Meteorológiai esélylatolgatások
Ha az elmúlt évtizedekben megfigyelt felmelegedés döntõen antropogén eredetû lenne, nem fordulhatna elõ két ilyen kemény egymást követõ tél az északi féltekén mint a tavalyi volt és az idei lesz. A múlt század elsõ 40 évében hasonló meredekségû melegedése volt, aztán jött 30 év oldalazás, csökkenés. Amúgy a mérõállomások környezete változásának szerepére, megspékelve az adatok global warming aktivista manipulatív felhasználására nagyszerû, kötelezõ olvasmány:
Link
Link
Most is zúg a sok "ezer éve nem látott hideg tél" cikk. Mindig zúg valamitõl...
"Nem biztos, hogy nekik kínos, mert õk nem egy-két év távlatát vizsgálják.."
Ohh, persze, de ha enyhe periódus lenne, úgy zúgna a klímakórus mint egy orkán...
Ohh, persze, de ha enyhe periódus lenne, úgy zúgna a klímakórus mint egy orkán...

Egyre esélyesebb a szombat délutántól északnyugat felõl fölénk helyezõdõ peremciklon. Végre nem kellene izgulni a halmazállapot és a megmaradás miatt, csak a centiket számolni
Aztán 9-10 nap múlva jöhet dél-, délkelet felõl egy mediterrán ciklon (nem az a vonulós, gyorsan áthelyezõdõ fajta, hanem a tõlünk északra lévõ anticiklon által blokkolt típus). Egyébként már szinte biztos a decemberi negatív hõmérsékleti anomália a Kárpát-medencében, ahogy az várható is volt. És a Brit-szigeteken sincs nyoma enyhülésnek, a Hadley Központ megélhetési globális felmelegedés kutatói seregének egyre kínosabb a helyzete.

