra is helyi lokális elõoldal látszik kialakulni épp az ünnepek idejére. Szó sincs azonban a zonalitás visszatértérõl, hiszen az óceán és Izland fölé nagyon hideg Ék-i sarki levegõ áramlik, iogy az 1 héttel ezelõtti állapotokhoz hasonlatos felállás alakulhat ki Ibéria térségében erõs ciklonképzõdéssel Ezen már nincs vita 95%-a bekövetkezte. Átmenetileg ez a Dunántúlon 10 fok fölötti értékeket is eredményezhet a hét közepére.

Minden bizonnyal ez a helyzet tiszavirág életõ lesz sajnos.
Link

Észak-európát Újabb és újabb hidegleszakadások ostromolják a jövõ hét folymán.
Bár nemtúl vaskos azonban Izland környékén jóesély van egy újabb anticiklon felépülésére.
Ez két hatalmas cilonrendszer között várható 4-5 nap mulva.
Az elsõ egy igen erõs Hatalmas atlanti ciklon, illetve a másik az Ibériai félszeigetre a jövõ hét elején leszivárgó hideg újabb és újabb mini ciklonokat generálva Közép-európa térségében egy többközéppontú ciklonrendszer kialakulásához vezethet igen erõs hõmérsékleti kontrasztokkal.
Jó esély van rá hogy sarki hideg ciklonokkal "összeolvadva" 1 héten belül újra egy alacsony nyomású teknõ kellõs közepén találjuk magunkat:
Link

Így újabb éles meridionális áramlási rendszer alakulhat ki, melynak a déli szektorában újból mediterrán és peremciklonok sorozata ostromolhatja hazánkat.

Sajnos ez újabb jelentõs csapadékot jelent növelve a belvízveszélyt. Tél révén jó eséllyel ez újabb vegyes csapadék lehet ami egyre inkább nyugat felõl szilárdba válthat át.

Mivel északon már nagyon hideg levegõ halmozódik fel, tartós ilyen helyzet kialakulásával 1-2 napon belül ezt egy igen erõteljes hideg sarki betörés követhet, amikor az akkori nappali 0 fok körül ismét lezuhanhat napközben -2:-8 fokra a nappali hõmérséklet.

E legutolsó mondatom kivételével ezeket a változásokat immár többedik futásra számolják a modellek.

Felhívom még a következõ eshetõségre a figylemet. 1 hét mulva ÉK európában egy igen masszív AC épülhet ki, ha ránk hózódik a fentebb említett többközéppontú ciklonrendszer akár egy DK D felõl "visszapörgõ" aktív mediterrán ciklon is esélyes lehet az áramlási felállás alapján. Ez pedig hideg és havas idõt is okozhat (jelentõs havazást keleten és a dunántúlon !!!). AZ ÉK európai AC miatt ugyanis ezek a ciklonok nem a hagyományos ÉK-DNY-i pályát követik majd hanem Északnyigatra vagy egészen nyugatra is visszakanyarodhatnak (Zoo_1 elõnyben)